Opony bieżnikowane

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Re: Opony bieżnikowane

Postautor: marcino » 06 mar 2017, 16:42

ostatnio zetknąłem sie i polecam Nexen używam latem w busie, mocny motor duzo niutonów jest zaskakująco cicha, aklaplaning im nie straszny co przy naszych koleinach i zalegalacej wodzie jest nieocenioną zaletą a cena przystępna, w osobowym używam tylko Continental ale to inna półka cenowa, ale też auto wymagające.
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 06 mar 2017, 16:52

Naprawdę potrzebujesz opony z indeksem prędkości V ?
Niższy byłby prawdopodobnie tańszy.
Także ew. profil do przemyślenia - 205/55 ?
A może wyższa? Lepsza na kiepskie drogi i do parkowania / wjeżdżania na krawężniki ;) Ale to zależy jak wykorzystujesz auto.

Moim zdaniem zdecydowanie nowe a nie bieżnikowane - życie ma się jedno, zresztą według opinii na Oponeo te tańsze nie są jakimś totalnym koszmarem... ot marka Standard a nie Premium. Ocena 5.0 vs 5.4 - czy na pewno zasługują na określenie szajs (?) (nie znam się).
Kupujesz opony na ~4 lata albo i więcej - rozbij te koszty na kilka lat może wtedy kwota cię nie przerazi, a może zakup na kredyt (czasem są 0% oprocentowane - przy 2-3 latach nawet tego nie zauważysz).

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 06 mar 2017, 17:07

Tomek pisze:...według opinii na Oponeo te tańsze nie są jakimś totalnym koszmarem... ot marka Standard a nie Premium. Ocena 5.0 vs 5.4...

Rozwaliłeś system :LOL: A jakich opinii spodziewałeś się na serwisie, który sprzedaje te opony :lol: Poczytaj fora motoryzacyjne, to "otworzysz oczy" na jakoś(ć) tych opon Made in China :OK:

Co do "rozmiarówki", to jestem "ograniczony" rozmiarem felgi, i nie będę uprawiał partyzantki :evil:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 06 mar 2017, 17:35

Założę się że producent samochodu dopuszcza różne rozmiary opon.
To nie jest partyzantka. Szukanie innych opcji. Sprawdź w instrukcji. O piwo? :Piwo: (choć może taniej nie będzie to szersze na pewno możesz wsadzić).
I v-max 300km/h to jednak przesada chyba? (też sprawdź w instrukcji).

Pisałem ci, że się nie znam. Ja na oponach nie oszczędzam, więc nie wiem co to za firma Zeetex ale wolałbym dowolną nową zamiast bieżnikowanej.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 06 mar 2017, 18:17

Opony bieżnikowane to już nie to samo badziewie które było kiedyś. Teraz jest to robione solidnie, są na to normy, producenci opon dają 3-5 lat gwarancji na opony i są dopuszczone do sprzedaży na terenie EU. Niestety syf w opinii pozostał po tych starych bieżnikowanych oponach, które potrafiły się rozklejać.
Swego czasu miałem bieżnikowane w Mercedes W124 i przelatałem na nich sporo kilometrów bez najmniejszego problemu. Aktualnie letnie kupiłem do Peugeota 307 i też na nich latam. Firma Profil robi chyba najlepsze nalewki z dostępnych, aczkolwiek przy zamówieniu miałem zonk-a w postaci 2 opon, których nie dało rady wyważyć. dostawca bez problemu mi je wymienił i dostałem 2 nowe bez problemu z wyważeniem.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 07 mar 2017, 5:48

Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 07 mar 2017, 19:30

O, fajnie że te wybrałeś bo też się nad nimi zastanawiałem, ale chyba wezmę te do swojej "gwiazdy".
http://allegro.pl/4-opony-letnie-biezni ... 03091.html

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 07 mar 2017, 23:47

Data produkcji (2015) dotyczy nowego bieżnika czy oryginalnego środka opony?
Jeżeli ta pierwsza to ile lat ma środek / boki w 3-letniej bieżnikowane oponie?
Nie bał byś się jeździć na takich oponach np 150-180 km/h ?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 08 mar 2017, 5:16

Bez przesady. 3-letnia opona to dobra opona. 3 lata dotyczy środka. Uważam, że jak coś spełnia normy (w przypadku samochodówki homologację z sygnaturą max prędkości) i jest dopuszczone do sprzedaży w Unii to się nie ma czego bać.

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 08 mar 2017, 21:51

Ok, dzięki.
Jeżeli środek ma 3 lata to OK.
Myślałem, że ona 3 lata po bieżnikowaniu leżała "na półce".

Wróć do „Luźne pogaduchy”