Spiderbot - quadruped

Czyli forumowy kącik RC i nie tylko
Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: Spiderbot - quadruped

Postautor: Miś » 06 sty 2017, 19:35

Do zasilania użyj dowolnego modelarskiego pakietu 2S (7.2V) lub lepiej 3S (11.1V), oraz mocnej przetwornicy na 5V (np taka : http://abc-rc.pl/regulator-napiecia-bec-7a-5v ). Pakiet o pojemności conajmniej 1300mAh.
-- MIŚ --

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 06 sty 2017, 19:40

Ciezko znalezc jakas dokumentacje na necie, ale za to pelno sprzecznych informacji na temat tych serw... Na jednej stronie chwalili te serwa za niski prad pracy do kilkudziestu mA, gdzie indziej pisza o 200mA bez obciazenia i 600mA przy pelnym obciazeniu.

Skoro stosowali pakiet 3S, to musiała też być jakaś przetwornica na 5V. Zwrociles na nia uwage? Moze jej parametry by nakreslily ile pradu trzeba.

Garreth
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Spiderbot - quadruped

Postautor: Garreth » 06 sty 2017, 19:55

Miś pisze:Do zasilania użyj dowolnego modelarskiego pakietu 2S (7.2V) lub lepiej 3S (11.1V), oraz mocnej przetwornicy na 5V (np taka : http://abc-rc.pl/regulator-napiecia-bec-7a-5v ). Pakiet o pojemności conajmniej 1300mAh.

To chyba najlepsze sposob bez kombinowania zbednego. Tylko ten BEC nie bedzie sie grzac nadmiernie? W wirnikowcach sa takie uklady chlodzone powietrzem.
Ladowarke z balanserem pod 3s da sie dostac jakąś w okolicy 50zl,na takie zastosowanie powinna starczyc. Dodatkowo aku modelarskie bedzie mialo wygodny wtyk wysokopradowy.

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 06 sty 2017, 19:58

tu jest link do projektu pierwotnego http://www.instructables.com/id/DIY-Spi ... /?ALLSTEPS
a przetwornica taka jakna foto i taka mam pod ręką
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Garreth
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Spiderbot - quadruped

Postautor: Garreth » 06 sty 2017, 20:40

g4ever pisze:tu jest link do projektu pierwotnego http://www.instructables.com/id/DIY-Spi ... /?ALLSTEPS
a przetwornica taka jakna foto i taka mam pod ręką

3A. Ale jak patrze po cenach w polsce to najlepszym rozwiazaniem bedzie to od Misia (jak zwykle) :)
Raz, ze bedzie spokojny zapas pradu, dwa, ze jesli ufac zdjeciu, bedzie gotowa wtyczka do pakietu. Do tego dobierzesz jakis maly pakiet 3S tak, zeby sie miescil fajnie do modelu, ale jednoczesnie mial wymagana pojemność.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 06 sty 2017, 23:20

Typowy problem z zabaw RC:) Jak duzy akumulator mozna wsadzic aby czas dzialania byl najdłuższy - za male aku da mala mase ale przez krotszy czas lotu, za duze aku da duza pojemnosc, ale przez masę krotszy czas lotu i gorsze osiagi. Przy kroczacym modelu nie wiem czy te 30 gram wiecej bedzie az tak krytyczne, zeby nie wziac 3S, a powinien troche dluzej pokroczyc:p

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 07 sty 2017, 16:08

Garreth pisze:Typowy problem z zabaw RC:) Jak duzy akumulator mozna wsadzic aby czas dzialania byl najdłuższy - za male aku da mala mase ale przez krotszy czas lotu, za duze aku da duza pojemnosc, ale przez masę krotszy czas lotu i gorsze osiagi. Przy kroczacym modelu nie wiem czy te 30 gram wiecej bedzie az tak krytyczne, zeby nie wziac 3S, a powinien troche dluzej pokroczyc:p

Zamówiony pakiet 3S + BEC :)

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 08 sty 2017, 11:04

Przypomniałem sobie, że mam LiPo 3S 11,1 V tylko trochę za duże ale jak źródło napięcia jest ok.
Podpiąłem wszystko na przetwornicy ustawiłem 5V i włączyłem i..... dalej to samo.... Sprawdziłem napięcie na pinach shielda i tam jest tylko 4V. Podniosłem napięcie na przetwornicy do 7V i działa! Całe szczęście, że zamówiłem LiPO 3S a nie 2S bo pole manewru z napięciem byłoby żadne.

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 18 sty 2017, 12:41

Spider poskładany, LiPo 1300 + UBEC (ten od Misia), do tego Nano i Shield... nogami przebiera, serwa działają ale jest pewien problem i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Robiłem inicjalizację serw według wątku z Instrutables, potem wrzuciłem kod odpowiedzialny za taniec i nogi z jednej strony są jakby o 180 odwrócone

16106086_1232912393422753_1363744019_o.jpg

Te po prawej są we właściwej pozycji a te dwie z lewej jakby serwa odchylały się w przeciwnym kierunku niż powinny.
Dodałem w zipie pliki ino, ten z V3 to taniec robota, może ktoś wpadnie na pomysł co jest nie tak?
Serwa są założone tak jak na schemacie od pierwotnego projektu
F2A0JD6IFBUPP40.MEDIUM.jpg

A shield taki https://pl.aliexpress.com/item/NANO-I-O ... 0.0.LJ0Rmo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Modelarstwo”