Dni Druku 3D - Warszawa 29,30 września 2016

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Re: Dni Druku 3D - Warszawa 29,30 września 2016

Postautor: malyhenio1 » 30 wrz 2016, 21:28

Omni 3d nie było , ale nie wiem czy oni działają :?:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 30 wrz 2016, 21:29

dawidu00 pisze:http://www.omni3d.com/ :)

Ja zartowalem, nawet bylem kiedyś w ich siedzibie...

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 30 wrz 2016, 21:32

kuzyn z Poznania pisze:Olo Henio miło było was poznać, porozmawiać, zobaczyć z bliska wasze MASZYNY.
Cóż tam profesjonaliści za ścianą ich wydruki na maszynach za tysiące PLNów takie sobie, szału nie było.
Zaraził mnie wasz zapał w fabrykacji drukarek, marzeniem moim jest aby stanąć z własną maszyną za rok.
Cieszę się, że Poznań tak silnie drukarkami stoi :OK:
Pozdrawiam
Grzegorz

P.S. Szkoda, że Krzyśka nie było

I o to właśnie chodzi, mnie bawi budowanie drukarki, a potem sprzedaż i następną....a nastepna to bedzie drukarka drukująca z żywicy, rozmowy z Krzyskien są motywujące do dzialania

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 30 wrz 2016, 21:37

Ja mam ,konstruktywne doświadczenie z targów ,mój core xy drukuje już ,no i wreszcie poznało się tych i owych co tylko po nic się znało Artu ,kuzyn z Poznania , guru druku 3d Krzysztof ( nawet dał sie sfotografofać :LOL: i paru innych .Ale powiem tak po cichu , że dostałem zjepke za robienie natarczywe zdjęć drukarek jednej firmy ,ale mnie kijem nie przepędzili :LOL:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 30 wrz 2016, 21:39

Ogromny niedosyt czuję po targach w Kielcach. O ile organizacyjnie Paweł i Janusz weszli już na jakiś ekspercki poziom i wszystko było naprawdę mega dobrze przygotowane, tak warszafka to jest jakieś nieporozumienie. Ludzi jak na lekarstwo. W piątek, to już całkiem nikogo nie było (wszyscy pojechali uzupełnić słoiki).
Rewelacyjnie było poznać Krzysia od projektu e-nable, olo2000 i malegohenia, zobaczyć skawika i wielu innych z forum i uczelni, które się wystawiały. Atmosferę tym razem zrobili ludzie - wystawcy. Pomimo nikłego zainteresowania, atmosfera była bardzo dobra i warto było przewalić kasę na benzynę, chociażby po to, żeby spotkać tych wszystkich ludzi.
Nie żałuję.
Na wspólne piwo nie dotarłem, gdyż spotkałem znajomych na mieście i tak, z każdym jak się napiłem, to już brakło sił, żeby chodzić samodzielnie:)

kuzyn z Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: kuzyn z Poznania » 30 wrz 2016, 21:48

Henio Twój core xy jest śliczne, jeszcze troszkę pudru i będzie suuuuper,
kurczę też się spieszyłem i fotki z Wami nie mam, szkoda.
Mam nadzieję, że będzie okazja.....

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Postautor: olo2000pm » 30 wrz 2016, 21:50

To prawda, bylo malo ludzi. Wśród "zwyklych" ludzi zaintetesowanie tą technologią jest bardzo male. Chociaż z drugiej strony targi w czwartek i piatek nastawione są na klienta biznesowego, zwykly ludź jak już to przyjdzie w sobote lub w niedziele na popcorn. :lol: i przy okazji pooglada drukarki.
Dość spore zainteresowanie drukiem 3d bylo wśród jubilerow i chyba warto pomyslec właśnie o żywicy.

kuzyn z Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: kuzyn z Poznania » 30 wrz 2016, 22:03

Masz racje to jest bogata branża ale z tego co wiem są firmy, które robią prototypy 3d...chyba od razu w wosku (odlew metodą traconego wosku).
Jakby co to mam możliwość przetestowania prototypów w tej metodzie.
Druk woskiem z dużą dokładnością! :OK:

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 01 paź 2016, 8:51

olo2000pm pisze:To prawda, bylo malo ludzi. Wśród "zwyklych" ludzi zaintetesowanie tą technologią jest bardzo male. Chociaż z drugiej strony targi w czwartek i piatek nastawione są na klienta biznesowego, zwykly ludź jak już to przyjdzie w sobote lub w niedziele na popcorn. :lol: i przy okazji pooglada drukarki.
Dość spore zainteresowanie drukiem 3d bylo wśród jubilerow i chyba warto pomyslec właśnie o żywicy.

Mylisz się Olo, w Kielcach zainteresowanie firm było ogromne, a liczba "zwykłych" osób, które przyszły była wręcz przytłaczająca. W Kielcach nie było kiedy usiąść przy drukarce, ani dobrze połazić po stoiskach, bo non-stop z kimś rozmawiałeś. Ja po marcowych targach miałem całkowicie zdarte gardło od gadania. W sumie to nie było za bardzo czasu, żeby pogadać z kolegami hobbystami (no może rano).

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 01 paź 2016, 9:03

malyhenio1 pisze:Ale powiem tak po cichu , że dostałem zjepke za robienie natarczywe zdjęć drukarek jednej firmy ,ale mnie kijem nie przepędzili :LOL:

Następnym razem może warto się przygotować: Daj info na forum co cię interesuje i jak się kilkanaście osób rzuci do fotografowania to dostaniesz dokładne zdjęcia każdego elementu :LOL:

Moje wrażenia: sporo mniejsza ta impreza niż się spodziewałem a firmowe drukarki drukują strasznie powoli ;) Aż żal kupować.
Albo im szkoda filamentu albo nie potrafią pierwszej warstwy zrobić dobrze więc puszczają długie, wolne wydruki.
Z tekimi prędkościami jak na wystawie były prezentowane to chińske prusy mogą być dla nich poważną konkurencją :LOL:.
Zauważyłem np. nowego Ultimakera2+ drukującego (tak na oko) 30mm/s, podczas gdy przed salą stał starszy, drewniany i głowica latała jak szalona: ze 100mm/s (też może trochę trick taki bo kilka oddalonych od siebie elementów drukowała więc było widać ruch "na sucho") ale prędkość była porządna a jakoś (później sprawdzałem) wcale nie gorsza od tych co na sali.

Wróć do „Informator”