Aliexpress i blokowanie kont

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Re: Aliexpress i blokowanie kont

Postautor: g4ever » 21 wrz 2017, 11:18

Miś pisze:Blokada jest permanentna z możliwością odwołania z której skorzystałem, ale i tak na razie cisza. Mogę jedynie zobaczyć historię zakupów.

Za ali przemawiały przelewy24. Łatwe i natychmiastowe. A na ebayu trzeba przez paypal, który trzeba doładować tradycyjnym przelewem, bo szybkiego z mojego banku nie ma. A karty nie chcę podpinać pod paypala. No i przelicznik paypalowy jest gorszy niż ten z przelewy24.
No tak jak się spodziewałem, na razie brak jakiejkolwiek reakcji na odwołanie, i nie mogę już otworzyć sporu ani wystawić oceny. Nawet temu krętaczowi przez którego całe to zamieszanie.

zakłądasz konto w kantorze internetowym i w nim wyrabiasz kartę walutową, ją podpinasz pod konto pay pal i przy płatności dajesz by przelicznik był po stronie wystawcy karty. kupujesz dewizy w kantorze i płacisz 1:1 :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 22 wrz 2017, 5:55

Nie spotkałem się jeszcze z taką blokadą. Mam kilka sporów za sobą i cały czas jedno i to samo konto. Może właśnie chodzi o konta nowe, bez historii zakupowej, gdzie ludzie wykorzystywali do wałków.

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 22 wrz 2017, 7:59

Mi ostatnio nie dotarły dwie paczki i po czasie zamówienie się automatycznie zamknelo. Otworyzlem spór i majfrend się odezwał odrazu i zaproponowal dosylke jak skasuje spór. Z rozmowy wynikało ze jak tylko skasuje to mi wyśle ale ciekawe jak będzie :|

michu556
Kontaktowanie:

Postautor: michu556 » 22 wrz 2017, 13:56

stasiek daj znać jak wyszło...

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 22 wrz 2017, 14:53

oki

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 02 paź 2017, 4:44

Tak trochę przy okazji: czy płatność blikiem lub (jeszcze gorzej?) przelewem nie jest przypadkiem MNIEJ bezpieczna niż płatność kartą?
W wypadku problemów można założyć przecież spór do Visa lub Mastercard w celu anulowania transakcji (nawet po miesiącu)(ew. można mieć też kartę z ubezpieczeniem), a przy bliku / przelewie jesteśmy skazani na łaskę banku (i chyba (?) żadnych mechanizmów zabezpieczeń jeżeli sprzedający się nie wywiąże z umowy (lub się po prostu zwinie po otrzymaniu przelewu)).

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 02 paź 2017, 6:07

Przy bliku/przelewach24 najwiecej co mozesz stracic to kase za kupowany przedmiot. Choc mi ali nie robilo nigdy problemow i kilka (fakt, malych, do 50zl) mialem.

Jak wycieknie Twoj numer karty to mozesz miec duzo wiecej problemow, a zablokowanie transakcji to nie sa dwa klikniecia. Dodatkowo jak nie masz powiadomien sms o kazdym uzyciu karty, to zanim sobie zdasz sprawe, ze z konta ubywaja pieniadze to moze minac dluzsza chwila

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 02 paź 2017, 6:25

Mam kartę "kredytową" prepaid podpięta do konta walutowego, i jeśli nawet cokolwiek "wycieknie", to zawsze jest na niej "0" :mrgreen: Doładowuję tuż przed zakupem, a po transakcji rozładowuję na "0" :P
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 02 paź 2017, 8:16

Artu pisze:Mam kartę "kredytową" prepaid podpięta do konta walutowego, i jeśli nawet cokolwiek "wycieknie", to zawsze jest na niej "0" :mrgreen: Doładowuję tuż przed zakupem, a po transakcji rozładowuję na "0" :P

I to jest najlepsza opcja, o ile oczywiscie są zabezpieczenia, że saldo nie może spaść poniżej 0 - to znaczy, żeby przypadkiem chińczyk nie wziął na nią "kredytu". Z którego banku masz tego typu kartę?

Awatar użytkownika
Sławek
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek » 02 paź 2017, 8:51

Albo 3D-Secure na karcie, kazda transakcja po podaniu danych karty musi byc potwierdzona na stronie banku jak przelew.

Pozdr

Wróć do „Luźne pogaduchy”