Drukarka w firmie - Vshaper

Awatar użytkownika
Gillod
Kontaktowanie:

Drukarka w firmie - Vshaper

Postautor: Gillod » 24 sty 2018, 13:43

Tak jak wspominałem w innym temacie, firma w której pracuje zdecydowała się na zakup drukarki 3D, i padło na Vshaper 270

Wczoraj (23.01) maszyna trafiła do nas na hale więc można zacząć się bawić :Piwo:
Doświadczenie w druku 3D posiadam mocno hobbystyczne i na pierwszy rzut oka mogę powiedzieć, że sprzęt wygląda solidnie.

1 — kopia.jpg

Co prawda jak na razie mam na tapecie kilka projektów firmowych, ale z ciekawości w międzyczasie udało mi się wziąć w obroty kostkę kalibracyjną.

Pierwsze podejścia do wydruku były całkiem udane a zakres wymiarów mieścił się w przedziale 19,4 do 20,2mm (materiał ABS więc podejrzewam skurcz). Pobawiłem się troszkę ustawieniami (głownie chodziło o powiększenie modelu - najlepszy wynik udało się uzyskać na ustawieniu 100,03% wielkości) i oto efekt:

2 — kopia.jpg

3 — kopia.jpg

4 — kopia.jpg

Materiał: ABS
Wysokość warstwy: 0,14mm
Średnica dyszy: 0,4mm
Wypełnienie: 30%

Jak na razie jest to pierwszy sprzęt tego typu u nas w firmie więc podejrzewam, że najbliższe dni będą pod znakiem mocnego obciążenia chociażby ze względu na "Ej Gillod wydrukujesz mi to i to?" :LOL:

Do tej pory udało mi się wykonać małe wydruki z: ABS'u, PET'u oraz PLA

Z czego od razu mogę powiedzieć, do druku z PLA trzeba otworzyć drzwiczki, inaczej modele nie są tak fajne jak być powinny :lol:

Na dzień dobry duży plus na pewno za oprogramowanie - ilość opcji w slicerze jest powalająca i zrobiona tak, że nie jest trudno się w tym połapać.

Na chwilę obecną ciężko mi powiedzieć cokolwiek więcej na temat tego sprzętu - zwyczajnie mam go za krótko pod swoimi skrzydłami, jednak jeżeli znajdą się chętni do poczytania czegoś więcej mogę za jakiś czas (miesiąc?) zrobić jakiś update.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
imrahil
Kontaktowanie:

Re: Drukarka w firmie - Vshaper

Postautor: imrahil » 29 sty 2018, 22:38

fajne pudło :)
co jest w dolnej części?
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
Gillod
Kontaktowanie:

Re: Drukarka w firmie - Vshaper

Postautor: Gillod » 30 sty 2018, 8:05

g4ever pisze:
imrahil pisze:fajne pudło :)
co jest w dolnej części?

lodówka :D

Chciałbym :LOL:

W dolnej części w zasadzie jest miejsce na drugą szpulę filamentu. (niestety na zdjęciu tego nie widać, bo pudło jest odwrócone o 180 stopni - brakło przedłużacza a kabel zasilający wychodzi patrząc na zdjęcie w dolnym prawym rogu tego pudła właśnie). W sumie jest to taki stolik na kółkach - całkiem wygodne ale to wyłącznie dodatek - podobno gdzieś w nim może być montowany UPS dla drukarki, ale nie braliśmy tej opcji.

Wróć do „Drukarki 3D”