Mini FPV Tricopter - bez FPV :)

Czyli forumowy kącik RC i nie tylko
Awatar użytkownika
MetaliK
Kontaktowanie:

Re: Mini FPV Tricopter - bez FPV :)

Postautor: MetaliK » 09 sie 2017, 14:42

way pisze:A co to jest w tej gąbce pod modelem? jakieś czujniki? Dopiero teraz to zauważyłem :]

Tak jak już kolega powyżej zauważył to dwie anteny odbiornika pod kątem 90 stopni. Żadnych rurek tam nie ma :lol:
Tantillus - Sprzedany
uKRUS 3D - już rusza rączkami i pluje filamentem - nawet tam gdzie trzeba :) !

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 09 sie 2017, 15:14

Dragonek jest fajny z wyglądu, ale ma niestety "całościową" ramę, i czasami kończy się to tak:

dragonek1a.jpg

dragonek.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
marcino
Kontaktowanie:

Postautor: marcino » 09 sie 2017, 15:55

@Artu masz Dragonka na KFC od marbalon? mam trzy ramy i jeden set do fpv bez plytki Marcina ( byly braki na magazynie) .. :roll: leży ponad rok i na jesień mam zamiar to dokończyć. Drugi to do Racing 250 na carbon ramię , taki na jakim szaleje-ał marbalon tylko pełna wersja, acro to nie dla mnie jestem za cienki w uszach jestem :LOL:
pozdrawiam Marcin ;)

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 09 sie 2017, 18:56

marcino pisze:@Artu masz Dragonka na KFC od marbalon?
KFC poszło "do ludzi", a Dragonek leży i się kurzy Obrazek Kiedyś go ulotnię :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)

Awatar użytkownika
MetaliK
Kontaktowanie:

Postautor: MetaliK » 10 sie 2017, 6:05

marcino pisze:@Artu masz Dragonka na KFC od marbalon? mam trzy ramy i jeden set do fpv bez plytki Marcina ( byly braki na magazynie) .. :roll: leży ponad rok i na jesień mam zamiar to dokończyć. Drugi to do Racing 250 na carbon ramię , taki na jakim szaleje-ał marbalon tylko pełna wersja, acro to nie dla mnie jestem za cienki w uszach jestem :LOL:

Artu pisze: marcino pisze:
@Artu masz Dragonka na KFC od marbalon?

KFC poszło "do ludzi", a Dragonek leży i się kurzy Obrazek Kiedyś go ulotnię :mrgreen:

Panowie od takich rzeczy to jest Priv. - zaśmiecacie wątek ! Prosiłbym administratora/moderatora o posprzątanie.
Tantillus - Sprzedany
uKRUS 3D - już rusza rączkami i pluje filamentem - nawet tam gdzie trzeba :) !

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 10 sie 2017, 8:54

Elektrodą komuś się czknęło :LOL: Więcej luzu :OK:
Pozdrawiam, Artur

Awatar użytkownika
Gmeracz
Kontaktowanie:

Postautor: Gmeracz » 14 sie 2017, 21:37

Jak dla mnie, drukowanie np. 250-tki to strata czasu, materiałów i cierpliwości przy kolejnych naprawach.

Znacznie prostsze jest kupienie ramy z węgla - żeby ją uszkodzić trzeba wbić się w drzewo. Albo latać naprawdę szybko. Zdarzyło mi się taką rozwalić, ale to była wina słupa średniego napięcia, a nie pilota :)

Poza tym co do pidowania - betaflight i można śmiało latać na domyślnych i to dobrze. Do tego na grzbiet możemy wrzucić dodatkową kamerkę dla filmów HD. Czas lotu np 210-tki z baterią 1400mAh 4S to 7.5 min. (spacerki) do 4.5 min. (racing).

Umówmy się, że małe racery, a do nich już się zalicza 250-tka, służą do latania FPV i do przodu. Tym się raczej nie zwiedza okolicy, jak wieszakami. Za to są znacznie mniej podatne na wiatr i trudno zniszczalne, w odróżnieniu od większych, gdzie po cyrklu na trawie trzeba np. wymieniać ramię.

A ze względu na małe wymiary trudno je się pilotuje na większym dystansie. No chyba, że do nauki latania "przy nodze". No to spoko.
Pozdrawiam
S.

Wróć do „Modelarstwo”