Masz fajny projekt do realizacji - Plastspaw/Wolfix sponsorują filament!

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Masz fajny projekt do realizacji - Plastspaw/Wolfix sponsorują filament!

Postautor: Krzysztof » 21 kwie 2016, 11:31

W dniu dzisiejszym odebrałem bardzo miły telefon od Pana Sławka (właściciela firmy Plastspaw), który wybrał nasze Forum do przeprowadzenia akcji w zakresie sponsoringu filamentu dla użytkowników.

Oto szczegóły akcji.

1. Masz fajny projekt do realizacji, posiadasz drukarkę ale nie stać Ciebie na zakup filamentu - akcja jest właśnie dla takich osób.
2. Sponsoring jest akcją regularną, co miesiąc.
3. Plastspaw/Wolfix nie oczekują niczego w zamian.
4. Wszystkie zgłoszenia projektów są jawne, zgłaszane w temacie zakładanym co miesiąc na Forum Fabrykator.
5. Wybór najlepszego projektu będzie robiony zawsze na podstawie ankiety, gdzie forumowicze będą glosowali na ulubiony projekt.
6. Forum Fabrykator jest tylko i wyłącznie nośnikiem informacji, nie wysyłamy filamentu, nie czerpiemy z tego zysku, robimy to społecznie.
7. Wymagane jest zrobienie fotek po zrealizowaniu projektu.
8. Ilość filamentu sponsorowanego uzależniona jest tylko i wyłącznie od samego projektu.
9. Filament sponsorowany przeznaczony jest do realizacji prywatnych celów a nie do zarobku.
10. Akcja przeprowadzana jest tylko i wyłącznie za pośrednictwem Forum Fabrykator i Pan Sławek prosił aby nie kontaktować się z firmami Plastspaw/Wolfix w celu sponsoringu - od tego właśnie jest Forum.

Tyle o akcji, wkrótce ogłosimy pierwszy temat.

PS: Link prowadzący do tego tematu umieściłem również na forach reprapy.pl oraz mojreprap.pl i mam nadzieję, że nie zostanie on potraktowany personalnie, a administracja tych for weźmie pod uwagę dobro ogółu i szczytny cel.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Re: Masz fajny projekt do realizacji - Plastspaw/Wolfix sponsorują filament!

Postautor: Artu » 21 kwie 2016, 12:02

Jeśli nie stać kogoś na zakup filamentu, to skąd weźmie na opłaty za zużytą energię elektryczną... :roll: :mrgreen:

Ale akcja fajna :OK:, bo być może dzięki temu "uruchomią się" jakieś większe projekty ;)
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 21 kwie 2016, 12:07

Artur, tu chodzi o realizację większych projektów, które zużywają nie gramy, ale kilogramy filamentu. Mnie przykładowo stać na energię, ale jakbym miał teraz realizować większy projekt, to niestety nie uskrobał bym pieniędzy na filament :(

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 21 kwie 2016, 12:48

Super ! przekaże to moim studentom!

zdj
Kontaktowanie:

Postautor: zdj » 21 kwie 2016, 14:52

Świetny pomysł . (też prześlę w świat)
A może pójdźmy po rekord do księgi rekordów Guinnessa
5-10 drukarzy (Największy wydruk na świecie ), ciekawe jak wielki wydruk można zrobić z np. 100kg filamentu .
p.s oczywiście to tylko pomysł nie chcę naciągać firmy na 100kg (zgodnie z powiedzeniem daj palec ...)

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 21 kwie 2016, 15:17

zdj pisze:Świetny pomysł . (też prześlę w świat)
A może pójdźmy po rekord do księgi rekordów Guinnessa
5-10 drukarzy (Największy wydruk na świecie ), ciekawe jak wielki wydruk można zrobić z np. 100kg filamentu .
p.s oczywiście to tylko pomysł nie chcę naciągać firmy na 100kg (zgodnie z powiedzeniem daj palec ...)

To zorganizuj to;) Szczerze mówiąc taki pomysł byłby ciekawy, choć po co ograniczać się do 5-6 osób. Potrzebny jest odpowiednio duży model, pocięcie go na kawałki stanowiące puzle i wio:) Każdy mógłby wydrukować na miarę swoich możliwości jakiś fragment całości (różne wymiary poszczególnych elementów), a Ty byś je posklejał w całość :)

zdj
Kontaktowanie:

Postautor: zdj » 21 kwie 2016, 15:37

Nie zależy mi na ilości drukarzy tylko na największym wydruku

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 21 kwie 2016, 15:41

To wydruku domu w Chinach nie przebijesz, albo wielkiej, przestrzennej kopuły hali z ABS-u (ale tego poszukaj w sieci jak nie widziałeś). Dobra, koniec offtopa :evil:

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 21 kwie 2016, 16:50

Ale co by nie było to pomysł rewelacyjny!

Wróć do „Informator”