Drukarka na granulat ABS (1,4m x 1m x 0,8m)

Awatar użytkownika
animos
Kontaktowanie:

Re: Drukarka na granulat ABS (1,4m x 1m x 0,8m)

Postautor: animos » 14 paź 2016, 20:22

:OK:

Przełamany trochę monopol producentów filamentu.
Myślę, że z ustawieniem tego ekstrudera nie będzie zbyt łatwo.

Kawał dobrej pracy zrobiony w kierunku rozwoju druku 3d :OK:

Awatar użytkownika
Krzysztof
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Krzysztof » 14 paź 2016, 20:31

Wielu o tym myśli, kilku mówi (w sensie o drukarce na granulat), a tu ciach pach - jest :mrgreen:
Gratulacje :OK: :OK: :OK: :OK:
Duuuuża drukarka :mrgreen:

AdamJ1
Kontaktowanie:

Postautor: AdamJ1 » 14 paź 2016, 20:53

Dzięki chłopaki :Piwo:
Animos powiem ci więcej, cała trudność polega na ustawieniu ekstrudera bo wszystko inne jest już zrobione dawno temu. W końcu to tylko zwykły ploter CNC tylko oś Z trochę większa. Kilka MOSFETów, grzałek i trochę projektowania
Krzysztof wiem ile tu czy na poprzednim forum było tematów gdzie ktoś robił SLSa czy inne cuda na kiju, a po kilku postach słuch zanikał. Nie chciałem się zbytnio przechwalać bo do końca nie wiedziałem czy to będzie działać.

Awatar użytkownika
drygol
Kontaktowanie:

Postautor: drygol » 15 paź 2016, 8:25

Mega fajny projekt ! Az sie geba mi cieszy :D
Super !
Koniecznie zapodaj wiecej fotek i filmow jak juz opanujesz wszystko :D

Awatar użytkownika
Artu
Kontaktowanie:

Postautor: Artu » 15 paź 2016, 8:32

Adam, bo nie doczytałem, albo nie napisałeś:...jaka jest średnica dyszy :roll:
Pozdrawiam, Artur
# Mendel90 - wreszcie drukuje tak jak ja chcę :OK: # Delta under construction... 8-)
Moje wypociny na Thingiverse :oops:

AdamJ1
Kontaktowanie:

Postautor: AdamJ1 » 15 paź 2016, 9:05

Średnica dyszy wynosi 2.5mm fizycznie ale w praktyce drukuje z szerokość ścieżki 4mm

kaloria
Kontaktowanie:

Postautor: kaloria » 18 paź 2016, 9:29

Z mojej strony achów o ochów nie będzie. Było ich już tu dosyć.
IMO to nie ma sensu, ponieważ wystarczająco dużo jest problemów z wytworzeniem dobrej jakości filamentu, który tu jest w niejawny sposób tworzony.
Wyjmij z drukarki ekstruder filamentu i zaprojektuj do niej ekstruder na filament, który wykonasz osobno.
Chcesz drukować z dyszy 2.5mm - OK, dojdziesz drogą eksperymentu jakiej średnicy filament będziesz potrzebował. Opanujesz filament, to pozostanie ci już tylko walka z samą drukarką.

Polecam zapoznać z ekstruderem Russa Griess-a
http://rwgresearch.com/open-projects/3d ... -extruder/

imo chyba najbardziej z zaawansowany z "domowych" ekstruderów.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 18 paź 2016, 13:00

No nie wiem... Moim zdaniem lepszy na granulat. Poza tym zanim powstanie dobrej jakości filament to nie wystarczy go wekstrudować. Więc ekstruder na granulat do drukarki o tak dużej średnicy otworu w dyszy jest najlepszą opcją.

kaloria
Kontaktowanie:

Postautor: kaloria » 18 paź 2016, 16:40

Poza tym zanim powstanie dobrej jakości filament to nie wystarczy go wekstrudować

Pokrętna logika. Filament musi być wyestrudowany, Jeśli jest równy, to jest dobry, a o tym decyduje równomierna praca ekstrudera i w tym przypadku będzie to praca ciągła i jednostajna. Niestety drukarka nie drukuje ze stałą prędkością, nawet są okresy kiedy nie drukuje w ogóle. Tu są sprzeczności prawie nie do pogodzenia.
Wyobraź sobie taki ekstruder jako wiadro z wodą z dziurką w dnie. Takie cudowne co woda się nie kończy ;). I masz za pomocą takiego wiadra równo podlać określoną powierzchnie biegając, chodząc, nawet czasem stając, a woda cały czas leci.

Oskar
Kontaktowanie:

Postautor: Oskar » 18 paź 2016, 16:49

kaloria pisze:
Pokrętna logika. Filament musi być wyestrudowany, Jeśli jest równy, to jest dobry, a o tym decyduje równomierna praca ekstrudera i w tym przypadku będzie to praca ciągła i jednostajna.

No tak się składa, że nie tylko. Jest cała linia do produkcji filamentu i tak się składa, że każdy etap jest ważny.

A co do ekstrudera na granulat powróćmy proszę do tego wiaderka. Zainspirowałeś mnie. Więc szanowny kolego mając już w głowie obraz jak to wygląda wyobraź sobie, że w tym swoim wiaderku masz jeszcze kranik który przykręcasz jak wolniej idziesz, a odkręcasz jak przyśpieszasz. Bo przecież w drukarce ustawiasz prędkość ekstrudowania granulatu.

Wróć do „Drukarki 3D”