Obsługa wyświetlacza LCD MKS MINI12864LCD

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Re: Obsługa wyświetlacza LCD MKS MINI12864LCD

Postautor: dziobu » 19 lis 2017, 11:37

Samezrp pisze:Jeszcze raz dzięki za pomoc i świetną robotę.

Nie powiem żebym był szczególnie zadowolony, ale ciesze się że działa ;)
Samezrp pisze:Soft będę jeszcze testował. WCzoraj w trakcie wydruku zrobił mi psikusa, włączył się "wygaszacz ekranu" znaczy wszystko zniknęło, ale drukarka drukowała. Co jakiś czas pojawia się też błąd karty SD, ale potem jest fixed. Też do obserwacji, ale generalnie reszta działa.
Już drukuję adapter do swojej drukarki, żeby na stałe zamontować.

Na 99% problemy są związane z SPI, a konkretnie - z CSami.
Nie będę w to wnikać ale mam dziwne wrażenie że to nie działa tak jak powinno. Stąd moje wygibasy kiedyś i dziwne łaty teraz. Zauważ że przy transmisji do SD, CS jest ustawiany i kasowany dla każdego bajtu. Jak dla mnie to w ogóle nie powinno działać. Nie wiem czy to tak działą przypadkiem czy z rozmysłem, ale postaram się potem to zmienić na takie jakie wg mnie powinno być.
Samezrp pisze:Pozwolisz, że w chwili wolnej zrobię EN extract i wrzuce na Githuba? Chyba, że chcesz sam to zrobić, wtedy się nie wciskam między wódkę a zakąskę :)

Pozwolę żebyś z tym kodem zrobił co zechcesz. Ja tam nigdzie tego umieszczać nie będę, a już na pewno nie będę się pod tym podpisywać.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 19 lis 2017, 14:25

Zmieniłem sposób pracy CSa karty na programowy. Zobacz czy będzie lepiej (bo wcale nie musi).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Samezrp
Kontaktowanie:

Postautor: Samezrp » 19 lis 2017, 14:34

dziobu pisze:Zmieniłem sposób pracy CSa karty na programowy. Zobacz czy będzie lepiej (bo wcale nie musi).

OK, jak skończę wydruk. Trochę jeszcze potrwa.

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 19 lis 2017, 16:48

Natomiast jakby Ci dalej gubił ekran to można jeszcze dorobić autoinicjalizację co jakiś czas. W sumie nigdy nie miałem problemów z żadnym wyświetlaczem i nigdy się w to nie bawiłem, ale z innymi peryferiami mi się zdarza.
W tym wypadku mimo wszystko obstawiam raczej jakiś problem sprzętowy - programowo przy tym jak to działa, ciężko jest wygasić ekran. No chyba że kontrastem lub wysyłając jakąś głupią nastawę. Obstawiam raczej że to mógł być jakiś problem sprzętowy i LCD się zresetował.

Niemniej taką autoinicjalizację można stosunkowo łatwo dodać.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Samezrp
Kontaktowanie:

Postautor: Samezrp » 19 lis 2017, 17:25

dziobu pisze:Zmieniłem sposób pracy CSa karty na programowy. Zobacz czy będzie lepiej (bo wcale nie musi).

Byłoby idealnie, gdyby czytał zawartość karty. Nawet menu się poprawiło, ale nie czyta zawartości karty. Wykrywa, nic się nie wiesza, ale zawartość zerowa.

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 19 lis 2017, 17:43

No to super. A problem z kartą zaraz rozwiążemy. Sprawdź to.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Samezrp
Kontaktowanie:

Postautor: Samezrp » 19 lis 2017, 17:53

dziobu pisze:No to super. A problem z kartą zaraz rozwiążemy. Sprawdź to.

Za 1,5 godziny... Wydruk znowu :)

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 19 lis 2017, 17:58

To tu masz jeszcze jedno jakby tamto nie ruszyło. Możliwe że w przypadku SD chipselecty sa tak potrzebne. Wtedy było by dobrze wrócić do HALa a LCD obsłużyć korzystając ze sprzętowego CSa. Zapewne zrobią to szybciej niż ja także dam sobie spokój.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Samezrp
Kontaktowanie:

Postautor: Samezrp » 19 lis 2017, 20:12

dziobu pisze:To tu masz jeszcze jedno jakby tamto nie ruszyło. Możliwe że w przypadku SD chipselecty sa tak potrzebne. Wtedy było by dobrze wrócić do HALa a LCD obsłużyć korzystając ze sprzętowego CSa. Zapewne zrobią to szybciej niż ja także dam sobie spokój.

OK, zaraz będę sprawdzał, jedna rzecz, bo właśnie znowu sie zawiesił. Nic nie pomaga trzeba zresetować, ale przed resetem pojawia się na chwilę to co powinno być na ekranie przed restartem. Czytaj: wsadzam kartę, restartuję resetem, pojawia się zawartość karty, po chwili logo i już dalej chodzi normalnie.
Zaraz wrzucam ver. 11.

edit:
i 11, i 12 nie czytają karty, ale reagują na włożenie. Generalnie obie jak 10.

Awatar użytkownika
dziobu
Kontaktowanie:

Postautor: dziobu » 19 lis 2017, 20:40

To zostań na 9. Widziałem że znowu coś się zmieniło w samym FW. Szkoda chyba ich gonić i lepiej będzie doczekać do jakiejś wersji końcowej z tymi zmianami.
Pozdrawiam
Paweł

Moje twory w 3D

Wróć do „Repetier Firmware”