Zatykająca się dysza

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Re: Zatykająca się dysza

Postautor: Arkomania.pl » 27 gru 2017, 12:26

Witam.

Nad blokiem grzewczym widać wyciek czarnego filamentu.
Brak dobrej szczelności.

Chyba, że się mylę, ale tak, ze zdjęcia wynika.
Pozdrawiam Arek G. arkomania

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 27 gru 2017, 15:31

Garreth - czepiasz się :) a tak poważnie - poprawie to przy następnej reanimacji dyszy.

Sprawdzałem teraz po 5h druku i przepływ powietrza jest wyczuwalny ręką. Blok radiatora jest o dziwo ciepły, a nie gorący.

Arkomania.pl - Przed chwilą rozłożyłem całość. Na szczęscie jest szczelne na 100%. Nie ma śladu filamentu.

Co do jakości druku to jestem bardziej niż zadowolony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

P.S. Czy stalowe dysze są w czymś lepsze od mosiężnych?

P.S.2 Tak - kocham transparentny PET-G i drukuje w zasadzie tylko nim :mrgreen:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 27 gru 2017, 22:45

Mimo wszystko pomysl nad wsadzeniem lepszego wentylatora, albo jakiejs turbinki do chlodzenia, masz tam sporo miejsca wiec powinienes moc upchnac cos fajnego wydrukowanego z pet-g:)

Stalowa dysza jest wytrzymalsza, ale gorzej oddaje cieplo. Jeszcze masz miedziane - one sa mniej trwale ale lepiej oddaja cieplo. Mosiądz to takie optimum, ale oczywiscie zalezy czym drukujesz.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 28 gru 2017, 0:09

Fajnie byloby tam założyć cos lepszego plus zaizolować kostkę.

Martwi mnie to ze pomimo zmiany dyszy i oczyszczenia łącznika ekstruder przy druku 40mm/s nie wyrabia. Stuka nawet 2-3razy na sekundę. Obniżylem stol, ale nadal to samo.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 28 gru 2017, 7:00

A pomiędzy heatbreak a radiatorem masz pastę termo? Coś lepszego niż biała maź od chińczyka?

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 28 gru 2017, 10:54

poskręcaj głowicę z wiertłem 2mm w środku, miałem ostatnio przypadek bloku grzewczego z przesuniętym gwintem co powodowało tworzenie się uskoku między dyszą a łącznikiem

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 28 gru 2017, 23:53

sol pisze:poskręcaj głowicę z wiertłem 2mm w środku, miałem ostatnio przypadek bloku grzewczego z przesuniętym gwintem co powodowało tworzenie się uskoku między dyszą a łącznikiem

Tak też zrobiłem. Nie ma problemu z gwintem - łącznik ładnie przechodzi przez blok grzewczy.

Garreth pisze:A pomiędzy heatbreak a radiatorem masz pastę termo? Coś lepszego niż biała maź od chińczyka?

Nie stosuje żadnej pasty. Miałem raz i tak przeciekało jak jeszcze nie wiedzialem, że całość należy skręcać na gorąco.

Głowie się nad tym calym ustrojstwem. Dzis po raz 4 w tym tygodniu wszystko rozłożyłem. W łączniku i w tym przewężeniu odrobina filamentu, ale nie spalonego/blokującego.

Ustawiłem dyszę tak, że przy Z0 kartka wchodzi bardzo luźno, myślę że pocztówka weszła by podobnie. Po chwili druku silnik znów zaczął stukać i doszło do całkowitego zablokowania filamentu. Wydrukowały się 4 warstwy. Co ciekawe jak z poziomu LCD przepuszczam filament z maksymalną prędkością to leci pięknie. Podczas druku nie do końca. Teraz drukuje obudowe wentylatora 40mm, ale oczywiscie stuka i tylko czekam aż znów całkowicie zablokuje :cry:

Dodam, że gdy próbuje palcami przeciskać przez "poluzowany" ekstruder to też cięzko. Aż palce bolą, ale leci. A to kurcze nowiutka dysza 0.5

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 29 gru 2017, 0:41

Ty, a Ty tam masz full metal czy łącznik z teflonem ? Bo zużyty teflon puchnie jak dostanie temperatury i wtedy zakleszcza filament.
-- MIŚ --

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 29 gru 2017, 7:54

Full metal :cry:

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 29 gru 2017, 9:54

kiepuri pisze:Nie stosuje żadnej pasty. Miałem raz i tak przeciekało jak jeszcze nie wiedzialem, że całość należy skręcać na gorąco.

Panie, najpierw skręć Pan to jak instrukcja nakazuje:D https://wiki.e3d-online.com/E3D-v6_Asse ... l_Compound - masz nawet fotkę:)
Pastę dajemy między łącznik a radiator, a nie między łącznik a blok (to istotna sprawa). Łącznika do radiatora nie przykręca się na gorąco, właściwie to wkręca się go palcami, delikatnie ale do końca. Potem jak dyszę przykręcasz to blok trzeba złapać kluczem, a drugim fajkowym kluczykiem dokręcać dyszę. Oczywiście w chińskiej wersji możesz mieć problemy z różnymi niedoskonałościami wykonania, na przykład kanał nie jest ustawiony centralnie, albo dysza z łącznikiem nie styka się idealnie na płasko na całej powierzchni (to można sprawdzić malując markerem na płaskiej części dyszy. Po dokręceniu i odkręceniu po ubytku farby można stwierdzić czy był całkowity styk.

W głowicy full metal filament dotyka ścianek łącznika. Jeżeli łącznik nie jest prawidłowo schłodzony, to ten materiał się tam topi lub mięknie, co zasyfia Ci cały dolot filamentu do dyszy.

U mnie w v6 90% problemów z zatykającą się dyszą zaczęło się wtedy, jak zacząłem kombinować z cichszymi wentylatorami. Materiały typu ABS/PET-G drukowały się fajnie, bo mają wyżsżą temperaturę topnienia. Ale jak wsadziłem drewno to sześcianu się nie dało dokończyć, bo miękki filament w łączniku zaczynał wszystko blokować drobinkami trocin.

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”