Opony bieżnikowane

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Re: Opony bieżnikowane

Postautor: Kopytko » 08 mar 2017, 21:53

Tylko ok, wspominamy tu o wytrzymałości na predkosci itp... czy sie nie rozleci... ale jak taka opona ma się na mokrej nawierzchni...jak droga hamowania...
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 08 mar 2017, 22:24

Myślę że ten artykuł sensownie odpowie opony bieżnikowane nie są złe, ale ustępują pod wieloma względami nowym, jeśli kolega jeździ przysłowiowo wokół komina i rozwija niewielkie prędkości to powinie będzie zadowolony. Od zdania zaczynającego sie pod koniec artykułu "Sytuacja komplikuje się......" jest bardzo istotne i jeśli prawda jest , że "kontrole jakości przez zewnętrze jednostki dwa razy częściej niż producenci opon nowych" to uspokaja.
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 11 mar 2017, 10:44

Kupiłem w końcu te OPONY LETNIE BIEŻNIKOWANE 205/55R16 PROFIL... Już wysłane, więc w poniedziałek powinienem zajechać do wulkanizatora. Zobaczymy czy mnie nie przegoni :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 11 mar 2017, 10:48

O Kopytko się ujawnił :mrgreen:
Sorki Artu za off top, ale nie moglem się powstrzymać

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 26 sie 2017, 8:04

Kopytko pisze:Tylko ok, wspominamy tu o wytrzymałości na predkosci itp... czy sie nie rozleci... ale jak taka opona ma się na mokrej nawierzchni...jak droga hamowania...

Przejechałem na "nalewkach" już/dopiero 9500km :D Powiem tak: zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni opony zachowują się bardzo dobrze. Nie ma problemu z przejazdem na większej prędkości przez głębokie kałuże, nie ma problemów z jazdą "w zakrętach" na mokrej i suchej nawierzchni. Jeśli chodzi o hamowanie, to na suchym, jak i na mokrym ABS nie ma za wiele pracy :mrgreen: Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tych opon, i szczerze mogę je polecić :OK: Muszę jeszcze zmierzyć zużycie bieżnika po tym przebiegu...
Teraz szukam stalowych felg, i na zimę również kupię "nalewki" tej firmy :D
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 26 sie 2017, 20:43

Fajnie że dodajesz do wątku informacje i dzielisz się spostrzeżeniami, jestem ciekaw jak zużycie ;) w jakimś stopniu wpływ na zużycie ma styl jazdy i dotyczy to również układu hamulcowego. Jeszcze jakiś czas platam "żukiem" roboczym bo mam dwa komplety nowe po jednym sezonie i ciekawe czy występują wzmacniane do busa :?
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 02 lis 2017, 19:45

Zima coraz bliżej, więc czas na zakup "zimówek" :D
Tak jak sobie obiecałem, pozostaję wierny firmie Profil, i kupuję takie "gumki" opony PROFIL 205/55R16 PS790 :OK:
Jak zdemontuję letnie, to je dokładnie obglądnę, i podzielę się wynikami oględzin po jednym sezonie i około 12tyś km 8-)
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 02 lis 2017, 22:05

Jeśli chodzi o sprawy samochodowe, to mój mechanik nauczył mnie jednego: stare (używane) to są dobre skrzypce i wino.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 09 lis 2017, 15:39

Kupiłem 2 dni temu do swojej "gwiazdy" takie oponki
http://allegro.pl/opony-bieznikowane-zi ... 64569.html
Wyważyły się bez problemu i w przyzwoitej ilości odważników.

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 09 lis 2017, 19:25

A właśnie: co to jest "przyzwoita liczba" odważników?
Artu: jak u Ciebie?
Mój "oponiarz" zapytany o bieżnikowane opony powiedział, że "szkoda łożysk".
Facet starej daty - nie wiem na ile można mu wierzyć. A letnie mi się już skończyły - za kilka miesięcy coš muszę kupić - oponiarz doradzał raczej Dębicę niż Profil (są niewiele droższe).

Wróć do „Luźne pogaduchy”