D-Bot Core-XY 3D Printer Budowa

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

D-Bot Core-XY 3D Printer Budowa

Postautor: Marcin1415 » 19 kwie 2016, 22:09

Cześć.
Chcę zbudować tą oto drukarkę: http://www.thingiverse.com/thing:1001065 .
Wg mnie ciekawa konstrukcja, bardzo ładnie wykonana, wszystko podane na tacy nawet ustawienie sli3era i gotowy skonfigurowany Marlin, gość przygotował spis części i instrukcję budowy krok po kroku. Nawet cały projekt w sketchupie jest. Strasznie dużo pracy go to musiało kosztować. Urodził mi się synek i nie mam teraz czasu na robienie wszystkiego od zera a złożyć to jakoś się będzie dało w wolnych chwilach.
Mój Mendel 90 posłuży do wydrukowania plastików oczywiście z PetG bo fajny materiał, zastanawiam się tylko czy części w pobliżu stołu i głowicy nie zrobić z ABSu.
Całość jak widać zbudowana na profilach V-Slot miejmy nadzieję że parę lat posłuży.
Jak wspomniałem Mendel wydrukuje plastiki i będzie dawcą elektroniki, silników, zasilacza i głowicy a może też ekstrudera goliat chociaż nie mam wersję direct i trzeba będzie lekko przerobić.
Większość rzeczy już leci z chin, część już dotarła. Rolki profile, zestaw śrub i nakrętek.
W miarę postępów będę aktualizował wątek jeśli będzie zainteresowanie tematem.

Filmik
https://www.youtube.com/embed/wXuPmExg5L8

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Re: D-Bot Core-XY 3D Printer Budowa

Postautor: Krzysztof » 19 kwie 2016, 22:11

Ogólnie rzecz biorąc oś XY mi się podoba. Plastiki solidne, więc i sztywność będzie. Ale ten stolik mi się całkowicie nie widzi, a szczególnie sposób napędu vs. prowadzenie po profilu. Zrobiłem sporo drukarek i uwierz, ale przedstawione na thingiverse prowadzenie stolika w osi Z w tej drukarce jest najgorszym z możliwych do zrobienia.

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 20 kwie 2016, 5:31

A ja powiem tak. Gratulacje tatusiu. Nie wiem czy pierwsze dziecko ale jezeli tak buduj szybko. Ja zbudowalem 3 drukarki co prawda odmiany i3 , jak urodzila mi sie ccoreczka. Teraz ma 2 lata i nie ma mozliwosci nic drukowac bo ciagle jest „tata choc”
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
Minik
Kontaktowanie:

Postautor: Minik » 21 kwie 2016, 14:09

Powodzenia w konstrukcji ! Fajnie jak byś pociągnął dalej wątek budowy na forum.
Co do drukowania części typu mocowania silników oraz części które potencjalnie mogą być podgrzane nie drukował bym tego ani z PLA ani z PET-G. szkoda jak by się coś zdeformowało i wpływało negatywnie na prace całej maszyny.
W temacie dzieci to ja się spodziewam trzeciego też synka w sierpniu :-)

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 23 kwie 2016, 19:50

Cześć.

Oczywiście bez problemów się nie obejdzie, proszę Was o pomoc. Kolega po którym nigdy bym się nie spodziewał spiepszył mi cięcie profili i do tego się pomylił więc muszę dokupić profile. Wszystko pocięte na wymiar i nie ma z czego wyrównać, nie ma kąta 90 stopni ale tragedii też nie ma, może na plastikach się to zniweluje.. Jedyna droga to skrócenie wszystkich profi. Czy mógłby ktoś z Was zerknąć na projekt(po ściągnięciu thinga jest plik skechup i opis w pdfie) i napisać czy jak skrócę wszystkie profile o kilka milimetrów to będzie potem problem z ustawieniem całości? Tutaj link http://www.thingiverse.com/thing:1001065 Jak to poprzeliczać teraz? Ale jestem wkurzony! :oops:

PetG dotarł więc zaczynam od jutra drukowanie części. Druknę cały komplet z Petu i dodatkowo elementy blisko stołu z ABS w razie W.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 23 kwie 2016, 20:20

Jeśli skrócisz zestawami to nie będzie problemu. Zestawy, tu mam na myśli:
- wszystkie wzdłużne
- wszystkie poprzeczne
- wszystkie pionowe

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 25 kwie 2016, 16:25

Odnośnie pytań czym przeciąć profile - utworzyłem nowy dział "Narzędziownia" i w nim nowy temat
viewtopic.php?f=90&t=126

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 25 kwie 2016, 19:40

Kolega zobligował się do naprawienia szkód. Ma frezarkę więc będziemy wszystkie profile frezować. Najpierw wyrównywać jeden koniec a potem jechać frezem drugi koniec o 2mm mniej niż miały mieć. Powinno to rozwiązać problem. Plastików nie trzeba będzie przerabiać co najwyżej skorygować wymiary rozstawienia plastików stołu i profilu z silnikami od osi Z. Tyle dobrego z tego zamieszania że mam w zapasie profil do stołu aby ewentualnie zastosować patent Artu czyli stół jeździłby po 4rech pionach. Pole robocze nie powinno się zmniejszyć, krańcówki zawsze mają jakiś zapas regulacji. Mam nadzieję że niebawem zacznę skręcać ramę. Plastiki po trochu się już drukują z PetG.

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 27 kwie 2016, 11:52

Dalsza rozmowa na temat jakości wykonania detali do budowy drukarki w tym temacie
viewtopic.php?f=11&t=139

Awatar użytkownika
Marcin1415
Kontaktowanie:

Postautor: Marcin1415 » 18 lip 2016, 16:19

Mała aktualizacja tematu. W końcu wszystko podochodziło i wziąłem się za skręcanie ramy. Części mam wydrukowane z PetG od DD i Wszystko PĘKA przy mocniejszym skręceniu. Niestety muszę czekać aż kolega wydrukuje komplet części z ABS ponieważ zostałem bez drukarki. Jestem mega wkurzony na tak zachwalany materiał. Nie wiem czy to mój błąd czy on jest taki kruchy? Drukowałem to na 240stopni głowica i 74 stół 4 obrysy, 4 top i bottom layers,, 100% infill, cięte Curą - tak zalecał twórca projektu. Przy temperaturze 220 na głowicy był problem z klejeniem warstw.

Wróć do „Drukarki 3D”