Drukarka hybrydowa

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Re: Drukarka hybrydowa

Postautor: evrybadykombinerki » 08 cze 2016, 23:31

Prace się posuwają ( O jenyyyy! jak ja bym chciał żeby to już działało i było wiadomo co trzeba przeprojektować :) )
Popełniłem wpis na blogu na ten temat (dużo obrazków ;) )
http://fabrykator.pl/laboratorium/2016/06/09/drukarka-dwuglowicowa-zapiski-z-budowy/
DSC09332a.jpg

... Z takich uwag na gorąco - dałem amortyzatory pod silniki XYZ - drukarka zrobiła się 3x cichsza. Tylko cyka - dźwięk całkiem jak konik polny!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 09 cze 2016, 5:13

Rośnie w siłę ;) :OK: Puszczałeś już XY w ruch na silnikach?

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 09 cze 2016, 5:24

Gdzie kupiłeś ten zasilacz? Bo mój 24V ma jakiś podejrzanie głośny wentylator (zwłaszcza jak rozgrzewam stół) i rozważam jego zmianę.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 09 cze 2016, 5:42

Dobrej jakości zasilacze produkuje firma Delta -> http://delta-polska.pl/ Wprawdzie nie mają zasilaczy 5V na których mi najbardziej zależy (jeśli chodzi o światła, czyli 5V), ale 12V i 24V są. Cenowo lepiej niż Mean Well.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 09 cze 2016, 5:56

Fajna oferta, ale w tej chwili mam taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=5732330899, ale może coś pokombinuję, żeby mu zmienić wentylator najpierw, bo moc ma "w sam raz" choć mógłby mieć ciut większą. Jedyny zasilacz który byłby ulepszeniem to ten 600W, choć to wielka i wcale nie tania krowa:)

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 10 cze 2016, 11:20

Krzysztof pisze:Rośnie w siłę ;) :OK: Puszczałeś już XY w ruch na silnikach?

Tak, chciałoby się mieć większy zapas mocy ( myślałem że mam silniki 0,6 Nm a to są zdaje się 0,45 ) ewentualnie dam większe zębatki na silnikach aby nie musiały wchodzic na wysokie obroty.
Teraz daje się to zatrzymac ręką trochę za łatwo. a stepsticków powyżej 60% zakresu potencjometrów nie chce podkręcać.

Co do luzów. Nie mam pojecia czy są obecnie za duże.
Po ostatecznym montażu ewentualnie poosadzam tulejki na jakieś mazidło.

Co do zasilacza, to demobil. Niestety się już nie pojawiają na Allegro.

rszymon
Kontaktowanie:

Postautor: rszymon » 11 cze 2016, 10:54

Super konstrukcja, na jakich tulejkach/łożyskach będzie to wszystko jeździć? :OK: (teflonowe, igusy, mosiężne?)

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 20 cze 2016, 22:46

Dzięki!!
konkretnie to takie (XY):
-Powered Metal Bronze Self-lubricating Bearing 12mm
-8mm ID Self-lubricating Bearing 8*11*22_0.6
...Teraz jest ciężki etap - od 3 dni spasowuję XY.. Już prawie jest OK (drukowane mocowania tulejek dają w kość).
..Musiałem zrezygnować z głowic "UDS 4.5", wybrałem podrasowanego chinczyka od TDICAD ale to wymusi przekonstruowanie wózka, tak że ten na zdjęciach jest niestety tymczasowy - z jedną głowicą.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 26 cze 2016, 22:10

Mały update:
Drukuje, w sumie nieźle ale do ideału jeszcze daleko. Na fotach można dostrzec problemy. Możliwe przyczyny - do zweryfikowania :
-zbyt duży luz na pasku przenoszącym napęd jednego z silników
-kiepskie śruby trapezowe "Z" powodują nierówne nakładanie warstw (pomimo nakrętek pływających, które to jednak przy dużej wadze mojego stołu mają utrudnione warunki kompensowania odchyleń).
-nierównomierne podawanie ABS'u z roli (prowizorycznie zamontowana), wiązka kabli głowicy czasem haczy o ramę
-nieskuteczny układ nawiewu chłodzącego wydruk - do przeprojektowania (nie udają się wydruki modeli ażurowych)
-niedokładności układu prowadnic XY (jeśliby to się potwierdziło pozostanie już tylko przeróbka na core XY, bo luzy na tulejach, dzięki wpasowywaniu na klej są obecnie zerowe..)

Jeśli będzie czas w tym tyg. postaram się na nowo zaprojektować docelową 2-głowicową karetkę.
DSC09412.jpg

DSC09412_1.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

AdamJ1
Kontaktowanie:

Postautor: AdamJ1 » 27 cze 2016, 0:55

Jak na pierwsze uruchomienia to ten wydruk wygląda zajefajnie.Naprawdę szacun niektórym potrzebne są miesiące praktyki by do tego dojść

Wróć do „Drukarki 3D”