Tarasola , zabudowa tarasu z przesuwanym dachem

Wszystkie inne sposoby wytwarzania

maglo18
Kontaktowanie:

Re: Tarasola , zabudowa tarasu z przesuwanym dachem

Postautor: maglo18 » 23 kwie 2016, 21:41

mcexperts pisze:http://www.okna.lesko.net.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=100

Tak myślałem że o to rozwiązanie chodzi. Po pierwsze to nie mam gdzie przyczepić na elewacji tego rozwiązania. Po drugie jest to niefunkcjonalne (informacja od użytkowników)ponieważ zazwyczaj jak potrzebne to zawiewa i się zwija. Powierzchnia 18m2 to kawał żagla. Po trzecie satysfakcja gwarantowana jak samemu się to zrobi.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 23 kwie 2016, 22:27

W ogrodnictwie i kurtynach do szklarni jest to mądrze rozwiązane i taki system by się sprawdził. Postaram się to opisać ale będzie ciężko.
Zaczynamy od napędu:
Silnik jeden. Polecam poszukać silnika z przekładnią i wbudowanymi krańcówkami. Silnik łączymy z rurą, która idzie poprzecznie do kierunku otwierania/zamykania.
System linek:
I na tą rurę nawijamy pierwszy koniec linki stalowej później tą linkę przeciągamy przez kółko po przeciwnej stronie i drugi koniec też nawijamy na tą rurę ale w przeciwnym kierunku (ilość nawinięć zależna od zakresu pracy- tu trzeba łatwo obliczyć ile tego trzeba). Ilość takich rzędów linek dobieramy do szerokości konstrukcji powiedzmy co 2 metry.
Mocowanie materiału:
Materiał z jednej strony mocujemy na stałe do konstrukcji. Z drugiej strony mocujemy go do profilu aluminiowego. Profil aluminiowy wystarczy zamocowac do górnej linki stalowej i już mamy gotowy napęd.
Prowadnice:
W ogrodnictwie rolę prowadnic pełnią linki z PC (lub podobnego- mam tego sporo jak coś :) ) Wystarczy je rozciągnąć nad profilem i pod profilem aluminiowym. W ten sposób profil ładnie między nimi się przesuwa oraz materiał się składa kontrolowanie (jest ograniczony linkami od góry i dołu, a od przodu i tyłu profilem i końcem konstrukcji).
Sterowanie:
Mając silnik z krańcówkami banalnie proste :)

Kurcze muszę jakieś fotki znaleźć lub szkic zrobić bo tak to nikt nie będzie wiedział o co chodzi :)

maglo18
Kontaktowanie:

Postautor: maglo18 » 23 kwie 2016, 22:43

Masz rację chyba z moją wyobraźnią nie zrozumie tego. Mam nadzieję że uda Ci się wrzuć fotki to będzie łatwiej.

PPJ
Kontaktowanie:

Postautor: PPJ » 23 kwie 2016, 23:21

:arrow: Oskar, dodałbym tylko sprężyny na mocowaniu materiału i blokadę napędu - rozwiąże to problem naciągu dachu i ewentualnych niedoskonałości prowadnic.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 24 kwie 2016, 8:38

Oryginalnie profil aluminiowy jest mocowany do linek za pomocą takich plastikowych sprzęgiełek. a prowadnice to jak pisałem są z żyłki jak filament naciągniętej dość mocno.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 24 kwie 2016, 8:52

MAglo, Dziekuje, ale mnie natchnąłeś:) Jestem w trakcie przeprowadzki do nowego domu i szukałem jakiegoś fajnego zadaszenia, bo nie podobają mi się te niepodparte, a to co pokazałeś jest super:) Jak to zobaczyłem to od razu pomyślałem o prowadnicach na rolkach :) Zobaczę jak się temat będzie rozwijał:) Na razie duzo innych rzeczy będzie na tapecie ale w przyszłości musze i o zadaszeniu tarasu pomyśleć a to jest genailne:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

maglo18
Kontaktowanie:

Postautor: maglo18 » 24 kwie 2016, 10:04

Oskar proszę o zdjęcia bo nie potrafię sobie tego wyobrazić.

Wróć do „Inne obszary fabrykacji”