Inwerter do świetlówki skanera, czy to się nada?

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Inwerter do świetlówki skanera, czy to się nada?

Postautor: evrybadykombinerki » 05 gru 2017, 14:33

Szanowni koledzy,
dostały mi się takie płytki (sprawne) - układy zasilające lampy w skanerze wielkoformatowym. I teraz tak:
-w ogóle nie wiem gdzie się wpiąć z zasilaniem (coś za dużo pinów po stronie niskiego napięcia)?
-w ogóle nie wiem jakie napięcie jest na wyjściu i po co są tam 3 piny?

-chciałbym się zorientować, czy to ewentualnie można by użyć w zastępstwie padniętego invertera lampy głównej w skanerze Epson V750...
Może ktoś by był w stanie odpowiedzieć na to zagadienie? (nieśmiało spoglądam w stronę Misia :) ).

-i jest jeszcze jedna "komplikacja": w skanerze V750 inwerter lampy glównej ma 2 wyjscia bo są 2 identyczne lampy równocześnie świecące - po obu stronach "obiektywu" .... i tak na prawdę nie działa tylko jedna z nich. Jeszcze nie otwierałem obudowy i nie sprawdzałem czy po zamianie miejscami wtyczek druga swietlówka działa.
Czy to w ogóle mozliwe żeby samo źródło światła padło, czy raczej jeden z torów invertera? Co w nim mogło się usmazyć tak na prawdę?...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: Inwerter do świetlówki skanera, czy to się nada?

Postautor: Miś » 05 gru 2017, 18:10

Ostatnia fota.
Licząc od góry:
-plus zasilania (idzie na ten żółty bezpiecznik)
-diag
-masa
-wolny

Diag to wyjście diagnostyczne informujące elektronikę o awarii inwertera/świetlówki.
Na wyjściu są 3 piny bo tak se konstruktor wymyślił :mrgreen: Środkowy jest pusty.

Co do możliwości uszkodzenia samej lampy to jak najbardziej. Lampa się starzeje i po czasie przestaje świecić. Czasami kabelek się ułamie przy końcówce, więc tak jak piszesz zamiana wtyczek prawdę Ci powie. Pozwolisz że na razie nie będziemy wróżyć z fusów co tam padło ? :lol:
-- MIŚ --

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”