Drukarka hybrydowa

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Drukarka hybrydowa

Postautor: Krzysztof » 27 cze 2016, 6:21

Skoro już drukuje, to :OK:
Dopieszczanie konstrukcji to już dłuższa zabawa.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 27 cze 2016, 8:13

..Jeszcze zastanawiałem się czy zębatki GT2-drukowane nie powodują tych niedokładności (nie udało mi sie dostać GT2 ALU na wał12mm), ale o dziwo na prostych sześcianikach wydruki są lux - przy wadach zębatek to by juz było widać....

Można by ostrożnie wnioskować, że w ogóle drukowane żębatki nawet w newralgicznych miejscach potrafią się w 100% sprawdzić...

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 11 lip 2016, 23:08

Im dalej w las..
-jeśli chodzi o "Z" poprawiłem dokładność. Jest już docelowa.
-XY: występują nadal nierównomierności pozycjonowania lub podawania filamentu, ew. jedno i drugie. (myślę, że jest zbyt duża odległość pomiędzy ekstruderem a dyszą jak na precyzyjny 1.75 "direct")
-przy prędkości 40mm/s echo jest dalece zbyt wyraźne (przy paskach porządnie naciągniętych)
-podjąłem decyzję: tej jesieni przerobię układ XY na CoreXY z maksymalnie "odplasticzoną" konstrukcją (obecny układ jest już dotarty, niby kostki drukują się równe, ale na trudniejszych modelach jest "zaledwie dobrze" - da się wycisnąć więcej..)
DSC09414.jpg

... a niebawem (w końcu) opiszę spostrzeżenia dotyczące stosowania nakrętek pływających w "Z"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Garreth
Kontaktowanie:

Postautor: Garreth » 12 lip 2016, 4:25

A sprawdziles może czy te amortyzatory jakie masz przy silnikach nie powodują tego efektu wibracji? Sam się też kiedyś zastanawiałem czy ich nie kupić, ale wlasnie obawiałem się o delikatny ruch silnika na boki.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 12 lip 2016, 7:29

Dzięki za zwrócenie uwagi. :Piwo: Faktycznie zapomniałem o tej możliwości. Przeprowadzę eksperyment z usuniętymi amortyzatorami.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 12 lip 2016, 9:59

echo może być jeszcze spowodowane zbyt wysuniętą głowicą poza oś prowadnic w osi X. Nawet minimalne drgania są potęgowane przez wysunięty efektor. Takie wahadło. W Prusa i2 głowica niemalże była schowana pomiędzy łożyska liniowe i to było wg mnie bardzo dobre rozwiązanie.
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 12 lip 2016, 11:25

Dzięki,
tak, to też może być.
W jesiennym upgradzie fatycznie będę się starał inaczej rozwiązać wózek z glowicami.

...A tak póki co, ponieważ jeszcze sporo czasu minie zanim rzecz będzie widoczna, wyjaśnię tytułowe określenie "drukarka hybrydowa":
-"hybrydowość" to będzie zastosowanie jednocześnie ekstruderów direct i bowden - i to na 2 typy filamentu 1.75 i 3 mm. Czyli: na zewnątrz ekstruder na 3mm a na wózku z głowicami direct 1.75. W ten sposób wytwarza się miejsce na złącze doprowadzające zewnętrzne chłodne powietrze dla nawiewu radiator/wydruk..

Eksperyment, Hę?! :lol:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 12 lip 2016, 19:54

evrybadykombinerki, wydruki jak zwykle :shock: Dalej z Ataszka czy coś innego używasz?

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 26 lip 2016, 23:00

To stary PLA Devildesign. (Super odchodzą supporty...)
Ataszka jeszcze mam (z czasów eksperymentu ze sklepikiem). Teraz oni nie przyjmują zamówień 20-30 kg/kolor ale minimum po 120kg. Prawie cała produkcja idzie za granicę... Zastanawiam się czasem pod jakim brandem jest u nas...
Materiał miał swoje wady (zmienny przekrój i pływanie kolorów) ale tworzywo OK i faktycznie potrafiłem z niego wydrukować co chciałem...
(...Tak w ogóle to nie bojący się jestem jeśli chodzi o materiały od dyskusyjnych producentów :) )

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 22 lis 2016, 0:24

Dawno nic się nie działo..
po trochu kończę kompletować pakiet podzespołów dla przeprowadzenia ugrade'u z układu wzorowanego na ultimakerze na core XY.
górna część (ogromniastego) wózka X. (pod dwie głowice)
DSC01530_2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „Drukarki 3D”