Drukowany czołg

Czyli forumowy kącik RC i nie tylko
Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Re: Drukowany czołg

Postautor: Miś » 21 sie 2017, 12:20

Trudno powiedzieć. Silniki mają 200W mocy i na prawdę sporo powera. Momentu obrotowego tych silników nigdzie nie znalazłem. Próba przytrzymania kółka napędowego (o średnicy 6cm) palcami skończyła się przypieczeniem palców :LOL: Jedyny minus to mała moc na samym starcie, ale jak już ruszy to idzie bez problemu. Przekładnia jest dwustopniowa: 14:36 zębów i 18:54 zębów. Razem daje to przełożenie 7.7:1
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Postautor: MosfetN » 21 sie 2017, 14:01

No cóż , będę musiał po prostu pokombinować . Potrzebuję kompaktowego oraz lekkiego zestawu silników z przekładniami do mojego łazika (4x ~ 5Nm lub więcej najlepiej samohamowne nie muszą być szybkie , oraz 4 x coś delikatnie szybszego do napędu 4 gąsienic ). Na razie stanęło na silnikach krokowych z przekładniami 3 -stopniowymi na paskach zębatych oraz prętach wielowypustowych. Dodatkowo zamówiłem z aliexpress przekładnię ślimakową do "obtestowania". Pewnie skończy się na BLDC z dużym przełożeniem lub jakimś silniku DC z przekładnia zintegrowaną. Jutro złożę tą przekładnię 3 - stopniową i zobaczę jaki w rzeczywistości moment uzyskam. Na razie staram się coś wykombinować aby pozbyć się tych korkowców bo to ciężkie strasznie . Na razie w optymistycznej wersji całość będzie ważyć około 15 -20 Kg.
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 21 sie 2017, 16:02

Pstrokate, ale bardzo fajne ustrojstwo z niezłym zapasem mocy :) :OK: :OK: :OK:

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 27 sie 2017, 13:36

Witam.Fajny projekt.Już kończę wydruk.Pytanie do Misia:Jak zmiksowałeś kanały w apce?Ja będę używał turnigy 9XR.
I drugie pytanie:Gdzie zamawiałeś silniki?
Marzenia się spełniają-niektóre po 50 latach.Pozdrawiam.Andrzej

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 27 sie 2017, 14:56

W aparaturze zwykły mixer typu delta (do latających skrzydełek) i tyle.
A silniki skanibalowałem z prehistorycznego coptera, a kupowane były dawno temu w RC-Timerze.
Jeśli drukujuesz wszystko z oryginału to musisz poszukać silników takich jak w projekcie. Moje RC-Timery są o 5mm dłuższe od oryginałów, więc wymagały przeróbki (przedłużenia) motor-bracketów. Ale przedłużenie o 5mm każdego z nich to max. Jeszcze dłuższe nie zmieszczą się w ramie.
Silniki miały samozaciskową piastę M5 którą wykorzystałem zmieniając tylko kołpakową nakrętkę na zwykłą M5 którą jest przykręcona zębatka do piasty.
Przykładowy silnik z taką piastą: https://www.banggood.com/DYS-D2830-2830 ... 86143.html . Ten silnik (1000KV) też powinien się nadać do tego czołgu, wymiary i parametry ma identyczne jak mój (czyli wymaga przedłużenia bracketów).
-- MIŚ --

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 27 sie 2017, 17:27

Z przeróbką żaden problem.Dzięki Miś.

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 04 wrz 2017, 17:42

Witam.Wydrukowałem i złożyłem.Wnuczek dostał do testów.Po godzinie jazdy rozwalił gąsiennicę.
Zabawka jest super.Przeanalizowałem całą kinematykę napędu i doszedłem do wniosku że trzeba coś
zmienić.Nowe gąsiennice już się drukują.Jak skończę i przetestuję to dam znać.
Zastosowałem do napędu silniki sunnysky X2216-11.Natomiast nie mogę znależć regulatorów
dwukierunkowych.Może trzeba wgrać inny soft?

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 05 wrz 2017, 0:05

Ja zastosowałem zwykłe samolotowe regulatory, do których wgrałem soft BlHeli.
Soft BlHeli w trybie "Multirotor" ma opcję pracy dwukierunkowej.
Szukając regli sprawdzaj czy są supportowane przez soft BlHeli, bo nie wszystkie są, ale jest ich sporo. No i wiadomo, trzeba mieć (albo se zrobić z arduino) programator do regli (inny jest do opartych na atmelu, i inny do opartych na silabsie).
Bywają regle z fabrycznie wgranym softem BlHeli, i wtedy wystarcza z dowolnego arduino mini zrobić interfejs, podłączyć się kabelkiem serwowym do interfejsu, i włączyć tryb dwukierunkowy.

BTW musisz nauczyć wnuczka mechaniki :lol: Kilka segmentów gąsek w zapasie, klucz imbus, kombinerki, i jak rozwali to naprawi w 5 minut :D
-- MIŚ --

Dziadek
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek » 05 wrz 2017, 13:01

Dzięki Miś.Wnuczek ma 11 lat i dokładnie tak jak napisałeś sam naprawiał.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 06 wrz 2017, 8:56

A widzieliscie to?
..a propos czolgow - chca wydrukowac chyba pelnoskalowy..
http://poziom3d.pl/wydrukuj-z-nami-czol ... -drukarke/
Mnie sie ta akcja podoba...

Wróć do „Modelarstwo”