Majowy sponsoring filamentu - nabór projektów

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Re: Majowy sponsoring filamentu - nabór projektów

Postautor: Tomek » 30 kwie 2016, 14:10

Szkoda że taka fajna idea upada. Żaden z projektów (poza tym Meryler-a) mi się nie spodobał, bo wszystko wygląda na robione "na siłę", bo ktoś daje $$$, to ja sobie coś wydrukuje. Brawa dla organizatorów, ale ja bym w maju nagrody nie przyznawał.
A na dodatek mam wrażenie że Meryler robi nas wszystkich w trąbę: jego zdjęcie pochodzi od szwajcarskiej firmy z kilkunastoletnim a nie młodego zespołu polskich studentów. Chciałbym się mylić - mam nadzieję że organizatorzy to dobrze zweryfikują.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Meryler
Kontaktowanie:

Postautor: Meryler » 30 kwie 2016, 15:11

Tomek pisze:A na dodatek Meryler robi nas wszystkich w trąbę.
Drogi użytkowniku forum: Czuj się oszukany.
To jest nabijanie nas wszystkich. Każdego z nas, a nie tylko z Krzysztofa i/lub z Plastspawu.

Przed atakiem na moją osobę proponuję zapoznać się ze zrozumieniem z treścią mojego posta. Gdzie jest napisane:
Meryler pisze:Przepraszam za brak własnego zdjęcia z wizualizacją, ale w moim komputerze spaliła się płyta główna i nie jestem w stanie obecnie uruchomić inventor'a ze względu na to że tymczasowo pracuję na systemie 32 bit.

Pozwolę sobie rozwinąć tą myśl: obecnie dystrybuowane licencje na oprogramowanie od Autodesk przyznawane są na komputery o architekturze 64 bit, gdzie ja awaryjnie zmuszony jestem korzystać ze starego komputera z Windowsem XP 32 bit

Zapraszam również do zapoznania się z wynikami konkursu na projekty naukowe 2016 organizowanego przez prorektor ds. Studenckich naszej uczelni prof. Annę Siwik, chociaż z Twoimi zdolnościami detektywistycznymi jestem pewien że zapoznałeś się z tym przed sformułowaniem oskarżenia w moim kierunku.
http://galaxy.uci.agh.edu.pl/~kolanauk/ph/?p=1728

Tomek pisze:Meryler: Siedzisz w kącie i się śmiejesz z nas wszystkich? Ja bym ci za taki wybryk wiecznego bana na wszystkich 3 polskich forach dał.

Cieszę się niezmiernie że osoba o Twoim poziomie kultury osobistej nie pełni żadnej znaczącej roli na forach dyskusyjnych z których korzystam - mogę być pewien że nie zostanę bezpodstawnie osądzony o dokonanie czegoś, czego nigdy bym nie zrobił.

Jeżeli ktoś uznaje że innej osobie nie należy się wsparcie to serdecznie zapraszam do przedstawienia swojego pomysłu na wykorzystanie tego wsparcia. Powtórzę po raz drugi w tym wątku że taki sponsoring to odciążenie dla nas - od początku marca walczę o pozwolenie na zakup filamentu u @Flamerunner i dopiero 5 maja otrzymam dokument pozwalający mi za ominięciem przetargu zakupić 4 szpule.

@Tomek - jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek pytania, zapraszam Ciebie do zadania. Gdybyś był zainteresowany, po dojechaniu do domu, mogę udostępnić wniosek oraz preliminaż naszego projektu, resztę dokumentów pozostawiłem tam, gdzie studiuję.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 30 kwie 2016, 17:06

Meryler, nie przejmuj się. To tylko kolejna goownoburza wywoływana przez Pana McKee :lol:
Na słowo przepraszam raczej bym nie liczył Obrazek
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
Tomek
Kontaktowanie:

Postautor: Tomek » 30 kwie 2016, 20:32

Meryler: Jeżeli nie mam racji to przepraszam, I prawdopodobnie cieszę się z twojego/waszego "grantu", reszta "projektów" się nie umywa i tylko ten jeden wyglądał porządnie. Nawet zbyt porządnie, co mnie zmyliło i wrzuciłem tekst ze zdjęcia w google.
Artu: Kolejna? Bez komentarza.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 30 kwie 2016, 23:09

Weźcie jakiegoś marketingowca do zespołu bo zginiecie. Gdyby nasz zespół z polibudy martwił się papierkiem na ominięcie przetargu, przy tak niskich kwotach, to nic by nie powstało. Wszystkie zakupy do 10k powinniście robić bez problemu. To się da załatwić z każdą uczelnią.

Szamus3D
Kontaktowanie:

Postautor: Szamus3D » 05 maja 2016, 13:26

Tomek pisze:bo wszystko wygląda na robione "na siłę", bo ktoś daje $$$, to ja sobie coś wydrukuje. Brawa dla organizatorów, ale ja bym w maju nagrody nie przyznawał.

Jedna sprawa gościu. To ,ze to tak wygląda to nie znaczy ,że tak jest. Komu by się chciało miesiąc drukować z 7kg filamentu zamek, bo "akurat dają $$$ na filament". Przemyśl jeszcze raz co napisałeś. Mam nadzieję ,że weźmiesz pod uwagę moje spostrzeżenie. Ja chcę to wydrukować, ale z racji ilości materiału nie zrobię tego, chyba ,że ktoś zasponsoruje.

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 12 maja 2016, 7:41

Daniel pisze:Witam wszystkich,

moja propozycja projektowa to turbina wiatrowa
turbina.JPG

interesuję się od dłuższego czasu tematyką odnawialnych źródeł energii i w planach mam wydrukowanie powyższej turbiny zawierać ona będzie wbudowaną prądnicę którą też sam wykonam, średnica śmigła to 1m !!! więc będzie niezła zabawa z tym wydrukiem. Na całość szacunkowo powinno wystarczyć (4 do 5kg materiału model + support + testy.)

To jest ta turbina?
http://www.thingiverse.com/thing:911735
Tam jest ciekawe rozwiązanie z prądnicą rowerową.

Daniel
Kontaktowanie:

Postautor: Daniel » 12 maja 2016, 17:57

Tak, projekt jest od tej osoby, turbina miała być większa. Planowałem stworzyć własną prądnicę zamiast korzystać z gotowego dynama. Może w przyszłości projekt dokończę, na razie walczę z łącznikiem głowicy. Nie wiem dlaczego topi mi się rurka ptfe.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 12 maja 2016, 21:23

virgin71 pisze:Natomiast jeśli nie zostanę do tego wybrany, to sam zakupię filament i to wykonam i oddam do szkoły. Pomysł mi się bardzo spodobał.
Raczej do LO, niż do gimnazjum, bo szkoda mi pracy na to, żeby ktoś to rozwalił zaraz;)

Słowo się rzekło. Jadę na rozmowę do mojego LO (znaczy tego, które skończyłem - ono przyszło mi pierwsze do głowy) w następnym tygodniu, czy chcą w ogóle taki model. Pewnie tak, bo od razu mnie umówili z dyrektorem. Dobrze, że na Dniach Druku Wolfix (pozdrowienia!) dał trochę PLA 3mm, będzie z czym zacząć:) Silnik będzie zatem niebieski:)
Jak złożę drugiego UM, to z filamentu DD pojadę resztę na dyszy 1,75.

Wróć do „Informator”