Majowy sponsoring filamentu - nabór projektów

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Majowy sponsoring filamentu - nabór projektów

Postautor: Krzysztof » 29 kwie 2016, 8:07

:OK: fajny projekt

Co do wielu wpisów jakie się pojawiły w tym temacie, to mam wrażenie, że wiele osób nie zrozumiało do końca o co w tym chodzi.
Tu nie chodzi o szukanie na siłę co wydrukować, bo jeśli jest taki zapał w "szukaniu projektów" to będzie taki sam w realizacji wydruku.
Tu chodzi o wsparcie projektów (tych twórczych jak i odtwórczych), gdzie rzeczywiście jest potrzeba, bo ktoś ma bardzo duże chęci na realizację, ale nie posiada środków do realizacji.

Sam teraz drukuję prototyp obudowy, który lekko wciągnie 4kg filamentu - czy się zgłosiłem do tego tematu? NIE. W kieszeni mam niewiele pieniędzy to jednak filament kupuję z fantów jakie uda mi się sprzedać na forum. Głupio mi wyciągać filament od producenta tylko dlatego, że jest on darmowy.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 29 kwie 2016, 8:10

Krzysztof pisze::OK: fajny projekt

Co do wielu wpisów jakie się pojawiły w tym temacie, to mam wrażenie, że wiele osób nie zrozumiało do końca o co w tym chodzi.
Tu nie chodzi o szukanie na siłę co wydrukować, bo jeśli jest taki zapał w "szukaniu projektów" to będzie taki sam w realizacji wydruku.
Tu chodzi o wsparcie projektów (tych twórczych jak i odtwórczych), gdzie rzeczywiście jest potrzeba, bo ktoś ma bardzo duże chęci na realizację, ale nie posiada środków do realizacji.

Sam teraz drukuję prototyp obudowy, który lekko wciągnie 4kg filamentu - czy się zgłosiłem do tego tematu? NIE. W kieszeni mam niewiele pieniędzy to jednak filament kupuję z fantów jakie uda mi się sprzedać na forum. Głupio mi wyciągać filament od producenta tylko dlatego, że jest on darmowy.

I wszystko jasne. Projekt na potrzeby nie dla miecia. :OK:
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 29 kwie 2016, 8:12

Właśnie dlatego zrobiłem wcześniejszy wpis. Liczyłem, że to jest bardziej na takiej zasadzie!
Z tego powodu napisałem, że sam oddam wydruk komuś, komu się on przyda bardziej.
Natomiast jeśli nie zostanę do tego wybrany, to sam zakupię filament i to wykonam i oddam do szkoły. Pomysł mi się bardzo spodobał.
Raczej do LO, niż do gimnazjum, bo szkoda mi pracy na to, żeby ktoś to rozwalił zaraz;)

Projekt @Meryler -a powinien wygrać z miejsca.

bmasojc
Kontaktowanie:

Postautor: bmasojc » 29 kwie 2016, 17:25

Witam serdecznie Kolegów,
Ja będę głosował na projekt Meryler -> bardzo mi się podoba twócza inicjatywa studencka. Swoją drogą - kiedy głosowanie?

Z mojej strony jako osoby prywatnej chciałbym zadeklarować chęć podzielenia się filamentem z własnych zasobów w przypadku, gdyby projekt Meryler nie wygrał konkursu na sponsoring. Z chęcią podzielę się ze studentami prezentującymi tak ciekawy projekt filamentem 1,75 mm lub 3 mm (do wyboru).
Deklaruję filament:
PLA 1,75 mm - 3 pełne szpule po 850g (zamknięte próżniowo, kolory 1xczarny i 2xkremowe) +1 niepełną szpulę PLA (niebieski) = "na oko" 3kg
ABS 1,75 mm - 1 niepełną szpulę ok 700 g (niebieski) = niestety mniej niż 1 kg

lub

PLA 3 mm 4 pełne szpule po 850 g (zamknięte próżniowo, 4x kremowy) = 3,4 kg
ABS 3 mm NIE POSIADAM
Wszystkie filamenty pochodzą od tego samego producenta. Przesyłka na mój koszt. Jedyne czego oczekuję to opublikowanie zdjęć z gotowego projektu na tym forum i opisanie ogólnie zagadnienia związanego z projektem w przystępnej formie dla zwykłego "Kowalskiego".

pozdrawiam
Bartek

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 29 kwie 2016, 17:31

bmasojc, szacun :OK:

Zgłaszanie projektów do 30.04. Później głosowanie do 10.05.

Awatar użytkownika
Meryler
Kontaktowanie:

Postautor: Meryler » 29 kwie 2016, 20:48

Dziękuję :) Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak wiele to dla nas - studentów oznacza! Abyśmy zakupili jakiekolwiek materiały wykorzystując środki publiczne musimy pokonać tak wielkiego biurokratcznego potwora że kwestie wykonania czegoś zgodnie ze sztuką odchodzą na dalszy plan. Najważniejsze wtedy stają się niestety pieniądze...

Mogę powiedzieć jedno: Studiowanie uczy pozyskiwania sponsorów !

Awatar użytkownika
virgin71
Kontaktowanie:

Postautor: virgin71 » 29 kwie 2016, 21:28

Meryler pisze:Mogę powiedzieć jedno: Studiowanie uczy pozyskiwania sponsorów !

Potwierdzam, byłem w pewnym zespole na polibudzie i przewaliłem tony papierów, na szczęście koledzy zajmowali się sponsorami.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 30 kwie 2016, 6:18

Ja poproszę o wypisanie z konkursu. Po pierwsze nie jest to projekt pierwszy z brzegu ale jednak nie jest to docelowy projekt ale baza do moich modyfikacji. Po drugie już prawie mam cały wydrukowany :D Jak zrobię modyfikacje (5 lub 6 osi :D ) to się zgłoszę do konkursu z docelowym projektem.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 30 kwie 2016, 6:26

:OK:
nie będzie brany pod uwagę.

Daniel
Kontaktowanie:

Postautor: Daniel » 30 kwie 2016, 13:41

Mojego projektu również nie bierzcie pod uwagę, a swój głos mogę już oddać dla Merylera.

Wróć do „Informator”