ploter tnący, reinkarnacja

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp. Jeśli nie jest drukarką czy frezarką, to jest tu dla niej miejsce.
Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: ploter tnący, reinkarnacja

Postautor: Miś » 11 lut 2018, 11:42

Powiedz mi jak on oryginalnie był sterowany... Przez USB i przejściówkę z USB na rs232 ma na pokładzie, czy był podłączany kablem DB9 do fizycznego portu COM. Bo jeśli był przez DB9 to sam interfejs FTDI nie wystarczy. Musi mieć jeszcze konwerter poziomów z TTL na RS232. I najprawdopodobniej potrzebna jest sprzętowa kontrola przepływu RTS/CTS.
-- MIŚ --

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 11 lut 2018, 12:06

Co do kontrolera przepływu jest dowolność, nie musi być hardwareowy, myślałem, że konwerter z digitusa to pełnoprawny port szeregowy :(
baudrate jest na sztywno ustawiony na 9600, instrukcja do plotera tako rzecze:
Baud rate: 9600
Parity: None
Data bit: 8
Stop bit: 1
Data flow control: RTS/CTS; XON/XOFF
więc pełny standard,

wysyłanie gotowych ramek przez putty'ego nie przynosiło żadnej odpowiedzi, przyznaje, że nie próbowałem do niego przemawiać ani pojedynczymi komendami ani przez db9

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 11 lut 2018, 14:53

No właśnie. Więc najpierw sprawdź czy konwerter ma sygnały RTS/CTS, no i konfigurując port w putty (choć o wiele bardziej ja wolę HTerm) ustaw kontrolę przepływu na RTS/CTS (w HTerm zaznaczony ptak "CTS Flow control").
Może też być konieczne zaznaczenie "DTR i/lub RTS" przy "input control".
-- MIŚ --

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 12 lut 2018, 11:22

Zamiennie z putty korzystam z realterm, o htermie nie słyszałem, będę testować. Wielkie dzięki za wskazówki, do plotera siądę dopiero wieczorem i wtedy dam znać czy zagadał :)

sol
Kontaktowanie:

Postautor: sol » 12 lut 2018, 13:30

no nie wytrzymałem, i wydarłem wszystko z obudowy na stół, rs ma podłączone linie RXD, TXD, GND, no i RTS/CTS, przelotka TEORETYCZNIE ma flow controll

Wróć do „Inne maszyny”