Opony bieżnikowane

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Opony bieżnikowane

Postautor: Krzysztof » 09 lis 2017, 20:51

Jedna opona miała więcej odważników, ale 3 pozostałe bezproblemowo po 20-60g. Dużo więcej miałem przykładowo na letnich "nie nalewkach" Goodride na tych samych felgach

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 10 lis 2017, 6:13

Tomek pisze:...Mój "oponiarz" zapytany o bieżnikowane opony powiedział, że "szkoda łożysk". Facet starej daty...

I to wszystko tłumaczy :mrgreen: Ma w pamięci badziewie z "dawnych czasów", kiedy to opony bieżnikowane to faktycznie był badziew :lol:
Mój "oponiarz" robi najpierw jakieś czary z samą felgą, coś na niej zaznacza (na wyważarce). Następnie zakłada oponę, i nie wali "na pałę" ciężarków, tylko po kontroli zdejmuje oponę i przesuwa ją w jakiś magiczny sposób, że letnie Profil wyważył max 20-30g ciężarkami, a jedną udało się jemu ustawić bez jednego ciężarka :OK: Niestety mało który monter stosuje metodę przesuwania opony... Czasami nabijają taką ilość ciężarków że głowa mała :evil:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 10 lis 2017, 6:26

Trafić na dobrego, rzetelnego oponiarza to skarb. Tak jak mówisz - obrócenie opony na feldze czyni cuda niekiedy, ale nie każdemu się chce to robić.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 10 lis 2017, 6:31

Na szczęście dobrze trafiłem... i to u siebie na wsi :OK: Jak mieszkałem w Stolnicy, to nigdy taki się nie trafił :evil:

A tak "przy okazji": Szukam felg stalowych do mojej Foczki 16"/6,5" 5x108 ET50
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 10 lis 2017, 8:37

Odważniki się daje generalnie nie więcej niż 100-120g na opony standardowe - czytaj 195/60 15.

Wróć do „Luźne pogaduchy”