[S] Filament modyfikowany PLA 1.75mm , kolor czarny.

Awatar użytkownika
xyzyx
Kontaktowanie:

Re: [S] Filament modyfikowany PLA 1.75mm , kolor czarny.

Postautor: xyzyx » 15 lut 2018, 13:08

Rezerwuję 2 szpule

jacol3500
Kontaktowanie:

Postautor: jacol3500 » 20 lut 2018, 20:42

Dziś doszła moja szpula, po pierwszych wydrukach jestem mega zadowolony. Filament ładnie trzyma wymiar, do stołu pokrytego niebieską taśma klei się jak zły. Warstwy fajnie się koleją, drukowalem w 215 stopniach.
Jeśli ten filament znów się pojawi, na pewno kupię kolejna szpule.

Awatar użytkownika
arthx
Kontaktowanie:

Postautor: arthx » 26 lut 2018, 23:53

Witam,

UWAGA , zostaly tylko 3 szpule po 2kg
i jedna szpula 1kg
Pozdrawiam Artur

balgator
Kontaktowanie:

Postautor: balgator » 27 lut 2018, 12:26

Ja bym zarezerwował szpulę 2 kg. Cena to 70 zł nadal?

Awatar użytkownika
arthx
Kontaktowanie:

Postautor: arthx » 28 lut 2018, 17:33

OK
Cena jest bez zmian

Zapraszam na PW
Pozdrawiam Artur

kmaciek
Kontaktowanie:

Postautor: kmaciek » 28 lut 2018, 17:35

Drukowalem przy 240C nawet i warstwy się i tak nie kleją. Jakieś podpowiedzi?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
arthx
Kontaktowanie:

Postautor: arthx » 28 lut 2018, 20:32

Jesli masz dobrze skalibrowany pomiar temperatury,
to znaczy ze chodzenie wydruku drucha tez i naa struzke plastiku wychodzaca z glowicy i ochadza ja zanim ona osiadzie i sklei sie zpoprzednia wartwa - sprobuj poprawic chodzenie ta by nie dmuchalo na koncowke glowicy i wychdzacy z niej plattik, moze tez zmiejsz sile chlodzenia.
Ten PLA z ziemniakow, ma bardzo maly skurcz nie wymaga tak intesywnego chlodzenia jak zwykly PLA.

Zobacz czy to pomoze i daj znac
Pozdrawiam Artur

Awatar użytkownika
xyzyx
Kontaktowanie:

Postautor: xyzyx » 28 lut 2018, 21:23

Opinię już dałem Arthx-owi ale jeszcze tutaj się podzielę. Drukowałem zarówno biały jak i czarny, drukowało się całkiem znośnie po opanowaniu materiału oczywiście. Materiał bardzo wrażliwy na temperaturę (utrzymanie prawidłowej temp, prawidłowość wskazań) i tak u mnie:
Przy 220 wydruki sypały się jak łupież - dosłownie - wydruki bardzo słabe. Za to przy temp 230 stopni drukuję się super, wydruki bardzo dobrze sklejone, super wytrzymałe, nieco bardziej elastyczne od zwykłego PLA - nie pękają tak łatwo. Aha chłodzenie 80-100 %.
Do PEI klei się bardzo mocno dlatego pierwsza warstwa 185 st. ale generalnie i tak trudno oderwać - trzeba uważać. Podoba mi się kolor zarówno czarnego jak i białego, oba takie perłowe/satynowe - nie wiem jak to nazwać.
Właściwości zdecydowanie inne niż standardowe PLA, wydruki i trzymanie/klejenie do PEI przypominają trochę PETG, trudność w drukowaniu nieco bliżej ABS (w zasadzie coś pomiędzy PLA a ABS), ale oczywiście po opanowaniu temperatury wydruku jest całkiem ok.
Co do wytrzymałości wydruku tak jak napisałem silnie zależy od temp i chłodzenia (wahań temp) jeżeli się to opanuje to wydruki są wytrzymałe i bardziej elastycznie niż standardowe PLA, wg. mnie spokojnie można drukować niektóre elementy konstrukcyjne (takie bez oddziaływania temp), jeżeli się nie opanuje to sypie się bardzo i jest bardzo kruche, dosłownie lekki dotyk wydruku potrafi go zniszczyć (duża liczba retrakcji również pogarsza wytrzymałość wydruków z tego filamentu).
Dodatkowo zrobiłem test jak się zachowuje wydruk tych filamentów w zależności od temperatury. Mięknie podobnie jak zwykłe PLA przy ok. 60 st ale wydaje się, że jest nieco mniej miękkie. No i w zasadzie do prawie 100 st nie robi się już bardziej miękkie.
Ciekawostka, odkształcony pod wpływem ciepła wydruk, po ponownym podgrzaniu wraca do pierwotnej postaci :-)
Dla mnie materiał super i pewnie jeszcze się w przyszłości skuszę liczę, że jeszcze będzie dostępny.
Ps. Szpule takie konkretne, aczkolwiek trochę nieporęczne/niewygodne, miałem problem zmieścić z drukarką w komorze.

rafal_jot
Kontaktowanie:

Postautor: rafal_jot » 07 mar 2018, 10:24

jak została 2KG do biorę.

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 07 mar 2018, 11:12

To ja 2 kg poproszę
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Wróć do „Sprzedam”