[U] Wycięcie elementów.

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

[U] Wycięcie elementów.

Postautor: Jankes » 15 wrz 2016, 13:51

Witajcie. Niestety, ale znalezienie dobrej firmy, która potrafiłaby wyciąć kilka elementów w aluminium, jest chyba niemożliwe, więc zwracam się do was, może ktoś posiada dobry kontakt, albo może sam się za to weźmie.
Potrzebuję wyciąć 12 elementów w aluminium 5mm, oraz 2 elementy w aluminium 3mm. Metoda cięcia dowolna, byleby cena za bardzo nie zwalała z nóg. Niestety, ale w internecie nie potrafię znaleźć normalnej firmy, która choćby była w stanie odpisać na e-mail w ciągu jednego dnia. W załączniku przesyłam 2 pliki w formacie rar, posegregowane na grubość aluminium, a w nich znajdują się pliki w formacie dxf.

Zainteresowane osoby, proszę o kontakt na PW.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Re: [U] Wycięcie elementów.

Postautor: adziaki » 15 wrz 2016, 15:58

Przejrzałem tak na szybko te detale no i drobnica to jest i może dlatego nikt się nie podejmuje.
Cięcie laserem raczej odpada bo otwory są zbyt małe w stosunku do grubości formatki, np. otwór fi 2,5 mm w blasze 5 mm!
Ewentualnie dodatkowa operacja rozwiercania otworów po cięciu.
Otwory (aby miały wymaganą geometrię / okrągłość) powinny mieć minimalną średnicę zbliżoną co do grubości formatki.
Cięcie wodą by załatwiło sprawę tylko koszt już wyższy.
Z wykrawania takie kształty też nie bardzo.

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Postautor: Jankes » 15 wrz 2016, 16:18

Tzn, sprawa wygląda tak, że firma ARTLINE, podjęła się tego wyzwania, ale są trochę dziwni. Wysłałem im oba pliki, po czym zauważyłem mały błąd w projekcie i napisałem do nich, czy jeśli nie jest za późno, to czy mogę prosić o zmianę rozstawu otworów itp, wysyłając im nowe rysunki. Przyjęli wszystko itp, zapłaciłem. Dziś odbieram przesyłkę, patrzę, a tam są tylko te 3 elementy, które dałem do poprawki, mimo, że przy końcowym "zawiązywaniu umowy", kilkukrotnie prosiłem o cenę końcową za wszystko. Do tego odpisywanie co 2-3 dni jest na prawdę uciążliwe, gdy komuś zależy na czasie. Najbardziej denerwujące jest to, że firmy czasem nawet nie odpiszą. Dlatego pytam na forum, bo być może ktoś ma jakiś dostęp do odpowiedniego sprzętu.

dawidu00
Kontaktowanie:

Postautor: dawidu00 » 15 wrz 2016, 16:21

Jankes pisze:Tzn, sprawa wygląda tak, że firma ARTLINE, podjęła się tego wyzwania, ale są trochę dziwni. Wysłałem im oba pliki, po czym zauważyłem mały błąd w projekcie i napisałem do nich, czy jeśli nie jest za późno, to czy mogę prosić o zmianę rozstawu otworów itp, wysyłając im nowe rysunki. Przyjęli wszystko itp, zapłaciłem. Dziś odbieram przesyłkę, patrzę, a tam są tylko te 3 elementy, które dałem do poprawki, mimo, że przy końcowym "zawiązywaniu umowy", kilkukrotnie prosiłem o cenę końcową za wszystko. Do tego odpisywanie co 2-3 dni jest na prawdę uciążliwe, gdy komuś zależy na czasie. Najbardziej denerwujące jest to, że firmy czasem nawet nie odpiszą. Dlatego pytam na forum, bo być może ktoś ma jakiś dostęp do odpowiedniego sprzętu.

Napisz tutaj http://laserspec.pl/ , mi w sumie drobnicę cieli na laserze.
Drukarka po mojemu - 100% projektu i części poskładane nie wiem ile : http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... 3&start=60

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Postautor: Jankes » 15 wrz 2016, 16:31

Dzięki, być może oni odpiszą :D

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 15 wrz 2016, 19:14

Wyśle mi to kolega mailem na firmowy pjd@pjd-automatyka.pl i zobaczę co się da z tym zrobić ;)
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Postautor: Jankes » 15 wrz 2016, 19:29

Poszedł e-mail. Dziękuję :Piwo:

AdamJ1
Kontaktowanie:

Postautor: AdamJ1 » 15 wrz 2016, 20:52

Ja wycinałem w www.almech.pl z nierdzewki. Nie znam się zbytnio na laserach ale 0,2mm trzymało

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Postautor: Jankes » 16 wrz 2016, 10:17

Temat nieaktualny. Odezwała się się pewna firma, dość szybki i miły kontakt jak i cena. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy. Dziękuję za waszą pomoc.

Yatagan
Kontaktowanie:

Postautor: Yatagan » 16 wrz 2016, 10:38

A jaka to firma, jeśli można wiedzieć?

Wróć do „Usługi”