Identyfikacja zębatek na używanych silnikach krokowych.

Wszystkie inne sposoby wytwarzania
Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Identyfikacja zębatek na używanych silnikach krokowych.

Postautor: MosfetN » 18 sie 2017, 17:48

Czy istnieje jakaś metoda identyfikacji zębatek założonych na używane silniki krokowe ?
Mam sporo takich silników krokowych lecz nie mam pojęcia o jakim profilu i rozstawie pasek może do tego pasować.
Jak nie uda się zidentyfikować tych zębatek to będę musiał je jakoś pościągać - a szkoda to robić bo fajne są te stalowe zębatki o małej średnicy :) .
http://bytechlab.pl/
Drukarki: RAPTOR XR

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja zębatek na używanych silnikach krokowych.

Postautor: adziaki » 18 sie 2017, 19:30

Jeśli chodzi o podziałkę koła zębatego to można by takie koło odcisnąć np. w plastelinie, żeby zmierzyć jego podziałkę.
Co do samego zarysu zęba to poniżej wrzucam screen z jakiegoś katalogu branżowego najczęściej występujących rodzajów kół.
Są to oczywiście zarysy dla paska ale to samo tyczy się kół.

paski.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Re: Identyfikacja zębatek na używanych silnikach krokowych.

Postautor: MosfetN » 19 sie 2017, 15:21

Dobry pomysł z tą plasteliną :Piwo: , ja użyłem trochę twardszej modeliny , podziałka wyszła mniej więcej 2 mm , profil paska wygląda na trapezowy . Myślę ,że są to zębatki na paski MXL ponieważ tak jak g4ever wspominał są z demontażu - prawdopodobnie z jakiegoś xero lecz pewien nie jestem bo z tej samej "dostawy" mam też sporo nema 23 - nawet tych dłuższych ~75 mm. Kupię kawałek paska MXL i zobaczę czy pasuje jak należy.
http://bytechlab.pl/
Drukarki: RAPTOR XR

Wróć do „Inne obszary fabrykacji”