Zatykająca się dysza

kiepuri
Kontaktowanie:

Re: Zatykająca się dysza

Postautor: kiepuri » 29 gru 2017, 19:51

Skręcałem z grubsza tak jak piszesz, ale oczywiście łącznika nie skręcałem na gorąco tylko dyszę do bloku

When the HotEnd is at tempereature, tighten the nozzle whilst holding the heater block with a spanner. This will tighten the nozzle against the HeatBreak and ensure that your HotEnd does not leak

Mam dość tego badziewia. Dziś znowu rozkręcałem. Cały czas coś jest nie tak. Zatyka się do tego stopnia, że radełko niszczy filament.

Założe chyba łącznik z teflonem. Pamiętacie do jakiej temp. mogę go stosować?

Awatar użytkownika
TDI-CAD.PL
Kontaktowanie:

Postautor: TDI-CAD.PL » 29 gru 2017, 21:49

Łącznik z wkładką PTFE można grzać do 250C. PTFE i tak się degraduje i trzeba je wymieniać co kilkaset godzin druku. Jak drukujesz w temperaturach około 300 C to czas wymiany wkładki skraca si do kilkadziesiąt godzin.
Filament 3d Wrocław
Sklep http://WWW.TDI-CAD.PL

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 29 gru 2017, 23:05

TDI-CAD.PL pisze:Łącznik z wkładką PTFE można grzać do 250C. PTFE i tak się degraduje i trzeba je wymieniać co kilkaset godzin druku. Jak drukujesz w temperaturach około 300 C to czas wymiany wkładki skraca si do kilkadziesiąt godzin.

+/- tolerancja wskazań termistora:)

Powyzej 260 stopni teflon się zaczyna rozkładać i wydzielać mało przyjemne substancje, także nawet jeżeli da się drukować nim jakiś czas w wysokiej temperaturze, to lepiej tego nie robić w niewentylowanych pomieszczeniach:)

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 30 gru 2017, 0:21

Do ulubionego PET-G będzie OK :D
Ja petem drukuję w 228 stopni.
-- MIŚ --

Arkomania.pl
Kontaktowanie:

Postautor: Arkomania.pl » 30 gru 2017, 14:20

Witam.

Pozdrawiam wszystkich z nadchodzącym Nowym Rokiem 2018.

Wracając do tematu posta i problemu z nim związanego.

Wszystkie rady kolegów są słuszne i potwierdzone wieloletnim doświadczeniem.
Ale wróciłbym do cytatu może trochę żartobliwego w stosunku do Garreth odnośnie czepiania
się co do jakości prowadzenia kabli itp.

Problem wadliwego działania wielu urządzeń tkwi głównie w dokładności
i estetyce.

Jeżeli widzisz, np. że urządzenie jest wykonane mało estetycznie (dokładnie),
nie chcę używać innego słowa, to nie wiadomo co można poradzić, bo
prawdopodobnie wszystko jest do zmiany.

Oto jeden z przykładów:

Załóżmy, że mamy widoczny dobrze zaizolowany termicznie blok grzewczy.
Również od góry, bo ciepło z bloku unosi się do góry i ogrzewa radiator.

To nie radzimy aby zastosować lub zmienić izolację bloku.

Przyczyn szukamy gdzie indziej, np w szczelnosci, w ruce PTFE, itp.

Również mało, kto opisuje warunki w jakich pracuje i nawet jakiego filamentu używa
(jeżeli obudowa typu oiwartego - to jaka jest temperatura w pomieszczeniu, jaki rodzaj filamentu, czy stosuje
układ chłodzenia wydruku itp.).

To rada dla wszystkich, nie tylko dla autora posta.

Wówczas doświadczonym kolegom łatwiej i szybciej będzie pomóc.

A naprawdę, koledzy którzy brali udział w tym poście są bardzo doświadczeni a kolega dalej się męczy
z jakością.

Pamiętajmy w jakości drzemie minimalizacja problemów jakie mogą wystąpić,
z tym wiąże się awaryjność
Pozdrawiam Arek G. arkomania

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 30 gru 2017, 16:37

Hej Arku,

Dzięki za Twoją wiadomość.

