Szybkie pytanie / szybka odpowiedź

stasiek
Kontaktowanie:

Re: Szybkie pytanie / szybka odpowiedź

Postautor: stasiek » 01 lut 2018, 13:01

Siemka koledzy
Potrzebuje pomocy :)
W zesżłym roku spaliłem Rumbe i teraz składam nowa drukarkę juz na Ramps-ie. Korzystam z wyswietlacza Full Graphic Smart Controler 12864.
Próbuje róznych kombinacji z softem (Repetier/Marlin) z róznymi przekładańcami EXP1/EXP2 i machaniem kontrastem jednak nie udaje mi się nic wyswietlić poza pikaniem i podswietleniem. Mozliwe ze to wina konfiguracji ale po puszczeniu dymka z Rumby nie mam pewności czy wyświetlacz nie padł mi takze.
Czy jest moze jakiś kolega z Warszawy/okolic północnych Warszawy z zestawem Ramps z FulGraphiciem do którego mógłbym podjechac w celu sprawdznenia swojego wyswietlacza?

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 19 lut 2018, 22:37

Auto leveling
https://www.youtube.com/watch?v=ApBfHW7AhsM
Na tym filmiku pokazano fajna metodę automatycznego ustawienia wrzeciona ,ale widziałem tą metodę w drukarkach 3d ,ktoś wie na czym ona polega?
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Sławek
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek » 20 lut 2018, 5:46

Na myszce masz założona folie aluminiowa która jest podłączona do masy a wrzeciono do sygnału, w momencie styku zamyka sie obwód i działa to jak czujnik wysokości narzędzia. Program na tej podstawie mapuje powierzchnie aby wygenerować odpowiedni gcode dla takiej powierzchni. Jeżeli folia leżałaby na stole frezarki, odczytana powierzchnia byłaby płaska.

Pozdr

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 20 lut 2018, 11:09

stasiek pisze:Siemka koledzy
Potrzebuje pomocy :)
W zesżłym roku spaliłem Rumbe i teraz składam nowa drukarkę juz na Ramps-ie. Korzystam z wyswietlacza Full Graphic Smart Controler 12864.
Próbuje róznych kombinacji z softem (Repetier/Marlin) z róznymi przekładańcami EXP1/EXP2 i machaniem kontrastem jednak nie udaje mi się nic wyswietlić poza pikaniem i podswietleniem. Mozliwe ze to wina konfiguracji ale po puszczeniu dymka z Rumby nie mam pewności czy wyświetlacz nie padł mi takze.
Czy jest moze jakiś kolega z Warszawy/okolic północnych Warszawy z zestawem Ramps z FulGraphiciem do którego mógłbym podjechac w celu sprawdznenia swojego wyswietlacza?

Nawiazując do tego tematu okazało sie że popaliło mi się w chlere rzeczy przy zwarciu RUMBY - poszło także kilka stepów.....
Pozostaje mi kwestia wyswietlacza i jego sprawdzenia - czy któryś z kolegów używa tego wyswietlacza do którego mogłbym wysłac swój do sprawdzenia?

i drugie pytanie - kojarzycię gdzie można kupić Collet Clipa do E3d V6 1,75 - przeszedlem na bowdena ale swoj klips gdzies zgubilem i nie moge znalezc gdzie dokupić

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 20 lut 2018, 11:50

Sławek pisze:Na myszce masz założona folie aluminiowa która jest podłączona do masy a wrzeciono do sygnału, w momencie styku zamyka sie obwód i działa to jak czujnik wysokości narzędzia. Program na tej podstawie mapuje powierzchnie aby wygenerować odpowiedni gcode dla takiej powierzchni. Jeżeli folia leżałaby na stole frezarki, odczytana powierzchnia byłaby płaska.

Pozdr

Jak to się mam do rampsa i dyszy (gdzie masa a gdzie sygnał) i ustawienia w merlinie?
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

jarn
Kontaktowanie:

Postautor: jarn » 22 lut 2018, 18:21

Jakie napięcie zasilania jest lepsze dla drukarki 12V czy 24V ? Stepy TMC2208 / DRV8825. I czy wystarczy 120W ? Grzanie stołu będzie na 230V.

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Arkomania.pl » 22 lut 2018, 21:06

Witam.

Dla pracy silników lepsze jest napięcie 24V.

Co do pytania o 120W, to musisz sprecyzować, czy chodzi Ci o moc potrzebną do zasilania
stołu grzewczego. Jeśli tak, to jaką powierzchnie ma stół.

Czy to 120W to zasilanie wszystkiego poza stołem, bo piszesz, że stół zasilany będzie z 230V.
Pozdrawiam Arek G. arkomania

jarn
Kontaktowanie:

Postautor: jarn » 22 lut 2018, 21:15

Arkomania.pl pisze:Witam.

Dla pracy silników lepsze jest napięcie 24V.

Co do pytania o 120W, to musisz sprecyzować, czy chodzi Ci o moc potrzebną do zasilania
stołu grzewczego. Jeśli tak, to jaką powierzchnie ma stół.

Czy to 120W to zasilanie wszystkiego poza stołem, bo piszesz, że stół zasilany będzie z 230V.

Tak 120W zasilanie wszystkiego poza stołem. Elektronika sbase, 4x nema 17 (około 1,2A), grzałka 40W, jakieś oświetlenie i wentylatory. Czytałem o diodach do drv8825, tam coś pisali że im niższe napięcie to mniej piszczy ?

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Arkomania.pl » 22 lut 2018, 21:36

To, zupełnie z bardzo dużym zapasem wystarczy.
Pozdrawiam Arek G. arkomania

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 25 lut 2018, 20:31

mam zagwozdkę,

jest program wykorzystujący enkoder z przyciskiem, przerwania zewnętrzne są zajęte enkoderem, przycisk enkodera jest podpięty do któregoś wektora pcint, pytanie brzmi jak zmusić takie przerwanie zmiany stanu na pinie do wybudzenia mikroklocka ze śpiączki? wykorzystane są biblioteki: arduino low power.h, rotary.h i OneButton.h do obsługi przycisku

Wróć do „Luźne pogaduchy”