Dragster Top Fuel RC - G4ever (blackfrog.pl)

Czyli forumowy kącik RC i nie tylko
Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Dragster Top Fuel RC - G4ever (blackfrog.pl)

Postautor: g4ever » 19 cze 2016, 16:48

Wydrukowana przeze mnie OpenRC Formula 1 zmusiła mój mózg do tzw "myślenicy" i jak Dobromirowi zaczęła piłeczka skakać po głowie aż wystukała zamysł realizacji projekty zdalnie sterowanego dragstera Top Fuel. Zamysł taki by był w skali 1:10 i napędzany silnikiem elektrycznym, długość całego modelu razem z przednim i tylnym skrzydłem jakieś 970 mm....

Projektuję go w wolnej chwili i już jakieś 2-3 miesiące. Zacząłem od przeskalowania Corelu znalezionego w necie rysunku by pozbierać wymiary. Następnie przeniesiona szkicem do 123D karoseria i wymodelowanie jej w 3D. potem przyszedł czas na zaprojektowanie przednich tylnych felg. Aktualnie przednie zaprojektowane do końca i sprawdzone wydrukiem. Koła łożyskowane dwoma łożyskami z flaszą. Tylne felgi wymagają dopracowania by można było je drukować dość łatwo bez podpór.
Dziś skończyłem przednie zawieszenie i 1/7 modelu jest gotowa, bo model podzielony jest na 7 sekcji. Do końca .... jeszcze dużo godzin modelowania...
Liczę na doping :D

Grafika z czerwonym dragsterem to punkt wyjścia do projektowania (znaleziona w google). Właśnie drukuję dziób i pierwszą pokrywę dragstera.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Dragster Top Fuel RC - G4ever (blackfrog.pl)

Postautor: Krzysztof » 19 cze 2016, 17:10

Metrowy, drukowany model auta - brzmi ciekawie :OK:

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 19 cze 2016, 20:04

Formuła była zajebiaszcza ale widzę ze co projekt to fajniejszy :)
Masz dopinga ;)

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 20 cze 2016, 12:57

Będziez te sekcje ze sobą skręcał/sklejał/czy moze zrobiłeś jakieś zaczepy (M/Ż) w poszczególnych sekcjach żeby to zczepic?
Przy okazji pytanie - czy jest jakieś sprytne narzędzie żeby do modeli łączonych właśnie z automatu takie zaczepy sie tworzyły? - tak z ciekawosci

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 20 cze 2016, 14:33

Zaprojektowane sa pod skrecenie. Jeśli się zdecyduje na malowanie to skleje razem moduły. Moduły mają po około 15 cm Tak by dało się drukować na standardowych drukarkach.
Zaczepy podłogi projektowałem sam sugerując się tymi z projektu formuły 1. Widać je na pierwszym rysunku. Ten niebieski element.

stasiek
Kontaktowanie:

Postautor: stasiek » 20 cze 2016, 16:01

Dzieki
Czekam na relacje z postępów :)

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 20 cze 2016, 21:35

No kurde, MUST HAVE !!! Czekam z niecierpliwością, bo jeżdżący metrowy bolid byłby super. Przewidujesz opcję skręcania czy tylko jazda na wprost ?
Edit, sorki już widzę popychacze i zwrotnice, więc będzie nawet skręcał :Piwo:
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 21 cze 2016, 5:13

Miś pisze:No kurde, MUST HAVE !!! Czekam z niecierpliwością, bo jeżdżący metrowy bolid byłby super. Przewidujesz opcję skręcania czy tylko jazda na wprost ?
Edit, sorki już widzę popychacze i zwrotnice, więc będzie nawet skręcał :Piwo:

skręcał będzie w ograniczonym zakresie, bo przy większych prędkościach byłoby to nie ten tego ;)

zastanawiam się tylko nad rozwiązaniem napędu, czy umieścić silnik prostopadle do osi i rozwiązać napęd na dwie zębatki czy może zrobić to jednak na wale napędowym i silnik wzdłuż, ale nie wiem czy takie krótkie osie dostanę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Modelarstwo”