Alu-mdf corexy x3d xs

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Alu-mdf corexy x3d xs

Postautor: syntetyczny » 20 gru 2016, 21:35

Siema, worklog prowadzę na instagramie ale jako, że zbliżam się ku końcowi, wrzucam i tu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Napinacz wyszedł, ciekawy :P

I tutaj mały poradnik, jak malować ramki z mdfu. Ja swoją skleiłem klejem do drewna Soudal szybko schnący. Następnie zaszpachlowałem wszystkie szczeliny szpachlą do drewna i szlifnąłem.
Obrazek
Próbowałem malować farbą w sprayu, ale to nie jest najlepszy pomysł. MDF ciągnie farbę i powierzchnia pozostaje takase. Zeszlifowałem wszystko i pokryłem podkładem(jedna warsztwa wystarczy) za pomocą wałeczka z gąbeczki. W spraye nie warto się bawić.
Obrazek
Wałeczkiem dużo lepiej się nakłada kolor i przede wszystkim nie robi się takiego syfu.
Obrazek
I położyłem dwie warstwy koloru żółtego, też wałeczkiem. Farba to olejowo-ftalowa. Podkład również dla takiej farby. Wystarczą 1 puszka 200ml podkładu i 1 puszka 200ml koloru. Moim zdaniem wyszło przyzwoicie.
Obrazek
I na końcu trochę filmików, które umieszczam na instagramie, http://www.instagram.com/pjdautomatyka . Zebrałem w jeden klip na youtube. Smacznego ;)

Co do samej drukarki. Pole robocze, przez użycie łożysk w obudowach, zmalało do 160x160x155mm. Aluminiowe części są kompatybilne z ramą XL. Otwory do mocowania są takie same. Będę wprowadzał na bank poprawki. Wszystko wskazuje, że wrzucę te części na sklep :)
Eppur si muove || www.byq3d.eu

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Re: Alu-mdf corexy x3d xs

Postautor: malyhenio1 » 20 gru 2016, 21:54

Zarabiaste, mam pytanko odnośnie osi Z na paskach, jak to jest z trzymaniem silników, bo ja na systemie open bulids też chciałem tak zrobić ale mi z spadała jak silniki się wyluzowaly nawet jak było trzymanie ustawione w Merlinie
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
evrybadykombinerki
Kontaktowanie:

Postautor: evrybadykombinerki » 20 gru 2016, 22:37

LUX!!
Ciekawi mnie ile waży oś X (X-endy + prowadnice + karetka z wyposażeniem)

Awatar użytkownika
Miś
Kontaktowanie:

Postautor: Miś » 20 gru 2016, 22:49

Jedynym plusem jest to że jak braknie prądu to stół ucieknie w dół, a nie głowica wbije się w wydruk.
Dać na dole jakąś amortyzującą sprężynę i nie ma strachu. Jak zjedzie to zjedzie, ale bez konsekwencji.

A co do normalnego drukowania to robi się "end gcode" tak aby zjechało w dół po zakończeniu wydruku i dopiero wtedy wyłącza silniki. I wtedy nic nie spada, chyba że prądu braknie.
-- MIŚ --

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Postautor: spec » 21 gru 2016, 7:13

Rewelacja. Teraz to będzie pancerna drukarka. A jak przewidujesz koszt tych elementów?

Awatar użytkownika
Kopytko
Kontaktowanie:

Postautor: Kopytko » 21 gru 2016, 7:35

Ta farba ci sie nie zwazyla? Dziwnie pomarszczony ten zolty wyszedl. Czy to tylko zdjecie tak robi? Bedziesz wymienial lozyska na zebatki aby paski byly prowadzone nie po zabkach? A tak pozatym zazdro sprzetu ktorym mozesz tak sobie dzialac! Bo widac bedzie super:) ale dla stolu to fakt przydalby sie jakis galaktyczny hamulec aby go zlapac jak braknie pradu:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 21 gru 2016, 10:32

malyhenio1 pisze:Zarabiaste, mam pytanko odnośnie osi Z na paskach, jak to jest z trzymaniem silników

W configuration_adv.h jest parametr

Kod: Zaznacz cały

//default stepper release if idle
#define DEFAULT_STEPPER_DEACTIVE_TIME 0

Ustawiamy na 0 i będzie trzymać cały czas.
spec pisze:Rewelacja. Teraz to będzie pancerna drukarka. A jak przewidujesz koszt tych elementów?

około 560zł, na razie jeszcze dokładnie nie wiem. Bo muszę wprowadzić kilka poprawek.
evrybadykombinerki pisze:LUX!!
Ciekawi mnie ile waży oś X (X-endy + prowadnice + karetka z wyposażeniem)

Raczej XY ;) To jest do zmierzenia, ale nie mam takiej wagi, ostatnio pożyczałem, a za często nie warzę takich rzeczy ;) Liczyłbym 200-300gram.
Kopytko pisze:Ta farba ci sie nie zwazyla? Dziwnie pomarszczony ten zolty wyszedl. Czy to tylko zdjecie tak robi? Bedziesz wymienial lozyska na zebatki aby paski byly prowadzone nie po zabkach? A tak pozatym zazdro sprzetu ktorym mozesz tak sobie dzialac! Bo widac bedzie super:) ale dla stolu to fakt przydalby sie jakis galaktyczny hamulec aby go zlapac jak braknie pradu:)

Możliwe, że farba zważona. Malowałem wałkiem z gąbeczki, i taką fakturę to pozostawiało, jak widać nie jestem zawodowym malarzem ;P Na razie paski będę prowadził w ten sposób. Dam tylko podporę z góry, co by tych pręcików nie krzywiło i pasek nie będzie wędrował, ale to w następnej wersji.

Awatar użytkownika
spec
Kontaktowanie:

Postautor: spec » 21 gru 2016, 11:46

Cena myślę, że dobra biorąc pod uwagę, że za dobrej jakości plastiki trzeba było kiedyś zapłacić w okolicach 350zł.
Gdyby była taka możliwość to pewnie będę chętny ale na samą górę bo Z już mam z amelinium.
Jak możesz to dodaj jedną dziurkę w mocowaniach silników X/Y tak aby dało się je przykręcić do przedniej ścianki. U mnie, co prawda w plastikach, mocno to usztywniło całość. Może dało by się też przysunąć łożyska w wózku aby zmniejszyć jego wymiar i powiększyć pole pracy?

Awatar użytkownika
syntetyczny
Kontaktowanie:

Postautor: syntetyczny » 21 gru 2016, 12:14

Myślę, że tak zrobię ze wszystkimi osiami, sztywne to to jest aż nadto, a te 10mm nikogo nie zbawi. Otwory mocowania od frontu wezmę pod uwagę, to nie jest aż tak dużo roboty, a jednak co sztywność, to sztywność. Zwłaszcza, że z tego co patrzyłem, to będzie można użyć tych elementów do budowy drukarki z profili aluminiowych :) Tylko jeszcze muszę ogarnąć jak mocować je do profili.

Awatar użytkownika
malyhenio1
Kontaktowanie:

Postautor: malyhenio1 » 21 gru 2016, 12:57

To czeka mnie demolka :LOL:
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.
Albert Einstein

Wróć do „Drukarki 3D”