Niemcy skopiowali 3DGence (?)

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Niemcy skopiowali 3DGence (?)

Postautor: evrybadykombinerki » 16 sie 2016, 13:43

Jeden z klientów pochwalil mi się własnie na czym drukuje - w pierwszej chwili odniosłem silne wrażenie, że to jest wzorowane na 3DGence.
Nie uważacie?
https://www.conrad.de/de/renkforce-rf1000-3d-drucker-bausatz-single-extruder-1007507.html

Dodatkowo opcja z mocowaniem Dremela - ciekawe jak to sie sprawdza w praktyce..

Łukasz
Kontaktowanie:

Re: Niemcy skopiowali 3DGence (?)

Postautor: Łukasz » 16 sie 2016, 19:53

Wizualnie łudząco podobne, pytanie jak z jakością wykonania bo cena dużo niższa od polskiego oryginału. A co do dremela to trzeba by zapytać użytkowników zmorpha ;)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 17 sie 2016, 7:41

Renkforce była przed 3DGence z tego co pamiętam ;)

Temat na CD3D i w komentarzach jest to ujęte
http://centrumdruku3d.pl/3dgence-recenzja-drukarki-3d/

3DGence, Zortrax M200 - to tylko "mity", że "stworzyliśmy ją sami, jest w 99% autorską konstrukcją" ;)

Łukasz
Kontaktowanie:

Postautor: Łukasz » 17 sie 2016, 9:45

Odwieczne pytanie kto był pierwszy, a Jak znam życie to skośnoocy już też coś podobnego robią :lol:

Pawka1968
Kontaktowanie:

Postautor: Pawka1968 » 14 sie 2017, 9:51

Panowie wtrace swoje 3 grosze ale ostatnio zlozylem nastepce tego modelu - dwuglowicowa RF2000 i sam przygladalem sie 3Dgence - uderza wyglad zewnętrzny ale to nie koniec - obie drukarki uzywaja dosc nietypowej metody kalibracji - glowica jest polozona na 2 czujnikach tensometrycznych wiec dotkniecie stołu zmienia jej nacisk - czujniki sa IDENTYCZNE. Obie maja na stale zamocowane ceramiczne stoły - nie wiem jak wyglada plyta sterujaca 3DGence - jesli ktos ma moze podesle fotke porownamy
A dotego conrad to otwarta konstrukcja i pliki dostepne na Githubie a 3dGence daje tylko Hex do programowania - wg mnie raczej obie firmy kupily projekt z jednej pracowni - a przy okazji te drukarki Conrada chodza w dobrych cenach mechanika jest swietna - wszystkie detale z CNC - włacznie z platformami - elementy liniowe z THK (wozki i sruby kulowe) a do tego dochodzi alternatywne i wciaz rozbudowujace sie firmware i cala banda fanatykow na forum RF1000

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 14 sie 2017, 15:01

Tego się nikt nie dowie jaka jest prawda, kto od kogi i dlaczego. W każdym razie na tym przykładzie widać ile jest "inwencji własnej, twórczej" a ile odtwórczej ;)

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 16 sie 2017, 8:53

3D gance to ja się zainspirowałem i zrobiłem obudowę do Gate :-)
Obrazek
Obrazek
Potrzebowałem obudowy z porządnymi uchwytami do przenoszenia drukarki oraz łatwej do zamknięcia komory.

Wróć do „Luźne pogaduchy”