Corexy by adziaki

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Corexy by adziaki

Postautor: Krzysztof » 20 wrz 2016, 16:00

adziaki pisze:Jest to oczywiście wydruk który wykonał evrybadykombinerki :shock:

Dodam ze na "druciaku" BiBONE (ja też byłem w szoku jak te wydruki zobaczyłem).

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 25 wrz 2016, 19:55

Haha! :) Dobra, wymyśliłem morał:
"Gdy zrobicie sobie taką drukarkę jak Adziaki, to takie kwiatki będą wam wychodziły lepiej niż te ze zdjęć"

(w dolnych częściach tulipanów widac że tam ideału nie było, ale faktycznie płatki wyszły lux) i tutaj mam zagwozdkę, bo stara BIBA miała owszem większe luzy niż aktualnie ma moja nowa "hybryda WIP" ale np dozowanie filamentu (3mm) działało przecyzyjniej niż w nowej (coś jakby efekt tłoka przy retrakcji (?) ).. No i w ogóle miała te luzy a potrafiła drukować na prawdę nieźle... zagadka...
Dziś BIBA jest zdemobilizowana - konstrukcja na PLA nie przeżyła "zakomorowania". Korci mnie żeby kiedyś na bazie jej osprzętu zrobić drukarkę "MINI M90" z jakimś polem roboczym typu 80x80mm do precyzyjnych małych wydruków".

Ale wracając do tematu, po tych czarnych kostkach można sądzić, że drukarka jest skalibrowana jak należy. Myślę, że dalej wszystko będzie się dobrze konfigurować - łącznie z odchodzeniem supportów...

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 wrz 2016, 5:56

evrybadykombinerki pisze:... dozowanie filamentu (3mm) działało przecyzyjniej niż w nowej (coś jakby efekt tłoka przy retrakcji (?) ).. No i w ogóle miała te luzy a potrafiła drukować na prawdę nieźle... zagadka...

To nie zagadka, a przekładnia i otwór w dyszy ;) W większości przypadków teraz stosuje się podajniki bezpośrednie. Przy mikrokroku 1/16 wypada średnio 100 mikrokroków na mm przesunięcia filamentu. Przy podajniku jak w bibie jest zastosowana przekładnia i tu średnio przypadało 350 mikrokroków na 1mm przesunięcia filamentu. Do tego dochodzi też siła z jaką był wpychany i wyciągany filament - po przekładni moment trzymający to średnio 1.6Nm (a przy bezpośrednim LEDWO 0.5Nm przy pełnym "nakarmieniu" prądem silnika). Do tego filament 3mm i otwór 3mm w dyszy głowicy UDS4.5 - tu zawsze dobrze "zassało" przy retrakcji (w głowicach 1.75mm często robione są otwory prowadzące 2mm).

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 26 wrz 2016, 11:33

evrybadykombinerki - napisał byś parę słów jak uzyskujesz zawsze idealnie matową powierzchnie wydruku. Czy dobierasz filamenty czy .... :-)
Pamiętam twoje zdjęcia jeszcze na reprapowie, zawsze zachwycał mnie ten efekt!

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 26 wrz 2016, 15:31

To zasługa filamentu "ivory" od Ataszka - on taki po wydruku jest.

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 26 wrz 2016, 23:05

Raczej był... Ten kolor był wyprodukowany na zamówienie - a ponieważ Ataszek przestał przyjmować zlecenia typu 20kg a większość (z tego co mnie informowali) idzie za granicę partiami po parę setek - już nie będę mieć możliwości brania od nich.

To był ABS - bez domieszek (poza barwnikami), może dzięki temu ta matowość.

Matowość przy PLA można czasem uzyskać obniżając temperatury - ale to też zależy od materiału przede wszystkim.
(ja w ogóle zwykle drukuję w dolnych zakresach temperatur a gdy potrzebne mocniejsze spajanie warstw traktuję wydruki acetonem raczej niż podnoszę temperatury)

Aha, warstwa 0.15 wtedy to się tak estetyczniej prezentuje..

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 28 wrz 2016, 19:04

Krzysztof pisze:To zasługa filamentu "ivory" od Ataszka - on taki po wydruku jest.

evrybadykombinerki pisze:Raczej był... Ten kolor był wyprodukowany na zamówienie - a ponieważ Ataszek

Kto to jest "Ataszek" i gdzie można nabyć taki filament?

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 28 wrz 2016, 19:12

Ataszek to firma. W electroparku widzę też sprzedawali filament
http://electropark.pl/filament-abs-3mm/ ... szary.html

Awatar użytkownika
adziaki
Kontaktowanie:

Postautor: adziaki » 16 paź 2016, 19:54

Mały update:

1. Drukarka dostała Raspberry Pi 3 model B + dedykowana kamerka HD do podglądu wydruków, bardzo fajna i wygodna rzecz - polecam!
octoprint.PNG

Duże podziękowania dla "Garreth", który pomógł mi to wszystko ogarnąć - dziękuję :OK:

2. Kolejną rzeczą było odwrócenie wyświetlania na ekranie LCD o 180 stopni i przełożenie go na lewą stronę:

drukarka.jpg

odwrotnie.jpg

Tutaj natomiast podziękowania dla "Miś", który napisał:

Wystarczy w pliku "configuration.h" po linii:
"// ################ END MANUAL SETTINGS ##########################"
dopisać linijkę"

#define UI_ROTATE_180

I to wszystko :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

big_ba7
Kontaktowanie:

Postautor: big_ba7 » 19 paź 2016, 15:25

Gratuluję maszynki i podziwiam. Pytanie mam natomiast o te podkładki pod prowadnicami. Co to za podkładki i z jakiego powodu były zastosowane?

Wysłane z mojego SM-T705 przy użyciu Tapatalka

Wróć do „Drukarki 3D”