Marlin dla DUE3DOM MINI

geepard
Kontaktowanie:

Re: Marlin dla DUE3DOM MINI

Postautor: geepard » 16 gru 2017, 9:32

Dzięki za rady, udało się uruchomić. W configuration_adv.h zmieniłem wartość #define E0_AUTO_FAN_PIN -1 na #define E0_AUTO_FAN_PIN 9 oraz odznaczyłem #define USE_CONTROLLER_FAN i #define CONTROLLER_FAN_PIN FAN1_PIN.

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 16 gru 2017, 21:45

Mam pytanie Krzysztof. Zależy mi na obsłudze najnowszego marlina (TMC2130). Czy Due3Dom mini go obsługuje bez zacięć? Ostatnio na Wersji dużej due3dom musiałem wgrywać wersję repetiera przerobioną przez Misia.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 17 gru 2017, 1:35

To pytanie nie ma nic wspólnego z DUE3DOM. Bo w repetierze jest zwalona obsługa coniektórych rzeczy na 32 bitowych płytach z DUE (blokowanie procesora w obsłudze beepera, odświeżania LCD, obsłudze enkodera i w paru innych miejscach... nie wiadomo po co).
Jak to wygląda w marlinie - nie wiem. Może być lepiej, a może być tak samo, bo jeden z drugiego zgapia procedury.
Więc jak marlin na jakiejkolwiek płycie z DUE nie będzie się przycinał, to na DUE3DOM (duża czy mini, nie ma znaczenia) też nie będzie. A jak jest zwalony to będzie się ciął na każdej płytce z DUE.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 18 gru 2017, 16:03

W tym temacie kolega Garreth rozpracowywał TMC2130 i to właśnie na MINI DUE3DOM i nawet Marlina wstawiał z obsługą właśnie tych driverów.
viewtopic.php?f=78&t=393&hilit=tmc2130

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 18 gru 2017, 17:01

Krzysztof pisze:W tym temacie kolega Garreth rozpracowywał TMC2130 i to właśnie na MINI DUE3DOM i nawet Marlina wstawiał z obsługą właśnie tych driverów.
http://www.fabrykator.pl/board/viewtopi ... it=tmc2130

Tak, ale teraz już jest to wbudowane w marlina i nie trzeba ręcznie rejestrów ustawiać:) Poza tym powstało kilka bibliotek, które można na własną rękę zaimplementować w dowolnym sofcie. U mnie to działało, ale trzeba przesiedzieć z manualem do driverów i rozkminić który rejestr na jaką wartość ustawić:)

W razie czego może uda mi się coś podpowiedzieć.

szadok71
Kontaktowanie:

Postautor: szadok71 » 05 lut 2018, 21:38

Witam,

Nie wiem czy dobrze adresuję tego posta... mam problem z wgraniem i ustawieniem firmware na Arduino Due z DUE3DOM.
Moja drukarka jest oparta o projekt MendelMax 2.0. Osie Xi Y na paskach. Oś Z na dwóch wałkach T8 (2 silniki krokowe).

Testowałem Repetiera ale miałem problemy z wyświetlaczem LCD (REPRAP_DISCOUNT_FULL_GRAPHIC_SMART_CONTROLLER).
Po wgraniu Repetiera, osie (X,Y, Z) chodziły ręcznie, endstopy działały ale nie mogłem uruchomić w/w wyświetlacza. Testowałem różne ustawienia
EXP1 i EXP2. Tylko w jednym ustawieniu i tylko z kartą SD wyświetlacz zaczynał migać. I nic więcej... Nie wiem czy jest to kwestia ustawień czy uszkodzenia wyświetlacza. Czasami też oś Z zachowywała się dziwnie. Ale to może kwestia złych ustawień.

Zdecydowałem się przetestować Merlina. Ale niestety mam problemy z kompilacją. Pracuję na Windowws 7 64 bit i żadne Arduino IDE poza wersją 1.6.1 u mnie nie działa. (1.6.1 też nie pociągnęło Repetiera) Znalazłem te wpisy z redukowaniem pamięci xms i xmx, w plikach arduino.l4j.ini i arduino_debug.l4j.ini, ale to nic nie pomogło. Zacząłem kompilować na tej wersji sieciowej (Arduino Web Editor) ale tam się wszystko rozjeżdża bo kod odwołuje się do innych katalogów (np. ../../src/HAL/)
O ile dodawanie do ścieżki prefixu "../../" pomagało w wersji 1.6.1 to w wersji sieciowej to nie działa. Niestety 1.6.1 się wywala po ustawieniu wszystkich ścieżek i generuje błędy niekompatybilności c++, a więc domyślam się, że to jest wina wersji Arduino IDE...
Wersja sieciowa nie akceptuje takiej ścieżki...

Może ktoś już borykał się z tym problemem?

Szukam rozwiązania następujących problemów:
1. Jak zainstalować Arduino IDE w najnowszej wersji na Windows 7 64 bit?
2. Jak zmienić ścieżki do bibliotek w kodzie Marlina tak aby działały w Arduino Web Editor?

Może są jakieś inne kompilatory? Bardzo proszę o porady i pomoc.

W załączeniu mój plik configuration.h do wglądu i osądu :-) :
Configuration.zip
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Marlin”