Drukowana frezarka

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
Grzechu
Kontaktowanie:

Re: Drukowana frezarka

Postautor: Grzechu » 17 lip 2017, 13:41

Aluminium? Nie, nie i jeszcze raz nie. Ze sklejki zrób, będzie o wiele lepiej

maglo18
Kontaktowanie:

Postautor: maglo18 » 18 lip 2017, 6:08

MetaliK pisze:Witam,
Zastanawiam się nad budową nowej wersji tej maszynki. Jako że użytkujesz ją już od dłuższego czasu to czy mógłbyś napisać: czy warto iść w takie drukowane rozwiązanie? Jak drukowane części zachowują się z upływem czasu? Czy maszyna szybko nie łapie luzów?
Ja zakładam użytkowanie okazjonalne niezarobkowe przy polu pracy ~A4 (pcb, panele do urządzeń, sporadycznie aluminium).

Co prawda użytkuję pierwszą wersję tej frezarki ale powiem to co kolega wyżej, zrób ze sklejki z prowadnicami podpartymi. Oś Z w mojej wersji to dramat to że frezuje aluminium to o jakim kolwiek trzymaniu wymiarów możesz zapomnieć. Planowanie powierzchni to tez nie na tej maszynie. Nadaje się do wycinania głownie kształtów.

Awatar użytkownika
MetaliK
Kontaktowanie:

Postautor: MetaliK » 18 lip 2017, 8:07

Grzechu pisze:Aluminium? Nie, nie i jeszcze raz nie. Ze sklejki zrób, będzie o wiele lepiej

maglo18 pisze:Co prawda użytkuję pierwszą wersję tej frezarki ale powiem to co kolega wyżej, zrób ze sklejki z prowadnicami podpartymi. Oś Z w mojej wersji to dramat to że frezuje aluminium to o jakim kolwiek trzymaniu wymiarów możesz zapomnieć. Planowanie powierzchni to tez nie na tej maszynie. Nadaje się do wycinania głownie kształtów.

Troszkę się łudziłem że da rade, ale spodziewałem się takich odpowiedzi. Dzięki wielkie za informacje. Chyba będę podążał w tym kierunku: https://www.cnc.info.pl/topics60/nowy-projekt-ploterka-do-pcb-bedzie-to-wystarczajace-vt45271,320.htm
Tantillus - Sprzedany
uKRUS 3D - już rusza rączkami i pluje filamentem - nawet tam gdzie trzeba :) !

maglo18
Kontaktowanie:

Postautor: maglo18 » 07 gru 2017, 10:51

Projekt frezarki został zakończony sprzedażą.

Wróć do „Frezarki”