Obsługa wyświetlacza LCD MKS MINI12864LCD

Garreth
Kontaktowanie:

Re: Obsługa wyświetlacza LCD MKS MINI12864LCD

Postautor: Garreth » 26 gru 2017, 20:57

Samezrp pisze:Dzięki. Teraz nie spojrzę, ale w styczniu i w lutym będę miał trochę wolnego czasu, to spokojnie zajrzę, tym bardziej, że chyba nadszedł czas na polubienie się z Marlinem. Widzę, że zaczyna iść szybciej niż repetier i mimo wersji 1.0.0 repetiera więcej w nim zmian.

Ani nie mów, mi prawię godzinę zajęło przebrnięcie przez config i adv_config siedząc z win-merge i porównując zmiany. Może by i szybciej się dało, ale chciałem zrozumieć co robi kilka rzeczy. Obsługa stepstików Trinamica robi się imponująca w wersji 2.0, dodatkowo jest parę drobnych smaczków, ale myślę, że o wszystkich zmianach podyskutujemy w jakimś osobnym wątku jak wersja 2.0 wyjdzie z fazy "bugfix".

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 26 gru 2017, 21:42

Ja już dałem sobie z tym spokój. Za duzo zmian, za duży bałagan. Wszystko po nic.
Klepię teraz fw do swojego CNC które potem chcę adoptować do drukarki :)
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 06 mar 2018, 18:36

Jeżeli ktokolwiek jeszcze pamięta oprócz mnie o tym wyświetlaczu, to z devami Marlina jakoś staramy się walczyć z problemem (to znaczy ja narzekam, a oni pracują:) ). W każdym razie jest taki o PR https://github.com/MarlinFirmware/Marlin/pull/9961 , w którym wyświetlacz wraz z kartą SD działają po HW SPI. Jestem na etapie testowania, nie mam teraz czasu za bardzo żeby puscic dłuższy wydruk, ale zmiany jakie wprowadzili by to działało są dość interesujące i wszystko Bob opisał. Jak by ktoś był chętny i chciał pomóc w testach to zachęcam:)

Wróć do „Repetier Firmware”