Podjąć wyzwanie ?

Arketnik
Kontaktowanie:

Podjąć wyzwanie ?

Postautor: Arketnik » 20 mar 2018, 9:26

Wyzwaniem jest zbudowanie maszyny all in one. Drukarka 3d + laser + frezarko grawero wiertarka do PCB. Jak do tego podejść ? Maszyna musi być zarazem precyzyjna szybka i sztywna... Pomórzcie rozkminić sprawy mechaniczne i przede wszystkim elektroniczne... Może będzie z tego fajny cyrk na kółkach :) a może nowa era fabrykacji XD

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: Podjąć wyzwanie ?

Postautor: mcexperts » 20 mar 2018, 9:45

Otóż panie kolego, wyobraź sobie, że masz jednoczesnie śruby trapezowe i paski.

Silniki te same.

Tylko musisz mieć sprzęgiełka do przełączania napędu z pasków na śruby i spowrotem.

Układ klasyczny, H

Arketnik
Kontaktowanie:

Postautor: Arketnik » 20 mar 2018, 9:52

Nie da rady ogarnąć tego tylko jednym rodzajem napędu ? Układ klasyczny czyli mam rozumieć że taki jak w Anet A6 A8 i wieeeelu innych ?

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 20 mar 2018, 10:03

Kombinuj z szybkimi śrubami igusa, ale podejrzewam ze to nie ma sensu

Arketnik
Kontaktowanie:

Postautor: Arketnik » 20 mar 2018, 10:12

sol pisze:Kombinuj z szybkimi śrubami igusa, ale podejrzewam ze to nie ma sensu

Paski się nie sprawdzą? Czemu nie ma sensu ? Druk 3d na paskach leci czemu laser i wrzeciono nie mogą?

Arketnik
Kontaktowanie:

Postautor: Arketnik » 20 mar 2018, 10:16

Może ktoś da radę nakreślić gdzie jakie problemy wystąpią przy kombinacji połączenia drukarki 3d z laserem oraz wrzecionem ?

Awatar użytkownika
chemik72
Kontaktowanie:

Postautor: chemik72 » 20 mar 2018, 10:17

Takie klasyczne stwierdzenie "Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego" ale trzymam kciuki :OK: Wiele już było takich pomysłów na forum ale jeszcze nie widziałem ani razu efektu końcowego :(

Arketnik pisze:Może ktoś da radę nakreślić gdzie jakie problemy wystąpią przy kombinacji połączenia drukarki 3d z laserem oraz wrzecionem ?

Drukarka+laser ok, ale drukarka/laser+frezarka to już inna bajka -nie ta mechanika. Drukarka/laser brak obciążeń czyli paski ok. Ale frezarka to już raczej śruby...
PRUSA i3 ACRYLIC-MGN/SAIZEX 3D MINI/BLIXET B40
W budowie:DRUKARKA SAIZEX3D30%/FREZARKA PROXXON MF70

Arketnik
Kontaktowanie:

Postautor: Arketnik » 20 mar 2018, 10:34

W czeluściach YouTube znalazłem sporo takich kombinacj jedna z najciekawszych to taka jak by odwrócona delta która porusza stołem a głowice ma wymienne. Drukuje 3d wypala laserem itp... Rysuje pisakiem...

Pytanie czy w układzie gdzie stolik porusza się w płaszczyźnie poziomej ma to sens czy raczej odpada i musi być tylko w pionie.

Pytanie nr 2 konkretne różnice plusy i minusy między paskami a śrubami... I co to w tym przypadku zrobienia z drukarki 3d multi narzèdzia oznacza... Paski nie są tak dokładne czy nie przeniosą obciarzeń wrzeciona ?

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 20 mar 2018, 10:39

Oj tam, oj tam :mrgreen:

Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Arketnik
Kontaktowanie:

Postautor: Arketnik » 20 mar 2018, 10:58

Panowie a jeśli podkreślę że chodzi o wiercenie grawerowanie frezowanie ale tylko PCB tylko takie małe obciążenia żadne aluminium. Narzędzia nie przekraczające średnicy 3mm tylko to co dla PCB potrzebne. Lub grawerowanie w plastiku aluminium ale nie frezowanie wgłębne czy jak to tam zdefiniować...

Wróć do „Nie wiesz gdzie pytać? Zapytaj tutaj …”