Ploter CNC z wykorzystaniem druku 3D

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp.
Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Re: Ploter CNC z wykorzystaniem druku 3D

Postautor: spec » 18 maja 2018, 14:24

Faktycznie ramps nie jest obsługiwany z tego co widzę ale można podłączyć gołe Arduino - nano, uno lub mega a do tego jakikolwiek sterownik silnika krokowego. Nie wyobrażam sobie obsługi frezarki bez komputera. Nie wiem po co wyświetlacz czy sd. Estlcam to również program cam czyli wystarczy, że masz plik dxf (lub stl) i robisz w nim wszystko.

Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Re: Ploter CNC z wykorzystaniem druku 3D

Postautor: Revo7 » 21 maja 2018, 5:59

no może i macie racje, zeby nie robic balaganu koledze marcino, moze te pare postów przeniesc do mojego watku : viewtopic.php?f=71&t=1697

a z przejsciem faktycznie sie zastanowie.

maglo a flashowales arduino(z rampsem) własnie w wersji 10 (w wersji 11 nie widze możliwości) i zakładam ze macie pełną wersje wykupioną ze względu na ograniczenia (ilosc linijek gkodu bodajże).

No spróbuje, spróbuje :) Macie racje, do tej pory moze ze dwa razy używałem wyświetlacza i frezowania z SD. Raz laptop rozpoczal aktualizacje 5 min przed zakończeniem :P na SD takiego ryzyka błędu ludzkiego (nie wyłączyłem ponownego uruchamiania) uniknąć.
it is what it is

Wróć do „Frezarki”