HE3D K280 - kupować czy zapomnieć ?

Strusiu
Kontaktowanie:

HE3D K280 - kupować czy zapomnieć ?

Postautor: Strusiu » 21 gru 2018, 7:31

Witam !
(to mój pierwszy post na tym Forum)

Mam w pracowni od kilku lat, prostą frezarkę cnc 1200x1200x150. W sprawach mechanicznych po paru latach nauczyłem się o niej "wszystkiego" (wymiana prowadnic, wózków, przewodów, krańcówek, silników....). Sterownika nie musiałem "dotykać" - z elektroniki - doświadczenia BRAK.

Chcę zacząć druk z użyciem mas ceramicznych. Ekstruder już zrobiłem i dorobiłem uchwyt do mojego cnc. W zasadzie można powiedzieć, że działa, jednak prześwit mojej frezarki nie daje wielkich możliwości :(

A teraz po tym być może przydługawym wstępie, jak w temacie:
Znalazłem na Ali: HE3D K280 - duuuża, TANIA... I tyle o niej wiem :(
Znalazłem filmiki na YT - pokazują, że działa całkiem dobrze lub że nie działa wcale... :shock:

Jak już wspomniałem, chcę drukować półpłynnymi masami ceramicznymi:
- dysza ekstrudera fi 2-3mm, dokładność nie jest wymagana zbyt wysoka ;)
- zbiornik z masą będzie poza drukarką (nie będzie musiała nic dźwigać)

Podstawowe pytania do Szanownych Forumowiczów:
- CZY ELEKTRONIKA/UKŁAD STERUJĄCY, JEST "PRZYJAZNY" DLA MAŁO DOŚWIADCZONEGO UŻYTKOWNIKA ?
- Czy "sterownik" tej delty nie będzie sprawiał zbyt wielu kłopotów podczas wydruków ?
- Czy użyte elementy mechaniczne i elektroniczne są w miarę "standardowe" i w przypadku awarii da radę znaleźć części do samodzielnej naprawy ?

...chmmm wyszło całkiem rozbudowane pytanie ale liczę na doświadczenie Szanownych Forumowiczów ;)
Marcin

...wybaczcie głupie pytania - dopiero zaczynam

Wróć do „Testy”