Opony bieżnikowane

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Opony bieżnikowane

Postautor: Artu » 06 mar 2017, 10:00

Nieuchronnie zbliża się "lato", więc czas na zmianę opon. Autko kupiłem z oponami "zimowymi", więc trzeba będzie kupić coś na cieplejsze dni.
W związku z tym, że na dobre opony mnie nie stać (na przykład takie zbierające bardzo dobre opinie Dunlop SP SportMaxx RT), nowego badziewia nie chcę kupować (tanie, ale w/g wielu opinii szajs Zeetex ZT1000), to poważnie zacząłem się zastanawiać nad oponami bieżnikowanymi z Alledrogo, tylko czy warto "ryzykować" :roll: Niby jest na niektóre gwarancja nawet 5lat, ale... Obrazek
A może znacie jakąś sprawdzoną firmę sprzedającą/produkującą opony bieżnikowane :roll:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Re: Opony bieżnikowane

Postautor: spec » 06 mar 2017, 10:26

Na lato, na większe prędkości? odradzam. To nie jest to samo co fabryka. Lepiej dołożyć i kupić coś tańszego. Dobra i tania opona to np. Barum Bravuris. Ewentualnie pisz do oponeo. Czasem mają nowe, roczne opony w bardzo dobrych cenach.

kuzyn z Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: kuzyn z Poznania » 06 mar 2017, 10:47

Artur poczytaj opinie opon bieżnikowanych firmy PROFIL z okolic Nowego Sącza.
http://www.profil-zro.com.pl/index.php#
70-80 % produkcji jedzie za zachodnią granicę. :Piwo:

Awatar użytkownika
wrepinski
Kontaktowanie:

Postautor: wrepinski » 06 mar 2017, 11:00

Z uwagi na oszczędności ostatnie dwa lata auta firmowe jezdza na bieżnikowanych.... i jest loteria, 30% zakupów kończyło się reklamacją wcześniej lub później (uznaną) , poza tym szybciej sie zużywają ...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 06 mar 2017, 15:22

Artur zycie Ci nie mile? Jaki masz buzet? Lepiej kupic juz jakies uzywki 2-3 letnie niz bieznikowane. Daj kwote to doradzimy. Co do oponeo bardzo polecam juz z 10 kompletow u nich kupilem.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 06 mar 2017, 15:34

Jak autem latasz wkoło domu to temat do przemyślenia, ale jak planujesz śmigać autostradą tyle co dała fabryka to kupował bym tylko nówki.

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 06 mar 2017, 15:49

Różnica w cenie kiepskich nowych i jakichś tam bieżnikowanych to ile jest? Lepiej mieć kiepskie nowe niż gówno "niewiadomoco"

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 06 mar 2017, 16:11

Artu, zapytam jeszcze - jaki rozmiar i budżet ?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 06 mar 2017, 16:16

Jako, ze nie chce miec nikogo na sumieniu to powiem jedno - tylko nowe opony.

Niestety, decydujac sie na samochod trzeba miec budżet nie tylko na paliwo i ubezpieczenie, ale tez na porzadne czesci zamienne. Pol biedy jak samochod sie rozkraczy, ale zawieszenie, hamulce, uklad kierowniczy, OPONY zawsze musza byc sprawne w kazdych warunkach. Wiem, ze sytuacje zyciowe kazdy ma inne, ale wyjezdzajac na droge nie ryzykujesz tylko swoim zdrowiem, ale tez zdrowiem innych.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 06 mar 2017, 16:34

Być może się mylę, ale moim zdaniem pokutuje tak zwana "zaszłość", czyli czasy, gdy opony bieżnikowało się partyzanckimi metodami. Obecnie, z tego co czytam na forach branżowych, to jakość opon "retread" jest dosyć wysoka. Obecnie nie nakłada się tylko "paska bieżnika", ale wulkanizuje na karkasie opony używanej (z tego co piszą max.3 letniej") cały płaszcz łącznie z bokiem opony, więc dokładnie tak, jak wykonuje się nową oponę.
Samochód jest eksploatowany w zakresie jazd "przydomowych", czasami przejazdy na 70-100km i to z prędkościami nie przekraczającymi 90-100km/h... taka emerycka jazda :mrgreen: Autostrady jeszcze koło mnie nie wybudowali :lol:

Obecnie mam dwóch "faworytów", czyli firma Markgum, oraz linkowana wcześniej Profil, o których to producentach są dobre opinie użyszkodników.

Minik pisze:Artu, zapytam jeszcze - jaki rozmiar i budżet ?

Rozmiar 205/55 R16 (Ford C-Max 2006 1,8 92kW) a budżet... Mamy do dyspozycji 2800zł na miesiąc przy 4 osobowej rodzinie :evil:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Wróć do „Luźne pogaduchy”