Blackfrog.pl - HeatBed

Polecane firmy, strony www, forumowicze.
Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Blackfrog.pl - HeatBed

Postautor: Jankes » 02 sie 2016, 16:29

Witam, właśnie doszła do mnie płytka zakupiona w blackfrog.pl:
http://blackfrog.pl/plyta-grzejna-heatbed-reprap-trzystrefowa-140w-dwunapieciowa-kompletna-214x214mm-p-91.html

Mój stary mk2 pękł przy mocowaniu śruby i zostałem zmuszony do kupna nowej "grzałki" do stołu. Jako, że od dawna staram się omijać allegrowe oferty, wybór padł na blackfroga. Cena bardzo przystępna i w sumie pierwszy raz widzę ten typ grzałki stołu, więc postanowiłem zaryzykować i kupić.
Nigdy przenigdy nie miałem potrzeby dzielić się opinią z innymi na temat zakupionych rzeczy, ale jestem tak bardzo zadowolony z zakupu, że musiałem.
Opis który znajduje się przy aukcji na stronie jest w 100% zgodny.

Temperaturę 60 stopni osiągam po niecałej minucie, 100 stopni w niecałe 5 min, więc jak dla mnie na prawdę dobry wynik. Niestety nie mam żadnego profesjonalnego miernika do badania ciepła, ale płyta faktycznie wydaje się być równomiernie nagrzana.
Do tego wielkim plusem dla mnie jest to, że termistor, czy też dioda są od razu profesjonalnie wlutowane i nie muszę się z tym bawić;)!
Dodatkowo, nie wiem czy to przez zachwyt zakupem, czy też tak po prostu jest, ale płyta wydaje się być o wiele sztywniejsza niż jej poprzedniczka mk2.

Polecam gorąco!

@g4ever, dziękuję za szybką i udaną transakcję! :Piwo:

Awatar użytkownika
s3b
Kontaktowanie:

Re: Blackfrog.pl - HeatBed

Postautor: s3b » 02 sie 2016, 16:52

Mam jedną płytkę od tego samego producenta tylko poprzednią generację - jeszcze z czerwonym nadrukiem i też jestem mega zadowolony - czasy nagrzewania mam dłuższe niż u Ciebie, ale płytka spokojnie osiąga 110st. na 12V zasilaniu i nie trzeba cudować z przykrywaniem stołu kartką papieru, żeby osiągnął max temperaturę jak to miało miejsce w przypadku mojej poprzedniej, chinśkiej MK2B. Jakościowo te grzałki to niebo a ziemia w porównaniu do chińśkiej konkurencji.

Mam jedno pytanie odnośnie tej nowej płytki. Czy pady do przylutowania termistora wraz z lutem nie wystają ponad powierzchnię płyty? Osobiście wolałbym mieć je od spodu płytki bo mam obawy czy nie będą kolidowały z szybą...
:: Moje wydruki obecnie @P3Steel 2.01 / Ultimaker 2 AE :: Work in progress: Mostly Printed CNC ::

Awatar użytkownika
Jankes
Kontaktowanie:

Re: Blackfrog.pl - HeatBed

Postautor: Jankes » 02 sie 2016, 17:43

Pady wystają, ale jest to praktycznie pomijalna wysokość. Gdy kładę płytę na czymś płaskim i na to szkło, to nie mam efektu bujania (być może jest, ale jest chyba niezauważalny).

Wróć do „Polecane”