Zatykająca się dysza

kiepuri
Kontaktowanie:

Re: Zatykająca się dysza

Postautor: kiepuri » 31 gru 2017, 14:42

Titan mi się podoba, ale póki co muszą mi wystarczyć inne rozwiązania - e3d. Na chwilę obecną zatkało się od zwykłego PLA :P

Dość już na ten rok :D

Po prostu już nie wiem. Przy kolejnych reanimacjach wymieniam łącznik + dyszę. Stary pozostaje blok grzewczy i chłodzący. Sprawdziłem też rurkę teflonową, łączniki wysokociśnieniowe - filament przechodzi ultra łatwo. Po podgrzaniu do żądanej temp. ledwie jestem w stanie przepchać filament palcami. Bądź tu mądry człowieku... ;)

Szczęśliwego '18 roku wszystkim!

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 01 sty 2018, 13:23

Garreth pisze:Pod gume to chyba nic bardziej bezposredniego niz titan aero nie znajdziesz:)

Nie stawiałbym tak jednoznacznych tez.
Jest bondtech, bq, flexxion - wszystkie moim zdaniem lepsze do elastycznych filamentów.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 01 sty 2018, 14:10

Bondtech wymaga glowicy, wiec jednak jego konstrukcja sie wydłuża o głowicę. Pozostale dwa fajne, podobaja mi sie i nie slyszalem o nich wczesniej, może pod gume by dzialaly lepiej, ale chyba nie maja wbudowanej przekladni jak u e3d? Jakies takie egzotyczne te ekstrudery sie wydaja:) Ale przyznaje sie do bledu.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 01 sty 2018, 22:25

Cała sprawa nie dawała mi spokoju. Zrobiłem niewielki eksperypent - już chyba ostatni, który przyszedł mi do głowy. Skręcając całość odwróciłem kostkę o 180 stopni. Czyli tam gdzie wkręcałem łącznik jest teraz dysza. Zadziałało od razu, drukarka drukuje bez problemu... Macie jakieś podejrzenia?

Całość skręciłem na starym łączniku i dyszy.

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 02 sty 2018, 0:05

Przypadek...
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70-TDI95%
ObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 02 sty 2018, 5:27

kiepuri pisze:Zadziałało od razu, drukarka drukuje bez problemu... Macie jakieś podejrzenia?

Musi, że to Noworoczny cud :LOL:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”