minimalna prędkość - czy da się ustawić?

andrzejj
Kontaktowanie:

minimalna prędkość - czy da się ustawić?

Postautor: andrzejj » 14 wrz 2017, 7:32

Witam,
próbuję poznać nową wersję (1.6) i generalnie jestem zadowolony. Zauważyłem jednak coś, czego chyba wcześniej nie było - dość dynamicznie zmienia się prędkość X/Y w zależności od miejsca druku (np. środkowy przejazd w cienkich ściankach). Niestety bywa też, że prędkość jest zmniejszana przy skomplikowanym obrysie zewnętrznym i tu zauważyłem, że jeżeli jest ona mniejsza od 10mm/sek to na tyle zwalnia także tłoczenie, że po wydruku widać w tych miejscach szczeliny - efekt jest taki, jakby filament na tych odcinkach nie wypływał. Nie wiem z czego ten problem wynika, ale jeżeli dałoby się ustawić minimalną prędkość na powiedzmy 15mm/sek to być może problem zostałby ominięty. Czy Kissliser w tej wersji pozwala na ustawienie minimalnej prędkości?

Garreth
Kontaktowanie:

Re: minimalna prędkość - czy da się ustawić?

Postautor: Garreth » 14 wrz 2017, 9:03

Nie znam kissa, wiec z tym nie pomogę, ale możesz mieć rację, ze zbyt wolna predkosc powoduje ubytki.
Wynikac to może z ograniczonej rozdzielczosci ekstrudera. To znaczy jezeli nie masz przekladni, a uzywasz silnika 200kr/obr i 16 mikrokrokow, to przy wolnym wydruku silnik nie jest w stanie obracac sie na tyle powoli by plynnie podawac filament. Widac to zwykle po radelku, ze nie obraca sie plynnie tylko bardziej pulsuje.

Jednak czasem sa elementy, ktore trzeba powoli drukowac ze wzgledu na chlodzenie - na przyklad pojedyncza mala wiezyczka. Wtedy dobrze byloby pomyslec o zwiekszeniu rozdzielczosci, na przyklad stosujac silnik 400kr/obr i/lub ekstruder z przekladnia (na przyklad titan), ale to juz zalezy od tego co drukujesz :)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

andrzejj
Kontaktowanie:

Re: minimalna prędkość - czy da się ustawić?

Postautor: andrzejj » 14 wrz 2017, 10:37

Bardzo możliwe, że to właśnie ten efekt - tym bardziej takie ograniczenie prędkości byłoby przydatne...

Wróć do „Kisslicer”