[S] Skaner Ciclop 3D

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

[S] Skaner Ciclop 3D

Postautor: dziobu » 23 paź 2016, 22:11

Sprzedam używany (tak używany że aż nowy; niby jakieś ślady są ale oryginalnie też przesadnie ładny nie był; jest kilka rys na stole od kombinowania z różnymi podkładkami) skaner Ciclop 3D. Kompletny, skręcony i działający.
W komplecie:
- złożony skaner (w kamerze ustawiłem ostrość na stół bo oryginalnie nie jest),
- płytka do kalibracji (wydrukowana przyzwoicie; to co przyszło oryginalnie wyglądało jak kopia przefaksowanego ksera),
- oryginalny zasilacz z paskudnie przylutowanym kablem - moje dzieło ;)
- dodaję jedną płytkę Arduino UNO (oryginalną uszkodziłem; kupiłem dwie na wymianę, jedna mi została - nie jest mi potrzebna i ją dokładam). Spostrzegawcze oko zauważy że jest to klon a nie oryginalne Arduino.

Tak wygląda sprzedawany zestaw:
ciclop_1.jpg

A oto powiększenie na załączaną podróbę:
ciclop_2.jpg

550zł. Bez faktury (sprzedaję prywatnie).
Odbiór osobisty (Kraków, ul. Kobierzyńska) lub kurier (30zł).

W związku z tym że nie jestem handlowcem a marketingu szczerze nienawidzę, opiszę to pudło żeby nikt nie był smutny:

Klamot. Miałem go przyklejonego do deski (gluegun bo nie zostawia śladów) żeby się nie wyginał. Delikatne wygięcie ramy powoduje wymóg kolejnej kalibracji. Skanuje powoli (żeby wynik mógł być użyteczny to kilka/naście minut na jeden skan). Jeśli nie jesteś mistrzem MeshLaba to z wyników z pewnością nie będziesz zadowolony.
Świeci laserami - niby słabe. Ale musiałem zorganizować mu stanowisko tak żeby nie walił nimi po oczach. Do tego bardzo ważne jest oświetlenie (wygięta w łuk kartka A3 w tle). Ogarnięcie tych dwóch rzeczy mając do dyspozycji niewiele miejsca to problem (strych...).
Teraz pochwalę oprogramowanie: (korzystam z Windowsa) problemem może być jakikolwiek sprzęt podpięty do laptopa; wbudowana czy inna kamera - kicha. Inna przejściówka na dowolny port szeregowy - kicha. Testowałem go na 2 starych laptopach (XP i WIn7 - moje komputery testowe). Na XP zupełnie nie ruszył, na Win7 musiałem się nieźle postarać. Oczywiście mogło to wynikać z faktu że to komputery testowe (masa poinstalowanych śmieci) ale jak zacząłem grzebać w kodzie to okazało się że ten typ tak ma. Program jest w pythonie, co jest zaletą bo można go wyedytować tak żeby nastawy były na sztywno (kamera/port szeregowy). I wtedy działa lepiej.
(Potem sprawdziłem jeszcze na swoim codziennym komputerze i tu było OK pomimo wbudowanej kamery i kilku przejściówek; nie wiem od czego to zależy).
Skanowanie z dwóch laserów wymaga wprawy, wprawy, doświadczenia, wprawy, umiejętności i cierpliwości. Ale da się.

Teraz trochę plusów: ;p
Jeśli ktoś ma chęć, kupę czasu i MIEJSCE na zabawę z tego typu pudłem to można uzyskać efekty prawie jak z Makerbotowego Digitizera. Oczywiście nie tak prosto, ale da się. Wystarczy: mocno zamocować skaner żeby byle ruch nic nie przestawił, zapewnić optymalne oświetlenie (nie za jasne bo laserów nie zobaczy i nie za ciemne bo szum wszystko rozwali), prawidłowo ustawić lasery (pionowe kreski - no i ich ostrość), skalibrować i ustawić parametry obrazu w programie (jasność, kontrasty, itp - na to idzie mnóstwo czasu), zeskanować i zaklikać się na śmierć w MeshLabie ;) Raz nawet udało mi się uzyskać bardzo fajną jakość jak na to pudło ale potem musiałem ruszyć konstrukcję (nie mam miejsca a nie miałem wtedy deski) i szlag wszystko trafił. Lekko to zniechęcające, zwłaszcza po całym dniu prób. A niewiele potem padł mi komputer z którego bawiłem się skanerem i poleciały skany, oprogramowanie, opisy do meshlaba które pościągałem z różnych forów (a jest tego sporo) i kalibracja. Od tamtej pory (2 miesiące) skaner leży i się kurzy.

Sprzedaję bo już raczej do niego nie wrócę - nie chce mi się przechodzić przez to wszystko jeszcze raz, zwłaszcza że nie mam już na to czasu (niedawno rodzina mi się powiększyła) a skanowanie okazało się dla mnie na tyle pożyteczne że kupiłem nieco ciekawszy model który nie wymaga tyle zachodu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Re: [S] Skaner Ciclop 3D

Postautor: dziobu » 30 lis 2016, 17:55

450zł.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 06 lut 2017, 11:12

Znowu się dziś potknąłem o to pudło.
400zł
(super oferta, jedyny taki na forum; i jest BIAŁY! Nie byle czerwony czy jakiś tam z innego koloru ;p !!!!!!111jedenjeden)
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 03 kwie 2017, 19:55

300zł.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D