3dpBurner

Pytania techniczne dotyczące budowy, działania, itp. Jeśli nie jest drukarką czy frezarką, to jest tu dla niej miejsce.
Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Re: 3dpBurner

Postautor: Artu » 22 lis 2016, 14:02

mwsk8 pisze:To już poważna zabawa...minimum 50-60W CO2....

I robi się już "grubo" :mrgreen: Taniej wyjdzie zbudować frezarkę CNC :OK:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
drygol
Kontaktowanie:

Postautor: drygol » 22 lis 2016, 18:50

imrahil pisze:
mwsk8 pisze:20W w pasmie ir ? Ja bym nie ryzykowal ;)

no właśnie... jak tam z bezpieczeństwem w tych waszych laserach? okulary macie? widziałem że chińczycy dorzucają do zamówień jakieś za $3 :)
wcześnie koledzy pisali, że bez takich z atestem za parę stówek PLN to nie ma się co zbliżać wogóle...

Bez przesady , nie jestem idiota ;)
Miedzy innymi dlatego temat lezy i czeka bo oksów nie moge dorwac w rozsadnej cenie.

Grzechu
Kontaktowanie:

Postautor: Grzechu » 23 lis 2016, 14:04

mwsk8 pisze:Dostałem w komplecie okulary. Próbowałem je przepalić skupionym laserem i nic :mrgreen:

Mam nadzieję, że to był żart z tym "testowaniem" okularów i ich skuteczności... :)

mwsk8
Kontaktowanie:

Postautor: mwsk8 » 23 lis 2016, 14:59

Nie :) przy tej mocy to nawet nie mogłem wypalić napisu na kolorowym przezroczystym długopisie. Z diodą 2W już nie będę tak "trenował" :D

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 23 lis 2016, 15:21

Pamietaj ze to nie chodzi o przepalenie ale o rozblysk lasera ktory moze przeniknac slabej jakosci okulary i uszkodzic tobie siatkowke. Nie musi nic przepalac na wylot.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Grzechu
Kontaktowanie:

Postautor: Grzechu » 23 lis 2016, 18:26

O to mi właśnie chodziło, nie działa to tak że jak nie przetnie okularów to działa, to nie frez.

Dioda 2W przezroczystego plastiku i tak nie tknie. To żaden test przy laserach diodowych... Przy CO2 wystarczy w sumie tylko kawałek szkła, ale nie przy diodach, zwłaszcza jak nie widzisz promienia :roll: Rozwagi, bo oczy jedne, a do chińskich okularków za dolara podchodziłbym z dużąą rezerwą.

Wróć do „Inne maszyny”