Prezentacja Drukarki 3D w przedszkolu :)

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Prezentacja Drukarki 3D w przedszkolu :)

Postautor: adziaki » 06 paź 2017, 20:03

A więc jak w tytule :)

Zamierzam zaprezentować w przedszkolu mojego starszego syna drukarkę 3D oraz jej możliwości.

Zwracam się do was drodzy koledzy z prośbą o udzielenie wskazówek jak taką krótką lekcję ciekawie przeprowadzić, aby zainteresowanie trwało jak najdłużej (dzieci strasznie szybko się nudzą jedną zabawą :) )

Mam w głowie pewien plan, ale może któryś z szanownych kolegów już taką lekcję przeprowadzał i podzielił by się wskazówkami?

Kolejną kwestią są oczywiście wydrukowane modele które muszę zaprezentować.
Jest tego oczywiście od groma na "thingu", ale co tu wybrać dla takich 3-4 latków?
Dla każdego dziecka chciałbym rozdać po jakiejś zabawce.
Dla chłopaków myślałem oczywiście o jakimś aucie, a dla dziewczynek jakiegoś kota...

Jeśli lekcja taka by się sprawdziła to mam ją przeprowadzić w każdej grupie (jest ich 7 :shock: )!

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: Prezentacja Drukarki 3D w przedszkolu :)

Postautor: mcexperts » 06 paź 2017, 20:12

Zrób takie puzzle z imionami. Żeby mogli sobie zaczepiać i robić ładna plansze.

Puzzle są jako test drukarki, laatwo się drukują, duże, nie do połknięcia etc.

Paweł
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » 06 paź 2017, 20:24

- Nuda panie! - powiedział przedszkolak, czekając na wydruk ;)

Moim zdaniem tu zwłaszcza musisz się skupić, bo na każdym innym etapie będziesz miał wpływ na czas, jaki poświęcasz zagadnieniu.
Jak będziesz pokazywać projektowanie modelu w komputerze ... ziewają ... zmieniasz temat.
Jak będziesz opowiadać o budowie drukarki ... ziewają ... zmieniasz temat.
Jak drukujesz ... ziewają ... nie przyspieszysz:(

Dobór modelu powinien być zoptymalizowany do czasu wydruku, aby efekt piorunujący osiągnąć w jak najkrótszym czasie. Na to bym zwrócił uwagę.

Edytka podpowiedziała, abym przypomniał Ci o BHP pracy, ech te kobiety tylko one pamiętają o takich pierdołach ;)

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Arkomania.pl » 06 paź 2017, 21:02

Witam.

Na Targach Druku 3D w Kielcach największym zainteresowaniem cieszyły się
wśród dzieci i młodzieży wydruki sąsiada, ze stoiska przeznaczonego dla DIY.
Były to dwa pistolety. Reszta wydruków obeszła się tylko chwilowym spojrzeniem.

Tylko co, na te pistolety, powiedziała by nasza ukochana nauczycielka.
No i musiałyby być wydrukowane wcześniej, bo wydruk trwa nawet
kilkanaście godzin.
Pozdrawiam Arek G. arkomania

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 06 paź 2017, 21:24

mcexperts pisze:Zrób takie puzzle z imionami. Żeby mogli sobie zaczepiać i robić ładna plansze.

O tym nie pomyślałem - dzięki, a masz jakiś konkretny link?

Paweł pisze:- Nuda panie! - powiedział przedszkolak, czekając na wydruk

Hahahahahaha, no właśnie jak tego uniknąć :)

Rozumiem, że przeprowadzałeś już taką lekcję? Ile trwała?
Moja Pani przedszkolanka mówiła, że taka lekcja to max 15-30 min :shock:

Paweł pisze:Dobór modelu powinien być zoptymalizowany do czasu wydruku, aby efekt piorunujący osiągnąć w jak najkrótszym czasie. Na to bym zwrócił uwagę.

Tak, o tym właśnie myślałem i tego szukam :)
Coś co się wydrukuje w 10 min i będzie "woooow"!

Paweł pisze:Edytka podpowiedziała, abym przypomniał Ci o BHP pracy

Tak, tak to najważniejsze :OK:

Arkomania.pl pisze:Tylko co, na te pistolety, powiedziała by nasza ukochana nauczycielka.

