Spiderbot - quadruped

Czyli forumowy kącik RC i nie tylko
Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Spiderbot - quadruped

Postautor: g4ever » 15 gru 2016, 16:31

Ostatnio szukałem jakiegoś robo pająka którego można by wydrukować, zaprogramować arduino i się pobawić, a jednocześnie przygotować w miarę tani zestaw by dzieci na lekcjach mogły pobawić się w składanie i programowanie robota.
Na thingi znalazłem ciekawą propozycję quadruped'a ale po wydrukowaniu okazało się, że coś nie do końca pasują części do tych, które można nabyć w PL. Długo nie myśląc i dodatkowo postawić sobie cel nauki Fusion360 po kilku dniach projektowania powstał ON! jeszcze nie mam nazwy, może ktoś wymyśli.

Elektornika Arduino NANO + shield dla serw, 12 szt serw 9G (tower pro), do tego kabelek DC-USB i Powerbank za 10 zł 2600mah opcjonalnie moduł bluetooth h-06. By polepszyć działanie ruchomych części dodane po dwa łożyska z flanszą.

Aktualnie trwają poprawki by zmieścić shielda w obudowie bo jeszcze nie mam go u siebie, a po wstępnych przymiarkach trzeba było "wyciąć" otwory na wtyczki serw.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

middam
Kontaktowanie:

Re: Spiderbot - quadruped

Postautor: middam » 16 gru 2016, 8:22

:OK: Planujesz udostępnić pliki do druku ?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 16 gru 2016, 16:48

:OK:
Na koniec prac poproszę "pakiecik" STL-kowo/Arduinowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 27 gru 2016, 9:16

Po wielu wydrukach części i ich poprawkach jest prawie poskładany, pierwotnie zastosowałem łożyska z flanszą co się okazało dobrym pomysłem, ale niestety nie z punktu finansowego. Koszt samych łożysk przy zakupie w PL to ~120 zł (24 szt) dlatego przerobie części pod zwykłe łożyska 693 i koszt samych łożysk wyniesie około 20 zł (12 szt).

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 27 gru 2016, 17:08

Łożyskowane ramiona - miodzio :OK:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 06 sty 2017, 17:31

Na dzień dzisiejszy prawie skończone wszystko w wersji na łożyska z flanszą, czeka przeróbka na zwykłe łożyska, ale to nie jest wiele roboty. Mam inny problem, wykorzystanie powerbanku okazało się złym pomysłem, bo po podpięciu wszystkich 12 sztuk serw serwa praktycznie nie działają i nie mają siły. Przypuszczam, że PB jest za słaby by podać odpowiednią moc na 12 serw. jak podepnę tylko 3 serwa to spider wierzga jedną nogą, przy podpięciu jednego więcej jest problem. Przydałoby się pewnie jakieś nieduże LiPo z napięciem około 5V, chyba, że inne rozwiązanie podpowiecie?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 06 sty 2017, 18:36

A dasz rade okreslic ile pradu potrzeba? Nie umiem z fotek dojrzec co to dokladnie za serwa, zeby w dokumentacji sprawdzić.

Dobry powerbank powinien 2A wyciągnąć, lepsze bylyby jakieś pakiety uzywane w RC, ale do nich trzeba miec ladowarke, a to dodatkowy koszt.

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 06 sty 2017, 18:53

Serwa to "tania klasyka" czyli TowerPro SG-90 - 9g - 1,8kg/cm Pobór prądu ~550 mA/szt
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

Awatar użytkownika
MosfetN
Kontaktowanie:

Postautor: MosfetN » 06 sty 2017, 19:02

Należy pamiętać również o prądzie chwilowym pobieranym przez takie serwo podczas startu lub nagłej zmiany pozycji. Najczęściej dochodzi do 1A lub więcej.Bez odpowiedniej wydajności prądowej napięcie będzie przygasać co najprawdopodobniej będzie powodować reset uC.
[EN] ---> https://bytechlab.com/ |||| [PL] ---> https://bytechlab.com/pl/
Aktualne drukarki:
- RAPTOR XLS 360

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 06 sty 2017, 19:07

Tak serwa to sg90
W pierwotnym projekcie jest taka bateria Io-ion
Ale podobnej w PL nie znalazłem

Chyba że coś z tego wybrać

https://botland.com.pl/273-akumulatory-li-pol-2s-74v-

Wróć do „Modelarstwo”