Unique One rev.A LCD 4x20 i repetier

Szeroko pojęta elektronika z różnych dziedzin życia
Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Unique One rev.A LCD 4x20 i repetier

Postautor: mikun » 30 lis 2018, 22:00

Próbuję wrzucić repetiera zmodyfikowanego przez Misia gdzieś znalazłem wersję 0.92MIŚ, w arduino wyplułem hex dzięki teensy++2.0 i flipem wgrałem do procka. Po włączeniu drukarki, nie mam nic na wyświetlaczu, mam zwykły wyświetlacz 4x20, w repetierze mam wybrane FEATURE_CONTROLLER 18, nie mogę znaleźć spisu jaki nr do tego controller mam wpisać. W marlinie LCD działał w pinologii nic nie zmieniałem tak jak na schemacie od Krzyśka było tak mam podłączone.

Znalazłem w repetier.h spis LCD ale co śmieszne nie ma tam 18

Kod: Zaznacz cały

#define NO_CONTROLLER 0
#define UICONFIG_CONTROLLER 1
#define CONTROLLER_SMARTRAMPS 2
#define CONTROLLER_ADAFRUIT 3
#define CONTROLLER_FOLTYN 4
#define CONTROLLER_VIKI 5
#define CONTROLLER_MEGATRONIC 6
#define CONTROLLER_RADDS 7
#define CONTROLLER_PIBOT20X4 8
#define CONTROLLER_PIBOT16X2 9
#define CONTROLLER_GADGETS3D_SHIELD 10
#define CONTROLLER_REPRAPDISCOUNT_GLCD 11
#define CONTROLLER_FELIX 12
#define CONTROLLER_RAMBO 13
#define CONTROLLER_OPENHARDWARE_LCD2004 14
#define CONTROLLER_SANGUINOLOLU_PANELOLU2 15
#define CONTROLLER_GAMEDUINO2 16
#define CONTROLLER_MIREGLI 17

Za to wpisuję 8 i arduino wywala mi błąd płytki teensy ++2.0 bo doczytałem że u mnie może byc pibot20x4

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Unique One rev.A LCD 4x20 i repetier

Postautor: Krzysztof » 03 gru 2018, 19:59

A czemu na starym Repetierze walczysz? Próbowałeś wgrywać nowego z wybranym LCD 4x20?

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 04 gru 2018, 17:14

Krzyś, ja ostatnio wgrywałem marlina do Twojej drukarki, gdy ją od Ciebie kupiłem, czyli jakieś 5 lat temu, co świadczy że nie miałem żadnych problemów :) jak działa to nie ruszam. Teraz chciałem poprawić zetkę, dając silniki z wbudowanymi śrubami trapezowymi. Nie wiem jaka wersja jest teraz na topie, że tak napiszę. Wrzuciłem tą, którą podał ktoś na forum z nieistniejącego forum mojreprap, ale po wgraniu mam same prostokąty na LCD. Zaznaczam, że nie potrzebuję żadnych autolevelingów i innych dodatków. Zależy mi na działającym eepromie bo chcę mieć możliwość dokonywania zmian podczas druku. Mam pytania :

1. Gdzie znajdę repetiera gotowego do Gate LE żebym nie musiał ustawiać wszystkiego od nowa?
2. W configuration.h jest feature_controller jaka tam powinna być liczba dla zwykłego LCD 4x20 hd44780?
3. Czy Gate 3novatica jest na tej samej elektronice i wyświetlaczu, co moja drukarka (chodzi mi o pinologię LCD)?
4. Kupowałem od Ciebie drukarkę z przekładnią planetarną na ekstruderze, pamiętasz jakie miała przełożenie?

Mam tylko jednego dziającego HEXa na marlinie, mam pliki arduino marlina niby od Gate LE, ale po kompilacji i wrzuceniu HEXa do drukarki, mam te same prostokąty na LCD. Nie wiem gdzie robię błąd. Czy te podane gotowe HEX dla Gate 3Novatica, muszą działać poprawnie w mojej drukarce czy są różnice? Chodzi mi tylko o LCD bo kroki, krańcówki inne to wiem że muszę pozmieniać.

