Dni Druku 3D - Warszawa 29,30 września 2016

Awatar użytkownika
olo2000pm
Kontaktowanie:

Re: Dni Druku 3D - Warszawa 29,30 września 2016

Postautor: olo2000pm » 01 paź 2016, 9:05

Virgin jakoś tego nie odczułem w trakcie pobytu na targach w Warszawie.

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 01 paź 2016, 11:41

Zapominałem w tym cały zamieszaniu podziękować koledze z blackfroga ,po raz kolejny z częściami uratowałeś nam drukarkę ,polecam kolegę :Piwo:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 01 paź 2016, 19:57

Tomek pisze:Zauważyłem np. nowego Ultimakera2+ drukującego (tak na oko) 30mm/s, podczas gdy przed salą stał starszy, drewniany i głowica latała jak szalona: ze 100mm/s (też może trochę trick taki bo kilka oddalonych od siebie elementów drukowała więc było widać ruch "na sucho") ale prędkość była porządna a jakoś (później sprawdzałem) wcale nie gorsza od tych co na sali.

Dokładnie to leciałem prędkością 80mm/s, bo chciałem, żeby wydruki wyszły idealnie;) Ruch jałowy leciał 150mm/s :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 02 paź 2016, 7:30

Ja się chciałem dobrać do Inventure, no ale cały czas drukował i drukował i drukował ... Chyba tak nastawione "od rozpoczęcia do zakończenia dnia" aby nikt do środka nie mógł zajrzeć i aby nie trzeba było tłumaczyć dlaczego nie może ;)
Swoją drogą, to TYLKO JEDEN egzemplarz Inventure i mam wrażenie że to cały czas ten sam, jeden, jedyny prototyp.
Ci co zdążyli podejrzeć co w środku, to mówili ze są aktualnie 2 OSOBNE głowice (czyli już nie mieszająca).

Awatar użytkownika
animos
Kontaktowanie:

Postautor: animos » 02 paź 2016, 16:26

Inventure 2 osobne dysze poruszały się góra / dół o około 5mm na przemian.
U góry izolacja 2 harmonijki (nie wiem, jak uszczelnione boki harmonijek).
Harmonijka osi x - pewnie hbot - szerokość ok 6 cm, 15cm +6 cm=21 cm + coś na zbiornik z tyłu do czyszczenia dysz.
Z boków 2 szpule po ok 5 cm = 10 cm + stolik 15 cm = 25 cm + 5 cm szerokość między harmonijką x (2 dysze blisko siebie, pewnie dla tego) =30 cm
Zostaje po 2,5 cm (ok. 2 cm) na wentylatory z 2 stron - odsysanie w środku po przekątnej boków, nawiew na dysze wzdłuż stołu - wysokość kanałów po obu stronach około 5mm.

Stolik na 3 śrubach ze sprężynkami, jedna z przodu. pomiar 5 punktów (4rogi i centrum) - system oblicza, które z 3 o ile obrócić - nastawiamy ręcznie - potem kontrola

Jak uszczelnione jest mocowanie stołu na osi z - nie wiem, kołnierze gumowe raczej chyba nie - i tak osłania to trochę zbiornik do czyszczenia dysz.

Na stoliku oczywiście wyjmowana platforma - 2 zaciski z przodu.

W stosunku do Mojo Stratysys, gdzie możemy porównać to do siebie trochę (informacja od Z: nie naruszono patentów) to tam gdzie są 2 zbiorniki do czyszczenia tam mamy 2 nawiewy (lepiej niż jeden w M.). Zbiornik w I. tam, gdzie nawiew w M. (lepiej, że jeden po co dwa, chyba, że odzysk materiału do powtórnego przerobu - podział). W I. dwie harmonijki (lepiej niż 1), w M. jedna, na x tylko szczelina. Harmonijki jak by nie patrzeć to jednak stawiają trochę opór przypływu powietrza, i to nie regularny, wraz z przesuwanie się ich - z drugiej strony są bardziej szczelne niż inne typy wydzielenia komory cieplnej.

I. ma być dopiero oficjalnie prezentowany - pewnie czekają na kogoś bardzo znanego, sławnego - była mowa, że chcą po raz pierwszy zrobić to sami - warto poczekać, w ten sposób (tajemniczość, niewiadome co, jak) nakręca się jeszcze zainteresowanie potencjalnych inwestorów - dlatego ten wydruk trwający przez cały czas. A swoją drogą to ciekawe, kto będzie to prezentował?

Jak zrealizowali ruch dysz w I? Nie wiadomo, może tak jak w M - tego też nie wiem (nie ma opisu dyszy Mojo), jest tam silnik ekstrudera z enkoderem - pewnie jego mechanika realizuje to wraz z ekstruzją. Najprościej to byłby czujnik wysunięcia dyszy chodzącej w osi z o 5mm.

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 03 paź 2016, 13:51

Upss ,tłoczno się zrobił na moim droboxie ,ale wstawiam ponownie :OK:
https://www.dropbox.com/sh/q4x9ilwd0vto ... FIZka?dl=0
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 03 paź 2016, 15:41

Ja dziękuje za fajną atmosferę i pogadankę :) Niestety nie ze wszystkimi udało mi się porozmawiać, ale może będzie następna okazja (za mało czasu miałem) :( W każdym razie fajnie było znów Was zobaczyć :Piwo:
W sumie najwięcej czasu spędziłem w dziale "dla amatorów" :mrgreen:

Wróć do „Informator”