Aliexpress i blokowanie kont

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Re: Aliexpress i blokowanie kont

Postautor: Artu » 02 paź 2017, 9:00

Garreth pisze:
Artu pisze:Mam kartę "kredytową"...
I to jest najlepsza opcja, o ile oczywiscie są zabezpieczenia, że saldo nie może spaść poniżej 0 - to znaczy, żeby przypadkiem chińczyk nie wziął na nią "kredytu". Z którego banku masz tego typu kartę?

Nie bez powodu napisałem "kredytową", bo ona jest tylko "widziana" jako kredytowa, a tak na prawdę jest to typowy prepaid, czyli tylko to co na koncie po doładowaniu. Jak nic nie ma, to nic się nie da zapłacić". Nawet ja, jako posiadacz nie mogę tego zrobić.
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

michu556
Kontaktowanie:

Postautor: michu556 » 02 paź 2017, 14:16

ja w mbaku mam jak nie mam środków coś kupuje i brakuje to mam smsa od razu że za mało środków. jak coś to od razu wiadomo że gdzieś ktoś coś kombinuje...

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 02 paź 2017, 18:36

Odchodzicie od tematu - nieważne ile jest na karcie (ok najlepiej zero :LOL:), ale w przypadku karty ryzyko leży po stronie banku / międzynarodowej organizacji wystawiającej (Visa / Mastercard). Proces reklamacyjny wygląda BARDZO INACZEJ niż w przypadku reklamacji przelewu czy polskiego blika. Blik się reklamuje jako łatwy, prosty, szybki ale kwestie bezpieczeństwa przerzuca na klienta. Przy płatności kartą, mam to .... nie powiem gdzie... bank okradają a nie mnie. Ok - odzyskanie pieniędzy jest lekko upierdliwe i stresujące ale pieniądze wracają na konto, o czym w przypadku przelewu mogę tylko pomarzyć. Rozumiem, że banki reklamują blika (bo więcej na nim zarabiają i ponoszą mniejszą odpowiedzialność), ale dla mnie jako kupującego karta jest bezpieczniejsza (daje mechanizmy, których blik/przelew po prostu nie mają).
Ew. Niech mi ktoś wytłumaczy, że się mylę.

PS.: tylko proszę, nie piszcie, że ktoś może podpatrzeć numer CVV na odwrocie - przecież on jest na karcie niepotrzebny i wystarczy wytrzeć / zakazać (wcześniej zapisując gdzieś "na boku").
(Kto jeszcze ma CVV na karcie ten lama/łoś/jeleń :LOL:).

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 02 paź 2017, 18:46

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Płacenie kartą i podanie 3 cyfrowego kodu w necie jest bardzo niebezpieczne. Mi w ten sposób wyczyscili konto. Przechwycili dane z karty i zrobili zakupy przez internet. Od tamtego czasu kupuje w necie tylko blikiem. Może i trudniej zareklamować nieudany zakup, ale osobiscie kupuje na aliexpresie u sprawdzonych sprzedawców i nigdy nie mialem problemów z przesyłką.

mcexperts
Kontaktowanie:

Postautor: mcexperts » 02 paź 2017, 19:52

Bo to kwestia życia w Azji

Cywilizacja wygląda tak, że kredytowa jest kosztem i ryzykiem wystawcy.

Chińczyk kiedyś mnie skasował więcej niż na stronie, o ok £15 bo 2 x przewalutować zechciał.

Telefon do banku że mi się kwota nie zgadza, pan szuka transakcji, zwraca kasę i mówi że do wyjaśnienia saldo jest moje, wysyla lub nie nowa kartę - zależy jak ktoś życzy i po 14 dniach list że pan sprzedawca zdecydował oddać całość za wysłany zakup, ponieważ naruszył zasady ;)

Kwota poniżej £100 i nie chargeback etc tylko zwykła reklamacja.

Bo to pieniądze banku nie moje.

A co do Artu i kredytowej z mBank to tak, jak się chce można ją obciążyć poniżej salda, znaczy poniżej 0 ;) i na dodatek nie trzeba cvv, jak w każdej innej karcie.

Cvv jest tylko do automatycznego procesu, a ręcznie można bez.

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 02 paź 2017, 22:46

olo200pm: Ale co dalej? Odzyskałeś pieniądze? Składasz do banku reklamację i masz pieniądze z powrotem. Owszem jest trochę stresu ale kasa wraca - tylko jeżeli bank robi jakikolwiek problem, to nie trzeba rozmawiać z bankiem a z Visą / Mastercard (na ich oficjalnych drukach - wtedy bank nie ma wiele do powiedzenia).

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 03 paź 2017, 3:14

mcexperts pisze:A co do Artu i kredytowej z mBank to tak, jak się chce można ją obciążyć poniżej salda, znaczy poniżej 0 ;) i na dodatek nie trzeba cvv, jak w każdej innej karcie.

Twoja racja, mój spokój, ale bank twierdzi inaczej... Dowiadywałem się przed "wyrobieniem" tej karty :P
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 03 paź 2017, 4:52

Tomek pisze:olo200pm: Ale co dalej? Odzyskałeś pieniądze? Składasz do banku reklamację i masz pieniądze z powrotem. Owszem jest trochę stresu ale kasa wraca - tylko jeżeli bank robi jakikolwiek problem, to nie trzeba rozmawiać z bankiem a z Visą / Mastercard (na ich oficjalnych drukach - wtedy bank nie ma wiele do powiedzenia).

Tak, dostałem zwrot całej ukradzionej kasy, zakupy były w Angli. Kupowali 3 razy, do momentu gdy dostałem smsa o zwiększenie limitu, natychmiast zablokowałem kartę. W sumie po 30 dniach od kradzieży bank zwrócił pieniądze.
Od tamtego momentu w internecie kupuje tylko blikiem.

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 03 paź 2017, 15:14

olo2000pm pisze:Od tamtego momentu w internecie kupuje tylko blikiem.

Wydaje mi się [czytaj: jestem przekonany, ale nie jestem w 100% pewny], że przy podobnej przygodzie z blikiem w roli głównej nie odzyskałbyś nawet złotówki. To, że ci zwrócili kasę raczej potwierdza moją teorię, że kartą jest bezpieczna (i nie chodzi mi o sam moment jej użycia tylko o bezpieczeństwo pieniędzy). Transakcje można zabezpieczać 3D Secure (usługa na karcie, ale chyba nie wszędzie działa).
OK, kończymy offtop...

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 05 paź 2017, 12:20

No i niestety Chińczyk przestał odpisywać od 29 września.
Pisałem mu wkoncu ze dziś otworze spór w takim razie skoro nei podesłał nr nowej wysyłki allleee...
przy próbie otwarcia dostaje komunikat:
Niestety, Nie można otworzyć spór do tego celu.
Sporów może tylko być otwierane do 15 dni po potwierdzeniu otrzymaniu przedmiotów.
Zamówienie czas potwierdzenie odbioru jest: Sun Sep 17 18:04:41 PDT 2017
Możesz otworzyć spór na zamówienie przed: Mon Oct 02 17:54:41 PDT 2017

wychodzi na to ze zwrotu juz nie dostane. Próba dogadania się z nim okazała się błędem. Na szczeście w plecy jestem niecałe 30pln tylko.

Wróć do „Luźne pogaduchy”