Trochę biję się w pierś jeżeli chodzi o te kable. Ale zapewniam Cie, ze fotki były robione tuż po n-tej próbie złożenia całej głowicy. Gdybym miał za każdym razem idealnie prowadzić każdy przewód. a potem to rozkręcać - sam rozumiesz. 3 razy wczoraj rozkręcałem a potem kalibrowałem drukarke. Dopiero zastosowanie łącznika z teflonem spowodowało, że drukarka jako tako drukuje (ekstruder dalej stuka pomimo 75% prędkości zalecanych przez Slic3ra).

Problem nie został rozwiązany co mnie tylko irytuje, bo już nie wiem gdzie szukać - zastosowałem się do większości rad po za 40mm wentylatorem radiatora - dopiero kompletuje zestaw do zamówienia z Ali (kilka łączników, bloków, radiatorów, dysz, wentylatorów)

Pomijając walory estetyczne pozostaje kwestia dokładności. Gdyby nie ona to myśle, że drukarka nie przepuściłaby przez siebie blisko 700m filamentu tworząc naprawdę fajne przedmioty (w tym części do tej drukarki).

Również mało, kto opisuje warunki w jakich pracuje i nawet jakiego filamentu używa
(jeżeli obudowa typu oiwartego - to jaka jest temperatura w pomieszczeniu, jaki rodzaj filamentu, czy stosuje
układ chłodzenia wydruku itp.).

Cenna uwaga. Planowałem obudować drukse i obudowałem, ale to przysporzyło mi problemów. "Glupie" 50-60stopni w komorze (10cm nad stołem) spowodowało że poluzowały się drukowane mocowania pasków zębatych. Więc póki co Hypercube pracuje otwarty w dużym pokoju w którym jest 20-23 stopni C.

Filament to PET-G od DD ekstrudowany w tepmp 225 stopni C. Stół ma zazwyczaj 85 przy pierwszej warstwie i 80 stopni C przy kolejnych. Stół to 6mm alu pokryte szkłem na które pryskam testowanym ostatnio Liquidem Need IT. Wolę go od Dimafixu.

Pozdr,
kiepuri

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 30 gru 2017, 17:21

U mnie prowadzenie kabli tez pozostawia wiele do zyczenia, czesto cos zmieniam, kombinuje, dodaje, a estetyka cierpi. Aczkolwiek przy grzalce uważam, bo to dość niebezpieczny element:)

Co do chlodzenia to najlepszy rezultat powinna dac turbina z wylotem bezposrednio na radiator, o ile nie bedzie kolidowac z konstrukcja drukarki. Najlepiej najwieksza jaka zmiescisz :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

kiepuri
Kontaktowanie:

Postautor: kiepuri » 30 gru 2017, 21:59

Hej,

Tak też zrobię. Założe turbinkę bo mogę sobie pozwolić na umieszczenie jej poziomo. Trochę wyje, ale dmucha aż miło. W delcie chłodzę dwiema elektronikę, która jest schowana w okolicy grzanego stołu.

Chciałbym Was podpytać o ekstruder. Planuje spróbować sił z rozwiązaniem bezpośrednim. Dwa wymagania - druk gumą + lekki motor, gdyż wózek i tak już lata na prętach 8mm.

Titan z ali? Cons, pros? ;)

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 30 gru 2017, 23:44

Titan Aero będzie lepszy do gumy( nie testowałem Aero bo niestety nie dotarł jeszcze a już ponad 40dni :twisted: ) Ale jego budowa jest idealna do gumy. Mam zainstalowanego zwykłego Titana z małym silnikiem i z wymienionym łącznikiem z rurką teflonową, bo na full metal nie chciało iść przy PLA :( .
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 31 gru 2017, 8:04

Pod gume to chyba nic bardziej bezposredniego niz titan aero nie znajdziesz:) jeszcze te 3cm ptfe mozna zamienic na capricorn ptfe.
Tylko aero ma dosc slabe chlodzenie, duzo ludzi narzeka na forach. Ja dodrukowalem maly adapter na wentylator 50mm i poki co nic sie nie zblokowalo.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”