Spiderbot - quadruped

Czyli forumowy kącik RC i nie tylko
mcexperts
Kontaktowanie:

Re: Spiderbot - quadruped

Postautor: mcexperts » 18 sty 2017, 13:21

To na zdjęciu z oryginalnym projektu, to pakiet do lampki rowerowej. Jest bez balansera i ładowarka ładnie ładuje go.
Jak zapałem taki, to ciachniegy ma el do dwóch ogniw z laptopa i 2400 jest.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 16 lut 2017, 19:20

Mam takiego shielda i mam pytanie czy da się zasilić go podpinając napięcie do ktoryś z pinów? Chce uniknąć zasilania poprzez złącze zasilacza.

New Prototype Shield I/O GND Power And Signal Module Extension Board For Arduino FOR Nano V3.0 Funduino 6x5.4x1.5cm Board
http://s.aliexpress.com/6jEB7nAr

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 17 lut 2017, 14:13

Nie da się. Musiałbyś przylutować kable od spodu do tego złącza zasilającego.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 17 lut 2017, 18:46

Miś pisze:Nie da się. Musiałbyś przylutować kable od spodu do tego złącza zasilającego.

Szkoda :( bo to utrudni trochę sprawę przy montażu, najlepiej by dało się kupić zarobioną wtyczkę wraz z kawałkiem kabla.

Edit: znalazłem -> https://skori.pl/pl/p/Wtyk-DC-2,15,5-z-kablem-5cm/82

Druga sprawa to ten BEC się nie sprawdził, bo na pinach do serw przy tym shieldzie napięcie spada do 3,8 V, pająk chodzi ale czasem rozkłada nogi i twierdzi, że dalej nie pójdzie ;) czyli wracamy do przetwornicy.

a tak przy okazji to gdzie można kupić takie maluteńkie wkręty jak są przy serwach 9G?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

luki
Kontaktowanie:

Postautor: luki » 17 lut 2017, 22:01

Miś pisze:Nie da się. Musiałbyś przylutować kable od spodu do tego złącza zasilającego.

Nie za bardzo arduinono nano możesz zasilać bez pominięcia złącza mini usb stosując pin VIN ,który też masz na tej płytce.Co do śrubki, kup sobie parę serw to pewnie groszowe sprawy ,zapewne nie jedno odmówi posłuszeństwa.Tak w ogóle to ten shield do niczego Ci nie jest potrzebny polutuj sygnały serw do arduino a resztę czyli +,- do stabilnego źródła zasilania w okolicach 5V i po temacie.

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 17 lut 2017, 22:31

luki pisze:

Nie za bardzo arduinono nano możesz zasilać bez pominięcia złącza mini usb stosując pin VIN ,który też masz na tej płytce.Co do śrubki, kup sobie parę serw to pewnie groszowe sprawy ,zapewne nie jedno odmówi posłuszeństwa.Tak w ogóle to ten shield do niczego Ci nie jest potrzebny polutuj sygnały serw do arduino a resztę czyli +,- do stabilnego źródła zasilania w okolicach 5V i po temacie.

Shield jest potrzebny bo ułatwia montaż a spider jest projektowany z myślą o dzieciach które same go złożą bez użycia lutownicy.

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 18 lut 2017, 0:49

BEC jest OK, tylko pewnie po drodze są jakieś diody zabezpieczające czy inne śmiecie na których jest spadek napięcia.
Ale Pomyślałem teraz, i spróbuj wetknąć wtyczkę BEC'a do któregokolwiek złącza dla serwa (jakieś nie używane). Powinno zadziałać, choć 100% pewności nie mam, bo nie widziałem schematu tego shielda.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 18 lut 2017, 7:50

Miś pisze:BEC jest OK, tylko pewnie po drodze są jakieś diody zabezpieczające czy inne śmiecie na których jest spadek napięcia.
Ale Pomyślałem teraz, i spróbuj wetknąć wtyczkę BEC'a do któregokolwiek złącza dla serwa (jakieś nie używane). Powinno zadziałać, choć 100% pewności nie mam, bo nie widziałem schematu tego shielda.

Działa! :Piwo:

Awatar użytkownika
g4ever
Kontaktowanie:

Postautor: g4ever » 23 lut 2017, 11:35

Elektrownia opanowana.... ale czas na sterowanie przez BT i problem...
Kierując się instrukcją http://www.instructables.com/id/DIY-Spi ... e-control/ wgrałem na nowo program wraz z bibliotekami, podpiąłem HC-06 przez rezystory 2K i 1K, udało się połączyć ze smartfonem, w apce dodać komendy do odpowiednich przycisków ale spider nie reaguje, tzn jakaś reakcja jest bo gdy naciskam przyciski w apce to w NANO mruga dioda, czyli jak mniemam odbiera komendy z apki.... ale nic poza tym... co robię źle?

apka która stosuje to ta: https://apkplz.com/android-apps/giumig- ... controller

Wróć do „Modelarstwo”