[U] Potrzebuję wypożyczyć skaner lub zlecić skan 3D auta

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

[U] Potrzebuję wypożyczyć skaner lub zlecić skan 3D auta

Postautor: Krzysztof » 07 wrz 2016, 9:30

Czy ktoś się orientuje gdzie i czy można wypożyczyć skaner 3D, jakiś ręczniak z dokładnością przynajmniej do 1mm (nie potrzebuję niżej) do zeskanowania fragmentów aut? Ewentualnie czy ktoś jest w stanie przyjechać na miejsce i taką usługę wykonać?
Będę wdzięczny za pomoc w temacie, bo mam 2 projekty do realizacji a nie mam mocy aby auto mierzyć i przerysowywać :/

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Re: [U] Potrzebuję wypożyczyć skaner lub zlecić skan 3D auta

Postautor: Minik » 07 wrz 2016, 16:21

Trochę lowpoly ale może Ci się przyda
Kia+Sportage.zip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 07 wrz 2016, 18:42

Dzięki za chęć pomocy, ale dokładniej chodzi mi o wnęki pod zderzakami (będą zdemontowane do skanu). Mam 2 auta do poskanowania.
Chyba zaciągnę skaner XYZ - ponoć z dokładnością do 1mm daje rade zeskanować :roll:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 08 wrz 2016, 4:58

Nie do końca da tak radę - za duży obszar skanowania i niemożliwość obrotu przedmiotu :(

melon.ludwik
Kontaktowanie:

Postautor: melon.ludwik » 08 wrz 2016, 14:30

Krzysztof pisze:Chyba zaciągnę skaner XYZ - ponoć z dokładnością do 1mm daje rade zeskanować :roll:

A to nie jest tak, że on skanuje tylko małe obiekty? Przynajmniej kiedyś w oprogramowaniu oprogramowaniu do niego tak było. Z dokładnością też szału nie było i łapaniem niektórych punktów. Także leży u mnie gdzieś przykurzony...
Chyba, że się coś zmieniło, to mnie wyprowadźcie z błędu :D

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 08 wrz 2016, 15:43

Tego typu skanery lepiej łapią większe obiekty niż małe. Skanowałem skanerem Sense od 3D Systems - szału nie było, ale coś poskanował (lepiej od Kinecta). Skaner od XYZ ma 4x lepszą rozdzielczość 640x480 vs. 320x240 rozdzielczość w Sense. Liczę, że uzyskam lepszy skan od SENSE.
Jak nie przetestuję to się nie dowiem.

melon.ludwik
Kontaktowanie:

Postautor: melon.ludwik » 08 wrz 2016, 17:47

To, że większe obiekty skanowały by sie lepiej to wiem. Pamiętam jednak, że było programowe ograniczenie wielkości skanowanego obiektu do mniej więcej 40x40x60cm /dokładnie nie pamiętam/. Chyba, że zmienili coś w oprogramowaniu lub zamierzasz zbierać punkty przez jakieś inne oprogramowanie niż od nich.

Daj znać co wyszło, może odgrzebie też gdzieś swój skaner, jak coś z tego wyjdzie :D

Awatar użytkownika
Krzyś59
Kontaktowanie:

Postautor: Krzyś59 » 08 wrz 2016, 18:48

Dużo lepsze wyniki są jeśli użyje się ze skanerem XYZ oprogramowania ze skanera Sense, większe obiekty i moim zdaniem w lepszej jakości można zeskanować. Tu jest ciekawy test różnego oprogramowania z tym skanerem http://nicklievendag.com/xyz-3d-scanner-review/
A to też jest ciekawe http://nicklievendag.com/3-free-3d-scanning-apps/ aplikacje na komórkę które potrafią skanować za pomocą zwykłej kamerki z telefonu, najlepszy jest chyba Scann3D. Mają jeden feler, zjadają baterię w tempie ekspresowym :D

AdamJ1
Kontaktowanie:

Postautor: AdamJ1 » 08 wrz 2016, 21:25

Ja skanowałem 3dcatchem obiekt 6cm długości 1cm wysokości 2 szerokości i po naniesieniu na niego białej farby, a potem kolorowych kropek na całej powierzchni zeskanował się z dokładnością 0,1mm !!!!! Bez punktów pozycyjnych nie było już tak kolorowo bo nie mógł połapać krzywizn powierzchni. Tak samo tobie krzysztof polecam to zrobić na samochodzie jeżeli będziesz skanował czymś bardziej złożonym softwarowo.

Wróć do „Usługi”