Pomoc w doborze zasilacza do UV

Szeroko pojęta elektronika z różnych dziedzin życia
Awatar użytkownika
Revo7
Kontaktowanie:

Pomoc w doborze zasilacza do UV

Postautor: Revo7 » 22 sty 2019, 20:02

Witam, jaki zasilacz dokupić do diody UV 50W - 395nm według specyfikacji zasilacz 30-34V 1,5A - chciałbym jednak mieć mozliwosc sterowania mocą tej diody (czasem np chciałbym żeby pracowała na 25%/50%/75% (potencjometr daje płynne - wiec bez problemu) - na TME jedynie znalazłem zasilacz stałonapięciowy 36V (brak 34V), w domu mam tez stałonapięciowy 48V 1,25A - jednak raczej dioda pójdzie z dymem na nim ? - obydwa mają możliwość podłączenia potencjometru do sterowania natężeniem. Proszę o pomoc :)
linki mile widziane :) zalezy mi na czasie - wiec aliexpress możliwy, ale preferowane z Polski.
Podłączyłem pod labolatoryjny zasilacz i na 30V świec (zasilacz moze dać 31V max) a na 31V widać ze świeci mocniej - wiec napięcie ma znaczenie w mocy świecenia - nie tylko natężenie. Sam nie wiem jak to dobrac, może ktoś już przerabiał temat, albo ma wiedze jak to ogarnąć :/

Taka dioda
it is what it is

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w doborze zasilacza do UV

Postautor: Miś » 25 sty 2019, 23:46

Echhh, najpierw poczytaj co to jest zasilacz stałoprądowy, oraz jak zasila się diody LED (bo ich nie zasila się ustalonym napięciem).
-- MIŚ --

mcexperts
Kontaktowanie:

Re: Pomoc w doborze zasilacza do UV

Postautor: mcexperts » 28 sty 2019, 16:37

Najpierw się zapytam dlaczego chcesz 395nm, nie lepiej 405 do żywic od chińczyka albo 420 od pbotocentric?

A drugie pytanie, masz już tą diodę, dlaczego nie wybrałeś 3x 20 czy 5 x 10, te są na normalniejsze napięcia i równolegle łączysz.

Wróć do „Elektronika”