No właśnie :?

Paweł
Kontaktowanie:

Postautor: Paweł » 06 paź 2017, 22:40

Na szczęście, ku chwale mego zdrowia psychicznego ;) nie miałem przyjemności występować przed stadem krwiożerczych przedszkolaków :D
Moje doświadczenie podpowiada, że skupienie uwagi przedszkolaków, będzie wyzwaniem na miarę nobla ! :D

Tak jeszcze myślę ...
Jeśli masz grupę 10 osób, potrzebujesz 10 prezentów-wydruków, może lepiej przygotować je w domu, a tylko jeden wydrukować jako pokazowy.
Bąki ucieszą się z prezentu, nie będą wnikać czy to ten ze stołu, czy inny. Chyba lepiej drukować to, co się da w prezencie, bo to bardziej będzie kojarzone z "pokazem".
Ale ...
Możesz też rozdać inne wydruki a wydrukować coś prezentującego działanie drukarki, czyli wydruk gdzie głowica goni z prawej do lewej stołu. Pokazowy wydruk fanie by było, aby w trakcie drukowania wyraźnie powstawał. Przykładowo drukujesz kota, ukazują się łapki, ukazuje się korpus, ukazuje się ogon, ukazuje się głowa. Podobnie z samochodem, drzewem, domem, taki sposób druku nie powinien nudzić.
Dobrym wyborem jest drukowanie znanych postaci kształtów np. Myszka Miki, Zygzak McQueen ... wiem prawa autorskie itp. itd. ... nie zwariujmy proszę.

Niezastąpiona Edyta podpowiada, że nie ma lepszego wydruku niż gwizdek ... trzeba brać pod uwagę hałas, jaki wygeneruje Drużyna Muchomorków wyposażona w takie gwizdki :LOL: ... no, chyba że nie lubisz przedszkolanki :D Pamiętaj, taki gwizdek pojawi się też w Twoim domu !
Ostatnio zmieniony 06 paź 2017, 22:55 przez Paweł, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 06 paź 2017, 22:44

Minecrafty albo inne tego typu małe breloki z japońskich kreskówek ? To jest u dzieciaków na topie (chyba, bo mój dzięć już trochę starszy) :D
-- MIŚ --

andrzejj
Kontaktowanie:

Postautor: andrzejj » 07 paź 2017, 5:23

Przypomnij sobie program Zrób to sam Pana Adama Słodowego. Byly one dla dużo starszych dzieci a i tak co chwilę padało zdanie: Ja już to przygotowałem wcześniej. Moim zdaniem wszystko co będziesz chciał wydrukować musisz mieć gotowe i w momencie jak już wszyscy przypatrzą się ruchom głowicy i zauważysz znudzenie - Ja już to przygotowałem wcześniej... i wyjmujesz z pudełka efekt końcowy.
Mój syn miał taki pokaz w podstawówce i pomimo tego, że drukowany byl karabińczyk do breloka (dość szybki wydruk) i tak było mega ziewanie....

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 07 paź 2017, 10:48

He He Gwizdek to był pierwszy element jaki wydrukowałem na drukarce 3d :LOL: a sensacja była kulka w środku jak to możliwe :lol:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 07 paź 2017, 12:17

Dzięki Panowie za pomysły i wskazówki :OK:

Oczywiście wszystko wcześniej wydrukuję w domu, a na samej lekcji chcę puścić tylko wydruk 10-15 minutowy żeby nie usnęły...
Wydrukowany obiekt (plus te wydrukowane w domu) dzieci mogłyby np. dalej pokolorować - święta za 2 mies,, więc może jakaś płaska ozdoba na choinkę imitująca jakiegoś zwierzaka ;)
Chyba zdążę z wydrukiem do świąt :LOL:

Z fantów pokazowych to np. puzzle, gwizdki, tory do aut hot wheels, samoloty latające, elementy LEGO, foremki do ciast, ozdoby choinkowe, figurki, itp., a do rozdania np. autka, ozdoby, figurki,

Pomyślałem jeszcze, że można też zaprezentować prasowanki na koszulkach.

Chyba zabieram się za drukowanie po mału... :D

Wróć do „Luźne pogaduchy”