Moja drukarka jeszcze bez LCD:
Obrazek

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 06 gru 2018, 6:41

To już kolejne pytanie do mnie odnośnie firmware do LE. No dobra, znalazłem :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 06 gru 2018, 16:56

Dziękuję bardzo za zipa. Tam są 3 katalogi rozumiem, że wszystkie marlin a czymś się różnią? Wrzucałeś do gate LE repetiera? Masz też może gdzieś na kompie taką paczkę ale repetiera? :) Czy dobrze znalazłem, że ta przekładnia planetarna ma przełożenie 1:5.18?

Edyta:

Wszystkie 3 softy nie chcą się kompilować :( , wyskakuje mi błąd :
"pasting "/*the click*/" and "_RPORT" does not give a valid preprocessing token" a podświetlone mam "#define BTN_ENC 39 //the click"

Płytka oczywiście zaznaczona Teensy ++2.0

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 06 gru 2018, 17:46

Może to kwestia samego Arduino. Spróbuj na wersji 1.0 na jakiej to było testowane.
To są 3 paczki, z 3 różnych drukarek jakie pierwsze złożyłem.
Co do przełożenia to nie pamiętam.
Paczki z repetierem niestety nie mam - no ale to można przecież z generatora online wygenerować.

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 07 gru 2018, 20:30

Miałeś rację Krzyś, uruchomiłem starego laptopa na którym miałem arduino 1.0.3 i ładnie się skompilowało, tyle że gdy wrzucam hex do drukarki to mam takie coś:

Obrazek

Czy ja używam jakiegoś dziwnego LCD? Czy może Ty miałeś jakiś inny wyświetlacz i dlatego u mnie są albo prostokąciki albo nic nie ma? Gdy wrzucam hex z 2014 roku, który dostałem od Ciebie wszystko działa.

To samo z repetierem, gdy robię z generatora online, wybieram płytkę unique one rev A, ustawiam kroki i krańcówki to utykam w wyborze LCD, bo nie wiem jak twórca repetiera, nazwał mój LCD i impulsator (mam oddzielne, nie na jednej płytce, jakie można teraz kupić) wrzucałem kilka hex repetiera i zawsze mi nie działa LCD.

Gotowe 3 hexy z paczki, które podałeś też nie działają... jestem w czarnej d.... :)

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 08 gru 2018, 16:14

A spróbuj dla testu zamiast
#define ULTIPANEL
ustawić
#define ULTRA_LCD
w configuration.h

Awatar użytkownika
mikun
Kontaktowanie:

Postautor: mikun » 09 gru 2018, 8:29

Zapytam tylko żeby nie zrobić źle teraz mam tak:

//LCD and SD support
//#define ULTRA_LCD  //general lcd support, also 16x2
//#define SDSUPPORT // Enable SD Card Support in Hardware Console

#define ULTIPANEL
#ifdef ULTIPANEL
  #define NEWPANEL  //enable this if you have a click-encoder panel
  #define SDSUPPORT
  #define ULTRA_LCD
  #define LCD_WIDTH 20
  #define LCD_HEIGHT 4

ma być tak? Tzn odkomentować #define ULTRA_LCD :

//LCD and SD support
#define ULTRA_LCD  //general lcd support, also 16x2
//#define SDSUPPORT // Enable SD Card Support in Hardware Console

#define ULTIPANEL
#ifdef ULTIPANEL
  #define NEWPANEL  //enable this if you have a click-encoder panel
  #define SDSUPPORT
  #define ULTRA_LCD
  #define LCD_WIDTH 20
  #define LCD_HEIGHT 4

Czy #define ULTIPANEL mam odkomentować?

Edit:

Nic nie pomogło odkomentowałem #define ULTRA_LCD bez zmian, jak zakomentowałem ultipanel to nie chciało się skompilować. Wrzuciłem dla testu hex z 2014 który miałem wcześniej i działa... nie ukrywam że wolałbym repetiera ale jeśli się nie da zostanę przy marlinie.
Co może być powodem że u mnie nie chce działać LCD? Muszę mieć pinout zgodny ze schematem bo inaczej żaden HEX by mi nie działał. Zostałbym przy tym co mam ale w nim nie mogę zmieniać kroków silników z pozycji LCD nie wiem dlaczego jest to zablokowane i co miało to na celu?

Wróć do „Elektronika”